Dzisiaj jest 19.03.2024 06:22

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 974 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06.01.2013 16:07 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Witam , jestem posiadaczką pięknej a zarazem największej byliny świata.

Dużo tu na forum pięknych, a zaraz zróżnicowanych bylin, choć z tą nazwą się tu jeszcze nie spotkałam Gunnera Manikata.
Chcę się z wami podzielić informacjami o tym, jakie mam doświadczenia przy jej hodowli, jak ja dbam o swoją bylinę.

Jak jest ktoś chętny do dyskusji zachęcam, gdy znajdę moje zdjęcia pokażę, jak również będę dodawać od wiosny aż do jej spoczynku czyli zimowania. Można będzie zobaczyć jak szybko się zmienia z tygodnia na tydzień.
Wkrótce dodam fotki ;) ,,,,

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.01.2013 16:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5513
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Jestem bardzo ciekawy twoich doświadczeń na temat gunnery 8-) . Od dwóch lat staram się z nią zaprzyjaźnić, ale ona mnie nie toleruję :evil: .

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.01.2013 16:37 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Bogdanie , już wcześniej prosiłam Cię o zdjęcie , możesz je tu zamieścić i podać jej wiek , powiem -przynajmniej postaram się odpowiedzieć czy jest to odmiana Manikata czy może jej mniejsza siostra Gunnera tincotria. ;)Moja mała sadzonka Gunnera ma tu drugi roczek , gdy została dosłownie odcięta piłą od matecznej i już widać że to ta olbrzymia, osiągnęła już 160 cm po 2 latach a liście już miała ponad 60 cm ,


Załączniki:
Gunnera.JPG
Gunnera.JPG [ 86.11 KiB | Przeglądany 18659 razy ]
Komentarz: Tu mateczna ,tak wygląda gdy się budzi po zimie
Gunnera.jpg
Gunnera.jpg [ 135.14 KiB | Przeglądany 18656 razy ]

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.01.2013 17:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Parę moich fotek.
Na 1 i na 2 zdjęcie zrobione w czerwcu, a już tak wygląda. Ma tu 4 lata. Na 3 zdjęciu zaczyna kończyć piękny pokaz swoich liści, zaczynają się przymrozki i traci na uroku , ma na nim 5 lat.


Załączniki:
Gunnera 2 czerwiec.jpg
Gunnera 2 czerwiec.jpg [ 181.44 KiB | Przeglądany 18655 razy ]
Gunnera CZERWIEC.jpg
Gunnera CZERWIEC.jpg [ 221.3 KiB | Przeglądany 18655 razy ]
Gunnera zaczyna szykować się do spoczynku.jpg
Gunnera zaczyna szykować się do spoczynku.jpg [ 179.72 KiB | Przeglądany 18655 razy ]

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.01.2013 10:13 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Oczywiście zacznę opis mojej hodowli tej byliny od zimowania, bo właśnie mamy okres zimowy i ona spoczywa.
Ja robię to tak ;, gdy przychodzą jesienne przymrozki, a dla niej nawet -1 jeden jest wrażliwy, to jej liście robią się czarne i poskręcane, po prostu ścinam je ale nie całkiem, tylko zostawiam jej tak 10-15 cm od jej kopuły,( bo potem nakrywając ją jej liśćmi, ma przestrzeń świeżego powietrza i nie pleśnieje).
Gdy są małe przymrozki znaczy do -5, wystarczy tylko jedna warstwa liści, oczywiście piszę o jej liściach, tak by szadź nie osiadała na niej. Resztę jej liści ściętych odkładam z boku by sobie schły i czekały na swoją kolej, jak również zostawiam jej trzony od liści okładam ją do około, nic się nie zmarnuje :lol:
Powstaje naturalny nawóz, wiosną mało co potem zostaje, przecież w naturze jej nikt nie oczyszcza prawda. Pilnując pogody zerkam czy będzie deszcz, jak tak to nakrywam ją folią by nie mokła, potem gdy nadchodzą temperatury do -10, nakrywam go resztą liści i dodatkowo zbieram liście z innych drzew i zostaje tak do wiosny ,,

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.01.2013 10:34 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Jeszcze jedna sprawa, mianowicie zima teraz bywa rożna i jest temperatura dodatnia nic jej nie grozi, a gdy nadejdą duże mrozy a jest śnieg zostawiam ją jak opisałam powyżej same liście i folia, a gdy śniegu brakuje a temperatura spada poniżej -20, -25 stopni na minusie dodatkowo dodaje jej grubą agrowłóknine znajoma daje koce :D i na to folia. Uwaga ja trochę za bardzo chciałam zadbać o nią poprzedniej zimy była tak zabezpieczona, że miała za ciepło tak jak na silne mrozy a temperatura była jak teraz do końca stycznia na plusie i wiosną mnie zaskoczyła. W czasie zimowym dni zaczęła puszczać młode liście pod zabezpieczeniem, które po nadejściu mrozów, czyli początek lutego -27 i to bez śniegu zmarzły i dokuczliwie naruszyły ją obumarły duże kopuły, ale odbiła jako młode boczne przyrosty. :D . Więc moja rada, gdy posiadasz lub chcesz posiadać tą oto bylinę na zimę zabezpieczaj ją zerkając na temperaturę. Nie od razu na jesień schować ją szczelnie aż do wiosny oczywiście to moja rada. :)A tu zdjęcie jaki kolor powinna mieć, gdy zimuje jak widać czerwień znak, że żyje :D


Załączniki:
201301071287.jpg
201301071287.jpg [ 158.55 KiB | Przeglądany 18640 razy ]

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Ostatnio zmieniony 09.01.2013 13:00 przez kasia17071981, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.01.2013 23:35 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5513
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Jest to roślina do uprawy nie w naszym klimacie :mrgreen: , ale jeżeli chce się mieć coś egzotycznego na działce, to na pewno warto zadbać o gunnerę :D .

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2013 09:40 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33335
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Bogdanie a ty jak długo posiadasz swoje Gunnerę ?

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2013 11:36 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
No nie jest to roślina na malutką działeczkę jak moja :D
Poza tym podczas zimowania nie wygląda zbyt ładnie. Przynajmniej raz, jak widzę nową roślinę, nie mam ochoty mieć jej u siebie :D

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2013 23:26 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5513
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Debra pisze:
No nie jest to roślina na malutką działeczkę jak moja :D
Poza tym podczas zimowania nie wygląda zbyt ładnie. Przynajmniej raz, jak widzę nową roślinę, nie mam ochoty mieć jej u siebie :D


Krysiu, ta roślina jest w sam raz na twoją działkę :!: . Po kilku latach dbania o nią masz połowę działki z głowy ;) :lol: .

Kasia, pisałem wcześniej, że od dwóch lat próbuję się z nią zaprzyjaźnić :mrgreen: , ale ona mnie nie toleruje :evil: .

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 974 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl