Dzisiaj jest 25.04.2024 22:01

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03.06.2015 16:24 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
O jej ile malpiszonow.Od koloru do wyboru.
Ptaszyska tez piekne.Jestem jednak milosniczka zwierzat i ptakow na wolnosci.Tam gdzie ich miejsce. :bye:

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.06.2015 20:44 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
eibergen pisze:
Wszystkim z calego serca dziekuje, ze zagladaja, ogladaja, podziwiaja, motywuja, podnosza na duchu, daja wsparcie i rady. To bezcenne.
Zycze wszystkim i sobie, aby i ta III czesc byla dla was ciekawa, moze smieszna a przede wszystkim, zeby byla godna waszej uwagi.

.


To ja Ci dziękuję za to że dawałaś wsparcie,rady byłaś śmieszna i godna uwagi nawet nie wiesz jak bardzo Twoje posty to lek dla duszy Potrafisz swymi opisami sprawić że człowiek przenosi się w ten lepszy i serdeczny świat Cieszę się że jest kolejna część bo już mi Ciebie przez kilka dni brakowało Jestem spokojna o Twoje życzenie Na pewno będzie wspaniale

Małpy,małpiszony,małpeczki zjawiskowe Barierę mają w obrączkach Kiedy ją przekroczą dostają impuls niskiego napięcia Zupełnie nie szkodliwy ale im bardziej ją przekraczają tym mocniejszy i nieprzyjemny Jest to stosowane w obrożach dla psów żeby nie szczekały i wyły Bardzo szybko zwierzaki się uczą być cicho lub nie wchodzić tam gdzie nie wolno

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.06.2015 21:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Gratuluję Renia części III. :flower3: :flower4:
Dziękuję za zdjęcia .
Pozdrawiam.

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2015 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2013 05:25
Posty: 1183
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 3
BasiaK pisze:
Też nad tym myślałam, ale przecież one skaczą (nie fruwają ;) - ktoś jeszcze pamięta piosenkę?) i nad liną by przeskoczyły. Może to jakaś woliera-gigant?
B.

Myślę, że sporo ktosiów pamięta Zwierzyniec i opowieści pana Michała :sun: . Ja wspominam je bardzo mile :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam cieplutko
Bożena

Zieloności Bożeny
warzywnik żółtodzioba


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2015 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
I mi udało się wreszcie dobrnąć do twojej trzeciej części! :clap: Pokazuj jak najwięcej zdjęć swoich cud, a zwłaszcza tych ostatnich prezentów Jędrusiowych, są boskie! :shock: :heart: Czasem się przydaje zgubienie dokumentów... :rotfl2:

Widziałam twoją zagadkę i muszę ci powiedzieć, że jesteś bezlitosna........... :wallbash: Gdybym mogła chociaż powiedzieć "nie mam pojęcia" i mieć to z głowy - ale niestety po przyjrzeniu się zdjęciom mam 90% pewność co do rodzaju......... problem w tym, że rodzaju ogromnie różnorodnego, tak że pozostaje mi "tylko" kolejne sprawdzanie jakiegoś tysiąca nazw...... i całkiem realne prawdopodobieństwo, że masz na tyle rzadki gatunek, że i w ten sposób go nie znajdę, bo po prostu nie ma jego zdjęć w Google. Ech, wracam do grzebania........... :wallbash:

Dla wygody wklejam linki do zdjęć tego twojego cuda:
download/file.php?id=72295&mode=view
download/file.php?id=72296&mode=view
download/file.php?id=72297&mode=view
download/file.php?id=73714&mode=view

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Ostatnio zmieniony 06.06.2015 22:03 przez Remedios44, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2015 21:45 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
No Reniu swoją zagadką zabiłaś ćwieka :wallbash: wszystkim :mysli:a ja tym bardziej niczego nie wydumam :kisshug:

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.06.2015 08:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Dzien dobry wszystkim :hi: :hi:

Sluchajcie, to niewiarygodne, ale od czwartku mamy L A T O :dance:

Co prawda, ma ono potrwac jedynie jeszcze dzisiaj, bo juz od jutra temperatura ma znow wrocic do stopnia maxymalnie 18-tego, ale zawsze to cos !!!!
No, i mielismy w piatek pierwsza w tym roku, prawdziwa burze z piorunami !!! Pisze o tym dlatego, ze po I , to pierwsza burza w sezonie, a to wazne. Po II, ''szefuncio'' wczoraj dzwonil z zapytaniem, czy zechcemy przyjsc dzis na nocke, bo maja masakre. Okazalo sie, ze w piatkowy wieczor, podczas tej burzy, piorun uderzyl w fabryke, skutecznie ''wysadzajac w powietrze'' caly system i sa teraz w najczarniejszym miejscu tego, co ludziom do siedzenia sluzy.... :whistling:

A u nas.....

Diabola chyba jednak wezmie przyklad z kolezanki i tego napuchnietego paczura jednak zasuszy...Szlag by to.... :wallbash: Co ja robie nie tak...? Cos przeciez musze, skoro one tak reguja. Rosnie toto, puchnie toto, wszystko jest cudnie i w pewnym momencie, kiedy juz-juz ma sie rozwinac....pac....i koniec. Marszczy sie, kurczy sie....zasycha....Moze one tez nie lubia, tak jak hoje, zeby sie je tracalo, macalo i ogolnie przeszkadzalo, a ja jednak musze je jakos podlewac, nawilzac itp, itd...
A moze powinnam tego jednak zaniechac na jakies 2-3 tygodnie, dopuki sie paczusie nie rozwina? Przeciez storczyk wytrzyma taki okres bez najmniejszych problemow? Albo moze napisze meila do Niemiec, do hodowcy, gdzie je kupilismy i zapytam o rade w tej kwestii? Wlasciwie, to czemu wpadlam na to teraz a nie wczesniej :wallbash: :wallbash:

Musze wam jeszcze raz pieknie podziekowac za wasze ogromne zaangazowanie w dochodzenie sledczo-rozpoznawcze naszego ''patyczaka''.
Pokaze go wam jeszcze raz w calosci, i powim, ze wyraznie widac, ze rosnie. Przybywa go....A to oznacza, ze narazie nie jest mu chyba najgorzej...

Załącznik:
SAM_6711 (800x600).jpg
SAM_6711 (800x600).jpg [ 285.19 KiB | Przeglądany 676 razy ]

Załącznik:
SAM_6712 (800x600).jpg
SAM_6712 (800x600).jpg [ 272.35 KiB | Przeglądany 676 razy ]


Coz....Pozostaje mi trzymac sie tej metody uprawy, ktora prowadze do tej pory i miec nadzieje, ze kiedys, komus sie uda poznac, kto on....
za to pisalam wam ostatnio, ze moje ''imieninowe'' dendrobium produkuje hurtowe ilisci keikow i bede chyba otwierac sklep firmowy z sadzonkami....
Otoz....;

Załącznik:
SAM_6713 (800x600).jpg
SAM_6713 (800x600).jpg [ 221.1 KiB | Przeglądany 676 razy ]


Nooo...!!! Bedzie jednak kwitl...!!!
Z dobrych wiesci z domu, mam jeszcze nowe przyrostki na tej naszej najnowszej euforbii ;

Załącznik:
SAM_6715 (800x600).jpg
SAM_6715 (800x600).jpg [ 162.88 KiB | Przeglądany 676 razy ]


Rowniez miltonia, swiezo po przekwitnieciu ( niedawno pokazywalam, jak cudnie kwitnie...) postanowila kontynuowac proces produkcji kwiatow i obecnie wyglada tak ;

Załącznik:
SAM_6716 (800x600).jpg
SAM_6716 (800x600).jpg [ 176.19 KiB | Przeglądany 676 razy ]


:dance: :dance:

Belcia.....sluchajcie, ona mnie rozklada na lopatki....

Załącznik:
SAM_6722 (800x600).jpg
SAM_6722 (800x600).jpg [ 241.69 KiB | Przeglądany 676 razy ]


No, w zyciu nie przypuszczalabym, zeby hoja i to w dodatku, moj smiertelny wrog, zaszczycila mnie paczkami w ilosci ok. 20 sztuk...!!
Ile dokladnie, to sie nie doliczylam, bo nie chcialam jej macac....
Chcialam jeszcze sfocic cebule indyjska od Maji, ale nie dalo sie dziadygi sfocic w calosci. A to dlatego, ze lisciory ma tak ok. poltorej metra...( :shock: :shock: ) i najwyrazniej nie zamierza na tym poprzestac.
Widze wyraznie, ze jakies dwa malenkie przychowki tez beda, ale te lisciory mnie doslownie wala z nog...!! Maja, moge je jakos skrocic ?
No....i niestety, chyba pozegnam sie z ''przystojniakiem z pralni''....

Załącznik:
SAM_6723 (800x600).jpg
SAM_6723 (800x600).jpg [ 168.77 KiB | Przeglądany 676 razy ]


Nie chcial dojsc do siebie...Chyba za bardzo tesknil za swoja pania...
Moze poczul sie zdradzony, ze zostal wygnany na banicje ?
Staram sie walczyc o niego, ale widze, ze agonia, choc powolna, to jednak postepuje....

Teraz ogrodek...

Wiecie co, jakis czas temu, pisalam wam, jak Jedrek znalazl na jesieni wyrzucona petunie i przygarnal do lona....
ostrzegalam go, ze petunie to jednoroczne i ze ona pomimo, ze jeszcze zielona, to jednak rosla nie bedzie. Ale....Jedrek sie uparl.
Wetknal toto w donice z wierzba i tak sobie stalo. Nawet na wiosne zeszloroczna zielone sie zrobilo nieco.....Jedrek stwierdzil, ze jak zielone, to niech zostanie....Skoro zielone, to znaczy - zyje - a zywego on nie wyrzuci....
A otoz ;

Załącznik:
SAM_6720 (800x600).jpg
SAM_6720 (800x600).jpg [ 288.83 KiB | Przeglądany 676 razy ]


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Chwala Jedrusiowi..... :heart: :heart:

...c.d.n....

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.06.2015 08:52 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Zaraz druga część to ja I pochwale. :clap: :clap:
Kochana może nie zraszaj roślin jak maja pączki i lepiej ich nie dotykać. :whistling: Ja też tak zaglądałam jak coś pączkowało, teraz na nich nie zwracam uwagi i kwitną. :thumbsup: U mnie w tej chwili grzmi i popaduje deszczyk, mamy ciepełko ale nie już 30 C :yahoo:
dla Andrzejka za uratowanie. :hug4: :hug4: Cudnie Ci keiki rosną i oby tak dalej a patyczak bardzo i to bardzo ciekawy...
Do pracy idziecie?

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.06.2015 09:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Pochwalialbym sie wam i tym...i owym....Ale nie moge, bo nieczego nie ma.....

Liliowce daja nadzieje, ze moze cos z nich bedzie;

Załącznik:
SAM_6718 (800x600).jpg
SAM_6718 (800x600).jpg [ 176.68 KiB | Przeglądany 673 razy ]


Postanowilismy z ciekawosci pogrzebac w tych donicach, w ktorych nic nie wzeszlo. W jednej byla bulwka rodschildiany, totalnie zgnita, a w drugiej ismena, ktorej.....w ogole w donicy nie bylo. Zniknela, przepadla bez sladu i wiesci....
Natomiast w innych ''spoznialskich'', cos sie zaczyna dziac, ale mysle, ze to juz nieco za pozno, zeby sie objawilo w kwitnacej krasie;

Załącznik:
SAM_6719 (800x600).jpg
SAM_6719 (800x600).jpg [ 348.92 KiB | Przeglądany 673 razy ]


Jeszcze Jedrusiowe ''zwisy'' czyli lwie paszczki troszke kolorkow zadaja;

Załącznik:
SAM_6717 (800x600).jpg
SAM_6717 (800x600).jpg [ 278.68 KiB | Przeglądany 673 razy ]


....i klematyski....

Załącznik:
SAM_6721 (800x600).jpg
SAM_6721 (800x600).jpg [ 437.92 KiB | Przeglądany 673 razy ]


No i musze wam powiedziec, ze przez chlodne temperatury, protea zastygla w bezruchu i dopiero ostatnie trzy goroce dni, zmobilizowaly ja do dalszego rozwoju kwiatow.;

Załącznik:
SAM_6725 (800x600).jpg
SAM_6725 (800x600).jpg [ 412.5 KiB | Przeglądany 673 razy ]

Załącznik:
SAM_6724 (800x600).jpg
SAM_6724 (800x600).jpg [ 362.25 KiB | Przeglądany 673 razy ]


Ten najbardziej rozwiniety, to juz wchodzi w etap przekwitania. Wiem, ze protea produkuje miliony nasion i nalezy je zbierac wlasnie, jak kwiat przekwita. Jak mi pomozecie te nasionka pozbierac, powiecie jak i co, to was tymi nasionkami obdziele, bo roslinka cudna i warto ja miec....
Musze jeszcze powiedziec o ogromnej niespodziance, jaka zrobil lotus.
Przekwitl. Normalne. Czytalam i wiem, ze lotus nie lubi wysokich temperatur i zeby zakwitl, musi mu byc zwyczajnie zimno. Nie, zeby przemarzl, ale musi byc chlod. I jak zaczynaja sie wyzsze temperatury, to lotus zwyczajnie zaprzestaje kwitnienia. Coz....Liczylam sie z tym, ze na nastepne kwitnienie, musze poczekac do wczesnej wiosny, nie ma ludzkiej sily.
A otoz nie....;

Załącznik:
SAM_6726 (800x600).jpg
SAM_6726 (800x600).jpg [ 263.15 KiB | Przeglądany 673 razy ]


Roslinka ma milon nowych poczusiow, i powiem wam najszczerzej na swiecie, ze pomomo ogromnej teskonty za sloncem i latem, to obecnie bardzo mi na reke, ze od poniedzialku temperatura znow spadnie, bo to oznacza, ze moj lotus ma sznse na nastepne kwitnienie. :yahoo: :yahoo: Gdyby pogrzalo letnimi temperaturami, to z tych paczusiow nie pozostaloby nic...!!

Kasiu, nie spryskuje drakulek w ogole. Stoja na ogromniastej tacy, na ktorej caly czas jest woda, zeby bylo parowanie i odpowiednia wilgotnosc powietrza, staram sie byc ostrozna jak podlewam, zeby ich nie ruszac, nie tracac, niedotykac, ale to okazy mikroskopijnej wielkosci i takie bezdotykowe obchodzenie sie z nimi jest ogromnie trudne.
Zawsze cos dotkne, cos trace niechcacy....Moze niezgrabiasz jestem....
Tak, idziemy dzis do pracy. Szefuncio powiedzial, ze nie jest w stanie powiedziec, co to bedzie za praca, bo nie wiedza jeszcze jakie szkody w systemie spowodowal ten piorun, maja chaos i dramat, wiec wszystkiego mozemy sie spodziwac. Nawet tego, ze dostaniemy zamiast skanera i komputera na wozku, zwyczajnie kartke do reki, ze spisem, co i dla jakiego klienta i bedziemy sie starali zebrac towar i poslac dla klienta. Zobaczymy, sami jeszcze nie wiemy...

Tymczasem.....Wspanialej niedzieli, cudownego odpoczynku, do nastepnego, pa. :bye:

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.06.2015 09:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
To lilia nie liliowiec kochana. :hi: strzeli niebawem :yahoo: :yahoo:
Miałam nasionka Protei od Ewci ale klapa ani jedno. :whistling: :whistling: i kiedy zbierać nasiona? nie mam pojęcia ale wydaje mi się ze jak same zaczną odpadać. :whistling: Ale masz śliczne te powojniki ile sztuk w jednym. :dance:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl