Dzisiaj jest 29.03.2024 09:06

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09.03.2016 18:09 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10863
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
Remedios44 pisze:

Wiem, co to praca w ogrodzie, ale do tej pory pracowałam tylko w cudzym, w którym nie mogłam nawet kamyczka ruszyć według mojego widzimisię... Własny kawałek ziemi to zupełnie co innego. :yahoo:


Też się zgadzam i będę kibicować.

Pomysł z numerem działki myślę że fajny :bye:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 20:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Myślałam, że nie będę dziś na działce, bo miałam iść do lekarza, ale nie udało mi się do niego dostać, więc dziś zaliczyłam kolejne trzy godziny walki z gąszczem.

Przez jeden dzień bez deszczu woda znacznie opadła, więc nie wygląda to aż tak tragicznie...
Załącznik:
azJezioro 2016-03-09 6426.JPG
azJezioro 2016-03-09 6426.JPG [ 656.86 KiB | Przeglądany 1364 razy ]

Jednak jak zobaczyłam takie pęknięcia dochodzące prawie pod samą altankę, postanowiłam już teraz choć trochę pogłębić jezioro, żeby woda gromadziła się tam, zamiast podsiąkać i przerażać mnie perspektywą wciągnięcia jak przez ruchome piaski... kto wie, czego się można spodziewać...? :whistling: :rotfl2:
Załącznik:
azRuchome piaski 2016-03-09 6435.JPG
azRuchome piaski 2016-03-09 6435.JPG [ 559.52 KiB | Przeglądany 1364 razy ]


Za to na jakość gleby nie mogę narzekać - po prostu czarnoziem! :dance: A do tego mam niewiarygodne wprost ilości materiału na kompost. Połowę działki zarasta bez czarny, z tego spora część jest uschnięta. Jest po prostu wszędzie, a w mojej dżungli produkuje podniebnej długości pędy, które tak skutecznie splątuje z powykręcanymi gałęziami drzew, że nieraz ciężko to wszystko rozwikłać. Ogromne, ogromne ilości suchych i próchniejących gałęzi różnej wielkości i grubości, część opadłych i ściętych, ale większość "stojących", całe drzewa spróchniałe, ośmiocentymetrowe pnie kruszące mi się w rękach... na ziemi butwiejące liście i pozostałości zgniłych owoców, jabłek i gruszek... na części nie zarośniętej przez drzewa - badyle z pokrzywy i jakiejś wysokiej trawy, ogromne ilości jakiegoś pnącza silnie oplatającego bez na brzegach dżungli. Śmiać mi się chciało, gdy na tą górę, która jest tylko kroplą w morzu tego, co jeszcze uskładam z działki, dorzuciłam dwie torebki po herbacie, przywiezione z domu... Zawsze to jednak jakieś urozmaicenie... :rotfl:
Załącznik:
azKompostownik 2016-03-09 6429.JPG
azKompostownik 2016-03-09 6429.JPG [ 681.23 KiB | Przeglądany 1364 razy ]

Załącznik:
azKompostownik 2016-03-09 6430.JPG
azKompostownik 2016-03-09 6430.JPG [ 682.65 KiB | Przeglądany 1364 razy ]

Te zdjęcia były zrobione na początku dzisiejszego dnia, po trzech godzinach zawartość była już prawie "pod sufit", muszę zrobić drugi, badyli mam tyle, że materiału na stelaż do kompostownika (jak widać, bardzo profesjonalnego i eleganckiego) mi nie zabraknie... :whistling:

A to pan i władca mojej działki, zapomniałam dodać - dotychczasowy pan i władca, właśnie dokonuję zamachu stanu. Gdzieniegdzie już się zazielenia, ale te objawy wiosny muszę niestety zwalczać, jeżeli chcę mieć powietrze do oddychania.
Załącznik:
azUzurpator 2016-03-09 6433.JPG
azUzurpator 2016-03-09 6433.JPG [ 362.04 KiB | Przeglądany 1364 razy ]


Tych też jest pod dostatkiem... :sun:
Załącznik:
azPlantacja 2016-03-09 6428.JPG
azPlantacja 2016-03-09 6428.JPG [ 708.62 KiB | Przeglądany 1364 razy ]


Pokazywałam zbiorek złomu - opuszczone działki są niestety traktowane przez niektórych działkowiczów jak śmietniska. Oprócz rozmaitych plastików, szkieł, złomu itp. wyrzucane są też pozostałości roślin (ludzie nie wiedzą, że kompost jest cenniejszy od złota?) Na sąsiadującej z moją, również opuszczonej działce, jest cała duża pryzma z takich cudzych odpadków. Na brzegu mojej zaś znalazłam parę wyraźnie świeżych "wyrzucisk" - kilka zmarniałych, ale kiełkujących cebul, kilka cebulek jakiejś rośliny ozdobnej, nie wiem czy nie narcyza, ale to zobaczymy jak dojdą trochę do siebie, bo oczywiście od razu wsadziłam je do doniczek... :rotfl: Poza tym nie znam się na cebulkach i dopiero jak podrosną będę umiała je zidentyfikować... Wśród wyrzucisk były też pory - kilka rzeczywiście już zepsutych, ale dwa niewielkie były zupełnie jeszcze dobre... więc je oczyściłam i zabrałam do domu... jutro będę miała chyba surówkę z pora... :rotfl2: To się nazywa urodzaj - mieć działkę od trzech dni i już jeść z niej warzywa... chyba pobijam jakiś rekord... :whistling:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 20:49 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10863
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
Ciągnie Cie tam ciągnie :) Ładnie.

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 20:49 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
To co się u Ciebie dzieje to pewnie sprawa jakiejś opatrzności :clap: .Oby dalej miała pieczę nad tym ogrodem,bo Ci to pisane.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 20:53 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10935
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
Karolinko, idziesz jak burza :clapping2:

Najlepsze w tym wszystkim jednak pory :rotfl2:

Ja widzę, że wkrótce nie będziesz prosiła o rośliny, bo znajdziesz ich tysiące 'za płotem' :thumbsup:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
niula pisze:
To co się u Ciebie dzieje to pewnie sprawa jakiejś opatrzności

Naprawdę, jestem ciągle w szoku, tyle marzyłam o tej działce, ale starałam się być realistką, ta działka jednak przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie dość, że duża powierzchnia, stare drzewa dające cień i przytulny klimat, śliczna altanka, która stokroć bardziej podoba mi się niż te wszystkie tradycyjne prostokątne pudełka, tak jakby wyrastająca z ziemi i z nią żyjąca w symbiozie, urodzajna gleba, na start ogromne ilości materiału na kompost - i nawet to, co wydaje się wadą i problemem, czyli podmokły teren, daje mi cudowną szansę na naturalny zbiornik wodny... No i półdzikie działkowe koty, które teraz są bardzo widoczne (i słyszalne :rotfl: )... bez kotów nie wyobrażam sobie szczęścia... :kotek:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 21:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
eDorka pisze:
Najlepsze w tym wszystkim jednak pory :rotfl2:

Ja widzę, że wkrótce nie będziesz prosiła o rośliny, bo znajdziesz ich tysiące 'za płotem' :thumbsup:

Same mi będą podrzucane... :rotfl2: :rotfl2: Chociaż jak ludzie zobaczą, że na tej działce już coś się dzieje, pewnie nie będą mieli odwagi jej tak zaśmiecać, ale wciąż jeszcze jest opuszczona sąsiednia, tam mogą wyrzucać cebulki i sadzonki, pozwalam bardzo chętnie... :whistling:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 21:10 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Marzenia się spełniają :clapping2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2016 22:27 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
Szczere gratulacje Karolino! Dopiero co założony wątek, a przeczytanie całości( od deski do deski :yahoo: ) zajęło mi kawałek czasu, rzeczywiście idziesz jak burza!Wiem co czujesz, mam za sobą 4 lata zmagań z moim "Sachalinem" i znam ten dreszczyk emocji- co też się objawi na dzikim terenie. Życzę powodzenia, rehabilitację masz jak w banku! Na dodatek fajnie piszesz,wspaniale się czyta Twoje wpisy, jestem więc pewna , że również będę Twoim częstym gościem.Co do roślinek to myślę, że i na działkach znajdziesz "roślinkowych" przyjaciół, którzy bez dalekiego transportu wzbogacą Twoją zieloną oazę.Życzę powodzenia w zmaganiach z Twoją dziczą, dużo energii i zdrowia.
Jaga :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.03.2016 00:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Tytuł wątku świetny :clapping2: Sama działka bardzo klimatyczna, podobnie jak altana. Może jest trochę zaniedbana, ale jestem pewien, że wydobędziesz z niej, to co najpiękniejsze :sun: Niezmiernie się cieszę, że jesteś tak radosna :yahoo:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 98  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl