Dzisiaj jest 23.04.2024 11:57

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: tusqa18- ogród
Post: 22.04.2016 16:22 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Witam wszystkich :flower4: .
Jakiś długi czas zastanawiam się nad blogiem. Ale tak sobie pomyślałam,że forum to fajne miejsce, by zobaczyć czy moja pasja, a właściwie nauka , postępy itp kogoś będą interesować. Nie wiem za bardzo jak się wpasować w waszą społeczność. Widzę tu sporo przyjaźni , ciepły klimat i mnóstwo rad. :flower6: Podapatrzę jakiś pomysł, ktoś może mi coś doradzi...
Zacznę może od przedstawienia się. Mam 28 lat, jestem mamą 2 dzieci wspaniałej parki, spełnioną żoną. 3 lata temu znaleźliśmy swoje własne miejsce na ziemi. Mam co chciałam. Domek i meeeeeeega przestrzeń do zaaranżowania w ogrodzie- bagatela 2500 m kw. Będę powolutku wrzucać tu moje roślinki, mój kawałek świata i dzielić się moją miłością. A Wy kochani piszcie- co wam się podoba, co byście zmienili, jaką roślinkę męczę nieświadoma... Krytyka również mile widziana :rotfl:


Załączniki:
SAM_5821.JPG
SAM_5821.JPG [ 383.94 KiB | Przeglądany 972 razy ]
SAM_5822.JPG
SAM_5822.JPG [ 372.28 KiB | Przeglądany 972 razy ]
SAM_5823.JPG
SAM_5823.JPG [ 367.99 KiB | Przeglądany 972 razy ]
SAM_5824.JPG
SAM_5824.JPG [ 380.56 KiB | Przeglądany 972 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10937
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
Witaj!

Krytyka? No chyba za brak imienia :rotfl2:

Niezłe hektary masz do zagospodarowania i jest już bardzo obiecujący początek :clapping2:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:30 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Trzy lata temu ten fragment ogrodu wyglądał tak...
Iglaki żyły swoim życiem, jeden zagłuszał drugi. Było zielono. Tylko zielono. Poza stokrotkami nie było żadnych kwiatów.


Załączniki:
6.2013.png
6.2013.png [ 939.75 KiB | Przeglądany 969 razy ]
2.2013.png
2.2013.png [ 559.62 KiB | Przeglądany 969 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:31 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Fakt, zapomniałam się przedstawić :-) Patrycja :hejka:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Wspaniała przestrzeń :) Jakie masz dalsze plany? Już teraz ogród jest estetyczny, w sam raz na leniuchowanie. Coś będziesz dosadzać w tym roku? Widzę, że masz ogrodzenie ze sztachet. Bardzo lubię takie widoki. Dla mnie jak ogrodzenie ze sztachet, to koniecznie trzeba mieć trochę roślin charakterystycznych dla wiejskich ogrodów. Bardzo lubię takie klimaty :sun:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:35 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10937
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
Patrycjo, wspaniały leśny zakątek - mieć własny kawałek lasu.... Ja już bym grzybni szukała :rotfl2:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 16:52 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Sporo się działo :-) Dostałam masę sadzonek od mamy, teściowej, nowej sąsiadki. Po posadzeniu okazało się,że nic nie rośnie tak jak chciałam. Część za mocno się rozrosła. kładła się na mniejsze. Po przekwitnięciu zostawały łyse place. Wciąż opracowuję rabatę całoroczną. W moim ogrodzie nie zabrakło bzu. floksów, moich ukochanych cyganeczek ( zdaje się rudbekie), margaretki. Część z nich właśnie przesadziłam pod płot- stanowi podporę. ochronę przed wiatrem.

Drewniany płotek ogradza część działki. Powiedzmy tą rekreacyjną. Stanowi nasz bezpieczny kącik- zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. to ok 800 m kw pozbawionych dołów, kamieni i innych niewygodnych rzeczy przy koszeniu kosiarką :-)

Dalej, część jest nieogrodzona. Założyłam tam sad i małą grządkę na zioła i kilka krzaczków ogórków. Fotki wrzucę jutro. Trwają też prace wyrównawcze po sporym nieużytku. Nie ma mowy o nasadzeniach prócz żywopłoty ze świerków. Myślę o Tunelu foliowym bądź podwyższonej rabacie.

Wracając do nasadzeń.

Parę dni temu kupiłam sadzonkę pigwowca, forsycji i tamaryszka. Zobaczymy co z tego wyniknie :dance: a także mały krzew rododendrona - odmiana purple pillow - już rozwija pączki :-)

Zakupiłam też kilka paczuszek nasion - zamierzam stałe nasadzenia urozmaicać jednorocznymi astrami- w tym roku igiełkowe, aksamitkami, Kobea już pięknie wdzięczy się na parapecie i czeka na dogodne warunki - zmierzam ją postawić przy pergoli zbitej z grubszych gałęzi bukowych.

Poza tym dwuletnie- goździki, lawendę, sasanki i dzwonki których też rozpoczynam właśnie próbę rozsady


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 17:13 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
Witam i ja u Ciebie w ogrodzie. Wygląd bardzo milutki. U mnie też sporo drzew iglastych, liściastych :rotfl2:
Zakupy bardzo fajne rododendronowi będzie milutko na takiej ziemi :rotfl2: Krzewy to w ogóle fajna sprawa :sun:
Podwyższona rabata czytałam o tym ostatnio w gazecie o ogrodzie. A na co chcesz ją przeznaczyć na warzywa czy kwiaty?

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 17:36 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.04.2016 08:29
Posty: 163
Pochwały: 0
Warzywa. Kwiatom wystarcza podsypywanie kompostem i nawóz, a jak coś sadzę i tak używam nowej ziemi.
Z ogródkiem gorsza sprawa. Miałam przed domem. Jednak w pełnym słońcu wymagało nieustannego podlewania, poza tym w sąsiedztwie mamy łąki i pastwiska, a co za tym idzie - krety i nornice miały u mnie raj :rotfl:

Piaszczysta gleba utrudniała podlewanie. W pierwszym sezonie straciłam połowę plonów przez pierwszy ulewny deszcz. By założyć nową grządkę i tak musiałabym sporo nowej ziemi dowieźć dlatego pomyślałam ,żeby zabezpieczyć się przed większością przykrości na rabacie :-)

Co do mojego lasu... oj owszem głusz taki ,że hej, ale grzybów brak :sorry: przynajmniej tych jakie bym chciała :mysli: . Muszę przyznać że i zwykłe świerki i srebrne świetnie się tu czują. Zrobiliśmy nasadzenie ok 200 szt jako żywopłot gęsty ale w jednym rzędzie i dosłownie kilka słabszych sztuk tylko odpadło. Roślinki pięknie przezimowały i rosną jak na drożdżach :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2016 17:38 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 12.02.2013 12:36
Posty: 1049
Pochwały: 0
Witaj niesamowita przestrzen do zagospodarowania :clapping2: :sun: .Jesli bedziesz potrzebowac rady czy wsparcia napewno je otrzymasz, tu naforum sa fantastyczni ludzie.Pozdrawiam

_________________
pozdrawiam
Marzena
https://youtu.be/OhtemVCzraQ


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl