Dzisiaj jest 28.04.2024 23:30

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11.03.2016 08:24 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
Karolinko ile znalezisk i pewnie niedługo pięknie zakwitną :rotfl2: Ten pierwszy iglak to może jodła? A warunki faktycznie podmokłe, wręcz mokre, ale z podlewaniem nie będzie problemu :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.03.2016 09:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
To prawda, wody mi nie zabraknie. :thumbsup: Myślę skąd wykombinować jakąś beczkę, po deszczu nalewałabym do niej wodę z "jezior", a potem w czasie suszy miałabym do podlewania deszczówkę... :mysli:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.03.2016 21:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.01.2015 20:08
Posty: 6801
Lokalizacja: świętokrzyskie
Pochwały: 6
:flower1:
Karolinko, gratuluję dzierżawy działki. Wiele pracy przed Tobą. Będę Cię wspierała przynajmniej duchowo....

pozdrawiam, Gosia :bye:

_________________
taki zwykły ogródek
taki zwykły ogródek cz.II
taki zwykły ogródek cz.III
taki zwykły ogródek cz.IV


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.03.2016 08:43 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 24.09.2015 12:24
Posty: 1349
Lokalizacja: okolice Łodzi
Pochwały: 1
wiesz, ja też szukam dużego zbiornika na deszczówkę, pod rynnę... jak znajdziesz coś ciekawego to podpowiedz, ja chyba znalazłam, ale czekam na wypłatę - ok 200zł ;) pojemnik mnie będzie kosztował (1000l)

_________________
zieloni domownicy Saszki

powstajacy ogrod Saszki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.03.2016 17:04 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Często na dawnej tablicy są ogłoszenia i czasem za parę groszy albo darmo można zdobyć taką beczkę.U mnie najlepiej sprawdził się mauzer 1000 l ale woda szybko z niego ubywała i trzeba było drugi zorganizować.Chwalę sobie to rozwiązanie i może warto by jednak o czymś większym niż beczka 200 l pomyśleć Ja też mam zalewowo ale jak w ub roku susza dała czadu to nawet kropli w oczku nie było przez cały sezon a mauzery pozbierały z dachu nawet sporo Pozytywnie trochę zazdroszczę tych różnych chaszczy co dają cień i już widać jak ogród przejrzał.Za chwilę będzie zielono i będzie pięknie.Ciekawa jestem tych pnączy. Może cudem będzie jakaś wisteria albo złotokap czego Ci życzę bo byłoby cudownie jak w bajce.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.03.2016 17:45 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2177
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Jak miło jest czytać Twoją opowieść o "odkryciu" działki. Opowieść okraszona radością nawet z małych rzeczy, do tego zachwyca wspaniałym poczuciem humoru. Zapowiada się, że działka będzie piękna, czytam często Twoje komentarze, więc widać, że trafiła we właściwe ręce :thumbsup: . Pasjonaci potrafią pomysłowo urządzić nawet dziki zakątek. Dodam, że zapłaciłaś jakieś ulgowe wpisowe, bowiem u mnie, tj. w woj. mazowieckim wpisowe od 2016 roku wynosi 350 zł. Piszę to jako osoba będąca w zarządzie ROD i byłabym rada, aby działki trafiały do osób z pasją. Ja mam działkę piąty rok, a zaczynałam podobnie jak Ty (tylko nie było płyty gramofonowej, ani hydrantu :rotfl2: ). Teraz mój ogród jest nieco ucywilizowany, a ja mam "pół kilo rozmaitości w jednym flaku". Jeśli zechcesz to we właściwym czasie podzielę się np. lilią tygrysią i białymi narcyzami (pełne + tzw. babuni). Powodzenia i dużo radości z nowego nabytku :hug4: !

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.03.2016 20:43 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 06.07.2010 23:40
Posty: 1159
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 4
Ależ radość przebija w Twoich opisach zdobycia i pierwszych zmagań na działce. Właśnie takie zaniedbane działki dają adrenalinę, a szczególnie odkrycia, co tam jeszcze ciekawego przetrwało. :dance:
Pracy czeka cię sporo, ale i dużo satysfakcji z tworzenia nowych rabatek.
Cieszę się razem z Tobą i kibicuje Twoim poczynaniom. :clapping2:
Ten pierwszy iglak to na mój gust świerk zwyczajny.
A pnącza wyglądają na powój, z którym będziesz miała trochę zabawy , bo ciężko go wyplenić.
Ale dasz radę i tego się należy trzymać. :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam Maria
Mój RODos cz.II
Sprzedam
Moje wędrówki bliższe i dalsze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.03.2016 09:38 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5961
Pochwały: 32
Karolino, nie przesadziłaś z pracą?

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.03.2016 12:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Karolina, pnącze wygląda mi na powój, to jest paskudztwo, bo ma mocno rozrastające się kłącze.
Do walki z nim przydały by się widły do kopania, łatwiej wyciągać je w całości, to samo dotyczy też perzu, jeśli taki jest.
Cytuj:
Chrzanu już nie przesadzałam, on sobie poradzi...

Jeśli masz zamiar go trzymać, lepiej znaleźć mu miejsce gdzie nie będzie wadził nikomu. Rozrasta się przez korzenie i wystarczy kawałek w ziemi, żeby powstała nowa roślina.
Nie przemęczaj się na początku, mówią "wolniej idziesz, dalej zajdziesz".
Pozdrawiam i z serca kibicuję. :heart:

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.03.2016 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Saszka pisze:
wiesz, ja też szukam dużego zbiornika na deszczówkę, pod rynnę... jak znajdziesz coś ciekawego to podpowiedz, ja chyba znalazłam, ale czekam na wypłatę - ok 200zł ;) pojemnik mnie będzie kosztował (1000l)

Ja to raczej się będę rozglądać za czymś z odzysku (dziś np. przytachałam na działkę całkiem dobrą deskę, którą ktoś wyrzucił w krzaki nad Bystrzycą... :whistling: )

milacek pisze:
Dodam, że zapłaciłaś jakieś ulgowe wpisowe, bowiem u mnie, tj. w woj. mazowieckim wpisowe od 2016 roku wynosi 350 zł. Piszę to jako osoba będąca w zarządzie ROD i byłabym rada, aby działki trafiały do osób z pasją.

U nas normalnie nowy działkowicz płaci wpisowe 200 zł + opłata inwestycyjna 200 zł; do tego roczna składka członkowska PZD 6 zł i roczna opłata ogrodowa (0,58 zł/m2 działki do 300 m2 powierzchni + 0,40 zł/m2 powyżej 300 m2). Ja, ze względu na bardzo zaniedbaną i zarośniętą działkę, jaką dostałam, zapłaciłam wpisowe, składkę członkowską, z opłaty inwestycyjnej zostałam zupełnie zwolniona, a z opłaty ogrodowej za pierwszy rok zapłaciłam tylko 7gr/m2 (czyli to, co ROD oddaje "górze"). Przepraszam, że podaję takie szczegóły, ale są jeszcze wolne działki i mam nadzieję, że kogoś zachęcę... :whistling: :rotfl:

Zdenerwowana pisze:
Karolino, nie przesadziłaś z pracą?

Nie przesadziłam, tylko byłam parę dni poza Lublinem i poza internetem, i stąd cisza. Dziś po południu wróciłam do Lublina i wpadłam tylko na chwilę na działkę, żeby nakarmić koty.

Hanaa pisze:
Karolina, pnącze wygląda mi na powój, to jest paskudztwo, bo ma mocno rozrastające się kłącze.

Też tak się obawiałam, że to powój, który mógł tu bezkarnie się tak rozhulać, że aż łazi po drzewach i tworzy całe grube sznury. Znam to paskudztwo z ogrodu mojej mamy i wiem, jak się odradza w nieskończoność. Ale jakie ma ślicznie pachnące kwiaty! :heart: :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 98  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl