Dzisiaj jest 02.05.2024 11:39

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 996 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11.01.2015 11:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
No, to jestem z kwiatkami...
Jesli spodziewacie sie jakichs nadzwyczajnych rewelacji, to sie powstrzymajcie, bo u mnie tez w kalendarzu zima a wiec posucha jak nie wiem co...Niemniej jednak, pare foteczek zrobilam, a poniewaz robilam z trudem, bo u nas jeszcze o 9 rano ciemno bylo jak w d...u murzyna, to musialam robic z lampa wiec najpiekniejsze nie sa....
Najpierw pytanie;
Kasiu, czy ty jestes pewna, ze grudnik nie chodzi w ciazy jak sloniaca - 24 miesiace...? Bo te cholerne nasionka nadal sie nie chca urodzic, tylko trzymaja sie mamy jak przyspawane...
Załącznik:
SAM_6212 (800x600).jpg
SAM_6212 (800x600).jpg [ 131.8 KiB | Przeglądany 389 razy ]


A moze ja cos nie tak znimi robie...? A moze to nie nasionko, tylko taka ''ozdoba przestrzenna'' ? Tak sobie, po prostu, moj ''narodowy'' grudniczek wymyslil wieczny kwiatuszek w postaci kulki....
Rozkiwta natomist ( nareszcie ) to ''kolegowe'' kalanchoe;
Załącznik:
SAM_6210 (800x600).jpg
SAM_6210 (800x600).jpg [ 139.33 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Paczusie ma prawie na kazdej lodyzce, wiec oczekuje, ze chociaz on mnie nie zawiedzie....
Bo z brevielaty, to chyba nie musze mowic, ze nici....A...no...iidkrylam, co to byl za numer z tym chowaniem lodyzek wtedy w grudniu.
Nie bylam pewna, czy to foch na mnie, czy strach przed Mlodym...
A teraz wiem ; strach przed Mlodym...
W sama Wigilie Moldy wpadl do nas na pare godzin, zeby zlozyc zyczenia i tak dalej, bo na Swieta mial zamiar gdzies wyjechac i wrocic dopiero po Nowym Roku...Coz....Juz pisalam, ze mlodzi dzisiaj maja wlasny poglad na Swieta , a raczej nie na Swieta a na ''wolne dni''....
W kazdym razie, po jego wizycie, zauwazylam ( podczas wieczornego obchodu...) ze u brevielaty znowu zdematerializowaly sie lodyzki....
Dwa dni trwalo, zanim je znowu pokazala, bo tym razem zabronilam Jedrkowi grzebac jej w trzewiach...Czyli jednak Mlody....
Nie wiem, skad ona wie, ale pamietam jak kiedys milion lat temu, bedac chyba jeszcze nastolatka, ogladalam w telewizji taki program, ze roslina czuje opiekuna i reaguje, np. na zranienie, nastroje, bol....
Wierze w to, bo mam rosliny wiec bez trudu wierze, ze brevielata reaguje na Mlodego....chyba moim strachem.... :rotfl2: :rotfl2:

Rozkwitl natomiast Pudzian;
Załącznik:
SAM_6213 (800x600).jpg
SAM_6213 (800x600).jpg [ 122.76 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Kwitnie w tej chwili dwoma lodyzkami; stara, na ktorej jeszcze sa piekne kwiaty i mloda, ktora dopiero zaczyna swoje popsiy...
Ech....kazdemu z was zycze takich Pudzianow jak najwiecej....
Rowniez piekne pospisy odstawia na malenka mucholapka, zakupiona przez Jedrka....
Załącznik:
SAM_6216 (800x600).jpg
SAM_6216 (800x600).jpg [ 76.47 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Za kazdym razem sa to dwa kwiaty, i jak przekwitaja, to maluch natychmiast zaczyna puszczac nowe paczusie.

Istnego szalenstwa dostaje tez biala pasja...Pokazywalam juz, ze listeczki puszcza, ale teraz sie dama rozszalala;
Załącznik:
SAM_6217 (800x600).jpg
SAM_6217 (800x600).jpg [ 69.83 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Wiecie co ? Stoi w przedpokoju przy schodach. Raczej ma tam ciemno, bo swiatlo dochodzi jedynie z oszklonych drzwi oddzielajacych przedpokuj od wejscia...No, i co...? Bedzie wiosna, czy bedzie klapa z przyglupiej roslinki...?
Na jesieni wycielam dokladnie cala wierzchnia czesc tej trzykrotki ''jaskolcze skrzydla''...Powiem szczerze, ze zrobilam to z premedytacja i nadzieja, ze ja to nieco powstrzyma przed panoszeniem sie na caly parapet...
Załącznik:
SAM_6218 (800x600).jpg
SAM_6218 (800x600).jpg [ 139.27 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Jak widac, powstrzymalo na troche i wyraznie pokazuje, ze ma zamiar ''odrodzic sie jak Fenix z popiolow'' z jeszcze wiekszym wigorem. Wyraznie dazy do swiatla, co widac nawet na fotce....Chyba jej nie pomoge. Niech wyciaga szyje jak zuraw, moze to trosze spowolni jej wzrost...? Porozdzialalabym ja na wiosne na mniejsze, ale czy ktos chce...? Bo przeciez nie porozdzialm, zeby powyrzucac....
Wiecie, sama mnie ciekawilo, czy uda mi sie z kangurkiem do wiosny przetrwac...Wy macie przeciez nie najciekawsze doswiadczenia i mi sie to troche udzielilo....No, niepewna bylam;
Załącznik:
SAM_6219 (800x600).jpg
SAM_6219 (800x600).jpg [ 171.95 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Coz......Fotka pokazuje, ze - jak narazie - to nie mam sie czego obawiac...nie..?


A to juz ''wygolony'' gruboszek;
Załącznik:
SAM_6222 (800x600).jpg
SAM_6222 (800x600).jpg [ 139.43 KiB | Przeglądany 389 razy ]


....i banan;
Załącznik:
SAM_6223 (600x800).jpg
SAM_6223 (600x800).jpg [ 132.35 KiB | Przeglądany 389 razy ]


Nie wiem, czy w ich wypadku, to chce byc z wami do konca szczera, bo mam co nieco na sumieniu....
Ale....przez komputer mnie chyba nie zjecie....A ze mi nawrzucacie jak swini do kryta....zasluzenie...
No, bo oba stoja w ''silowni''....
( to czwarty z naszych gornych pokoikow, przrobiony na prywatna silownie w celach jak najbardziej takich jak silownia powinna sluzyc...)

''Silownia'' podobnie jak sanatorium ma wylaczone ogrzewanie i temperatura nie przekracza tam plus 13-15 stopni...
Taki byl zamiar...Przeciez nie chodzimy tam sie grzac a cwiczyc, czyli rozgrzwac sie poprzez dbanie o nasza kondycje, ze o figurze nie wspomne....Ale....tak, jak w tych Noworocznych Postanowienach od Elmy...Silownia jest, cwiczacyhc definitywny brak.
Wiec i tym samym o roslinkach niekt z nas nie pamietal, bo jak mial pamietc, skoro sie do nich nie zagladalo...?
A banan przeciez podobno wrazliwy na podlewanie, a raczej na jego brak...
Hmmmm.....wydaje mi sie, ze chyba nie do konca. Fotka mowi, ze chyba mu sie zle nie dzieje. Dostaje czasem ( !!!) troche wody, tak mniej wiecej raz na dwa trzy tygodnie i musi sobie radzic....Taki...surwiwal roslinny....
Za to ten bratek-przybleda, co to wyrosl tuz przy drzwiach wejsciowych....;

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
...musialam sie rozdzielic, bo mi sie, jak zwykle, limit na fotki skonczyl...
...to to jest ta ''przybleda''....
Załącznik:
SAM_6226 (800x600).jpg
SAM_6226 (800x600).jpg [ 108.1 KiB | Przeglądany 387 razy ]


Nic sobie nie robil z ''zimy'', przymrozkow, gradobicia i tym podobnych atrakcji...Ma paczka i jestem przekonana, ze zakwitnie.
Opuszczaja sie rowniez chryznatemy;
Załącznik:
SAM_6228 (800x600).jpg
SAM_6228 (800x600).jpg [ 131.54 KiB | Przeglądany 387 razy ]


I nasze roze;
Załącznik:
SAM_6230 (800x600).jpg
SAM_6230 (800x600).jpg [ 85.13 KiB | Przeglądany 387 razy ]


Moje tulipany jeszcze nie pokazaly kielkow, ale mysle, ze to kwestia chwili...Bede sie starac w tym tygodniu zrobic nieco fotek ''po sasiedzku'', zeby wam pokazac co u nas wiosna robi z krzewami, roslinkami....Nich tylko chmury sie nieco rozejda...
Na ten czas juz was pozegnam, mysle, ze na dzis wystarczy.
Wszystkim wam strasznie dziekuje za piekne komentarze mojego zaleglego swiatecznego wpisu. Wiem, ze tesknie nie tylko ja...
Ale milo jest wiedziec, ze sa osoby, ktore ta tesknote rozumieja....Nie smieja sie z niej...Sciskam was serdecznie, zadnych wiecej orkanow wam zycze...Dobrego tygodnia, do nastepnego, pa

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 12:25 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
Reniu widze ze u Ciebie wiosna cala geba.Nie ciesz sie jednak za bardzo bo u mnie tez.ha,ha.
Wieje pizdzi i pada jak w kieleckim :rotfl: .Jednak jest cieplo i wszystko wylazi na swiatlo dzienne.Troche za wczesnie. :bye:

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 15:47 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Ja nawet nie idę teraz do ogrodu, chociaż będę musiała bo na kompost już się zebrało, wolę nie patrzeć co nowego wychodzi. Przecież to styczeń.
Renatko, cieszę się, ze kangurek ma się dobrze, bardzo ciekawa roślinka, ale nie dla mnie.
Siłownia widać się przydaje, a że do innych celów... :rotfl2:
Twoje roślinki wyglądają jakby zaraz miała przyjść wiosna :clapping2:
Fajnego "macie" też kociaka, wie co i gdzie jest dobre :rotfl:
Odnośnie sadzonek to myślę, że spokojnie możesz wysłać do jednej osoby, a my się jakoś dogadamy - może do Bożenki, skoro od niej się zaczęło.
Dnia już przybywa, więc coraz raźniej :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 18:19 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
Pogoda pogodą nie mamy na nią niestety wpływu

Kotki są kochane ;) wszędobylskie

A kwiaty super grubosz mnie zachwycił czy on ma białe boczki? :rotfl2: piękny jest :shock: i storczyki oczywiście :flower5:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2013 05:25
Posty: 1183
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 3
Wreszcie udało mi się zawitać na forum. Staram się ogarnąć zaległe wpisy . Jako kolejny forumowicz dziękuję Ci Renatko za wzruszający wigilijny wpis. :thankyou:
Zorganizowanie w Polsce punktu przerzutu dla strzępiastych uważam za bardzo dobry pomysł. Jeśli taka będzie wola forumowego ludu mogę rozsyłać.

_________________
Pozdrawiam cieplutko
Bożena

Zieloności Bożeny
warzywnik żółtodzioba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 19:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Aniu, gruboszek byl jak najbardziej ''normalny''czyli cimnozielony. Ale na wiosne zeszlego roku, strasznie go wygolilam i Jedrus nawet myslal, ze on tego nie wtrzyma. W dodatku dostal exmisje na bruk, czyli na podworko i tam sobie zyl caly sezon w deszczu, slonecznm zarze i wszystkich pogdowych kaprysach, Tam tez, na naszm podworku odrodzil sie i zgestnial ze 100 razy ( zeby panom tak czupryny po goleniu gestnialy....) rowiez przez slonce i powietrze, wybarwil sie i teraz ma biale obwodki, ale byl czas, ze byl trojbarwny;zielono-bialo-czerwony...
Teraz Jedrek sie nie moze sie doczekac, kiedy jego brata-blizniaka tez tak wygolimy i wywalimy na podworko...

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2015 20:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
piękny jest :clap: :clap: :clap:

mój też był na dworze całe lato ale nie był aż tak wybarwiony :)

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2015 16:08 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Grubosza, taki jak u Ciebie, miałam jakiś czas temu.
Dopóki był mały, dobrze rósł w mieszkaniu z centralnym ogrzewaniem.
Podrośniętego wystawiłam na lato na balkon, gdzie bardzo urósł i zmężniał. Ale kiedy na zimę zabrałam go do mieszkania, zrzucił wszystkie liście i został całkiem goły.
Widać suche i ciepłe powietrze nie jest dla niego wskazane.
Zrezygnowałam.

Tak jak Ty, wierzę że rośliny wiedzą i czują w swoim zakresie. :idea:

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2015 18:40 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33368
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Jestem juz Renatko u Ciebie zadyszana ale jestem. :rotfl2:
Z grudniakiem to ja nie wiem co się stało, może ma za małą miednicę i cesarkę zrób. :rotfl2: Nie żarty poczekaj jeszcze mi sam pękł, może masz wilgotne powietrze a ja suche i szybciej mi wysechł, wysiałam już ale jak narazie cisza. :shock: Co do kangurka to gratuluje mój teściowa załatwiła i mam go z głowy. :rotfl2: :rotfl2:
Bananowiec mój też tak wytrzymuje bez wody latem tak podlewać codziennie a te zimą w takiej temperaturze piją mało. :majesty: :majesty:
Pai cudnie się puszcza moja nie poszła spać błękitna i kwitnie cały czas :clap: Co do roślin to również myślę cze czują nasze uczucia. :rotfl:
Mimo że zima to i tak masz cudne widoczki. :clap: :clap:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 996 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl