Dzisiaj jest 28.04.2024 14:52

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17.10.2016 17:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Trzymam kciuki za szybkie ogarnięcie pobojowiska, zdarzenia takie jak Twoje zawsze nam pokazują kto przyjaciel, a kto niekoniecznie .... jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy oprócz duchowego wsparcia, które masz od całego forum to po prostu daj znać .... :hug4:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.10.2016 17:51 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Wygadać się trzeba a nawet wykrzyczeć, mi pomaga krzyk taki solidny by w klatce piersiowej nie stał ciężar który dusi. :wallbash:
Sprzątania sporo i jeszcze trzeba coś zbudować by opał schronić :sorry: szkoda ze mam daleko bym pomogła przy sprzątaniu. :help:
I tak jak Maja pisze daj znać jak coś trzeba :heart:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.10.2016 18:29 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Dziękuję kochane :heart: :heart: :heart: Najważniejszą - siekierę pożyczył sąsiad :rotfl2: Dziś za późno policja dała pozwolenie na sprzątanie a szybko mrok zapada mąż zdążył ogarnąć z grubsza co można pożegnać z jutrzejszym wywozem śmieci. Najgorsze jest to,że nie wiemy od czego to i jak tu wyciągnąć wnioski czego nie robić na przyszłość . Co do gapiów w dzisiejszych czasach tak jak Ela napisała ,,zdjęć na tle" kto by odpuścił taką okazję. Przyznam szczerze,że nawet nie wiedziałam,że nasza wioska ma tylu mieszkańców, mieszkam tu o ponad 3 lat a znam właściwie tylko sąsiadkę , która mi bardzo pomogła wsparciem i przybiegła od razu po telefonie, a poza nią kilka pań z przystanku jak po Oliwę wychodzę - ale żadnej z imienia i nazwiska . Dzieciaki za to rzuciły się na Oliwię jak sępy w autobusie dziś. Mała jest w takim wieku ,że nie jest do końca świadoma co się stało i co mogło, z resztą jak przyjechała z mężem z kościoła to było już po wszystkim i nie najadła się strachu, przeżyła jedynie lekki szok połączony bardziej z zdziwieniem i niedowierzaniem.

jaga51 pisze:
najważniejsze, że nie ucierpieliście Wy, Wasze zwierzęta i dach nad głową. I wierz mi , są gorsze rzeczy, wobec których człowiek jest całkowicie bezsilny. Nie to, że się mądrzę, znam to z autopsji.


To prawda kochana to tylko szopka- zal jest ale naprawdę w gruncie rzeczy to mała strata- zagryzę wargi i pomału odkupię co trzeba na całe szczęście sezon się skończył więc mam sporo czasu też . Jakieś przeczucie nam dyktowało ,żeby opał zamówić przed samą zimą- mieli przywieźć brykiet drzewny i to spakowany w worki jak na zboże ale był problem z transportem i przeciągnęło się - całe szczęście. więc na dobrą sprawę jest więcej żalu niż bólu.
I ściskam Cię mocno - po prostu... ściskam cieplutko :heart:

_________________
Pozdrawiam

Patrycja :flower4:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.10.2016 18:45 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
tusqa18 pisze:
Mała jest w takim wieku ,że nie jest do końca świadoma co się stało i co mogło...

Tym lepiej dla Oliwki, nie musiała przeżywać tego wszystkiego, jeżeli już musiało się to wydarzyć, to dobrze, że ze stosunkowo niewielkimi stratami...
:hug4:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 05:50 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Dziękuję kochane za ciepłe słowa i uściski- wszystkie poczułam . Po wczorajszych ,,rozmowach" i nocy ( spałam nieco więcej po melisce) czuję się lepiej i mam siłę do działania. Dziś ogarniemy zgliszcza i będę mogła oo tym pomału zapominać.

Żeby wrócić na tor ogródkowy...

Dziś lub jutro mają dotrzeć do mnie zamówione przed weekendem nasiona- oderwę się od czarnych myśli na troszkę.
Marzy mi się perukowiec- spróbuję wysiewu bo ukorzenianie gałązek właściwie próby zawsze kończy się niepowodzeniem.
Poza tym zaeksperymentuję z passiflorą i storczykowcem o ile okażą się nimi być :rotfl2:
U drugiego Pana nabyłam szałwię omszoną, przetacznik niebieski, rozplenicę japońską , dwa zawciągi i rozwar.
Tak wiem wiem sadzonki są tanie :rotfl2: Ale muszę zająć ręce w zimie i widzieć ,że coś rośnie :rotfl2:
Zastanawiam się też kiedy jest dobra pora na okrywanie roślin. Chodzi mi przede wszystkim o dwie małe bukietowe hortensje i młode byliny- prawie wszystko mam tegoroczne, a nasze mazurskie przymrozki bywają zabójcze.

_________________
Pozdrawiam

Patrycja :flower4:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 09:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jak posprzątacie, to poczujesz się znacznie lepiej :kisshug:

Rosplenica z siewu to całkiem dobry pomysł - mam u siebie samosiejki, wschodziły mi też nasiona zaplątane do domu przypadkiem, przy okazji zbierania roślin na suche bukiety. Nie dość, że szybko i ładnie wschodzi, to jeszcze błyskawicznie rośnie. Nie doprowadziłam jeszcze siewek do kwitnienia, ale myślę, że 2 lata to maksimum. Siewki perukowca też są duże i ładne.

Rośliny zwykle okrywa się po pierwszych przymrozkach, ale wszystko zależy od sezonu. Jeśli po pierwszym ataku mrozu wróci ciepło, to okrywę trzeba zdjąć. Nasze zimy są nieprzewidywalne.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 09:56 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
BasiaK pisze:
Nasze zimy są nieprzewidywalne.

B.


Dokładnie :-( u mnie dwa dni z rzędu było biało od szronu a dziś ciepło jak nie wiem chyba poczekam aż zrzucą liście całkiem - puki co wyglądają jesiennie bardziej .

To podniosłaś mnie na duchu z wysiewami- sprzedawca zapewniał,że nasiona są świeże a to najważniejszy czynnik. Kocham widzieć ten pierwszy listek nad ziemią muszę sobie zapewnić szczyptę optymizmu na widok zieloności jak nastanie zima :rotfl2: :-)

Dziś była śmieciarka. Wystawiliśmy kosz a właściwie to co z niego zostało bo stał koło szopki- pół tylnej ściany spód z kółkami i fragmenty boków. Zawartość nie wypadła bo klapa stopiona ją okleiła pajęczyną zacieków. Owinęliśmy te bebechy workiem bo się nie mieścił i postawiliśmy przed wjazdem. Śmieciarka przyjechała, worek zdjęli, wysypali zawartość jak gdyby nigdy nic a kosz zostawili :rotfl2: widocznie stwierdzili ,że jeszcze posłuży :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam

Patrycja :flower4:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 12:12 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
tusqa18 pisze:
Śmieciarka przyjechała, worek zdjęli, wysypali zawartość jak gdyby nigdy nic a kosz zostawili :rotfl2: widocznie stwierdzili ,że jeszcze posłuży :rotfl2:

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Musicie więc pomyśleć o jego przeznaczeniu.

Ja też lubię zajmować się wysiewami, tylko z warunkami gorzej. Ziemię do wysiewów już mam :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 12:25 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
elka pisze:
Ziemię do wysiewów już mam :rotfl2:


Mówią,że najgorzej jest zacząć :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: Teraz więc już Elu masz z górki :rotfl2: :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam

Patrycja :flower4:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 15:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Nie zaglądałam chwilę a tu tyle się nadziało.
Szczerze współczuję. Płonęła szopa z narzędziami. Powoli odbudujecie, dobrze , że nikomu nic się nie stało i dach nad głową cały.
Tak jest, ze płoną czasami i inne różne budynki, np. altanki na działkach, zjawisko dość często spotykane. I nie słyszałam, żeby sprawcy byli ujęci.
Najczęściej wtedy działkowiec rezygnuje z działki, bo już nie ma zdrowia zaczynać wszystko od początku.
Samo nic się nie dzieje, musiało być źródło ognia.
Ale jesteście młodzi i dacie radę. Powstanie nowa szopa, bez eternitu, który jest bardzo szkodliwy dla środowiska, rośliny najpewniej zregenerują się i na wiosnę nie będzie już śladu po zgliszczach.
Czego Ci szczerze życzę. :heart:

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl