Dzisiaj jest 26.04.2024 09:08

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10.04.2016 19:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2016 10:08
Posty: 70
Lokalizacja: Świnoujście
Pochwały: 0
Nie wiedzieć kiedy minął weekend.
Powolutku ( bardzo, ale to bardzo powoli) porządkuję działkę, próbując wprowadzić jakiś ład.
Mam wrażenie, że spędzam dni na wykopywaniu rzeczy, które mają korzenie, aż do jądra ziemii, karczując stare pieńki, które o dziwo nie mają spróchniałych korzeni. Nie może być za łatwo.
Powiem Wam, że pigwa to taki chwast, paskudny, wredny i kłujący chwast. Żyła sobie między bzem, taka pokręcona wierzba, bukszpanem, trzmielina, tuż przy płocie, właściwie wkręciła sie w siatkę i w żywopłot z bukszpanu. Żeby do niej dojść, musiałam wykopać trzmielina, jakies kwiatki kłączowe, wypleść ja z płotu i kopać miedzy plątanina korzeni.
Złamałam szpadel i widły. Gdyby nie to że psuła siatke i rozłaziła się nie dość, że na moją furtkę to jeszcze na alejkę, to naprawdę bym się poddała. Nawet wyrwanie korzeni starego padłego winogrona nie było tak ciężkie... a korzenie winogrona były pod altana i 3 chodnikami. Mając ograniczona ilość sprzętów do walki z pigwą wybrałam piłę. Uznałam, że łopata szuflowa nie da rady i chciałabym mieć chociaż jedną, a siekierka wymaga poprawienia osadzenia. Latajace toporki nie są dobre. Ostatecznie wygrałam, i to co przeżyło rośnie sobie teraz w drugim końcu działki, koło zdobycznej aronii.
Ciocia podzieliła się swoimi krzakami aronii i leszczyny. Tak więc orzechy dla wiewiórek będą :clap:

A dla mnie truskawki. Mam wrażenie, że mam za mało truskawek.
Co prawda jeszcze trochę sadzonek zostało. I muszę jeszcze te skąpo ale długo owocujące przesadzić( nie wiem jaki to gatunek).


Załączniki:
Komentarz: Truskawki, truskaweczki. Na agrowłókninie i agrotkaninie. Cały czas mam wrażenie, że jest ich za mało, i muszę jeszcze dosadzić. A tam gdzie są tabliczki będą rosły zioła..
Działka 2.jpg
Działka 2.jpg [ 62.53 KiB | Przeglądany 592 razy ]
Komentarz: Drugie życie starych cegieł i kafelków.
Działka 1.jpg
Działka 1.jpg [ 64.8 KiB | Przeglądany 592 razy ]
Komentarz: Mam choinki, na święta będę miała wybór :D
Działka 3.jpg
Działka 3.jpg [ 62.54 KiB | Przeglądany 592 razy ]
Komentarz: Uśmiechała się i prosiła o zdjęcie.
Działka 4.jpg
Działka 4.jpg [ 77.29 KiB | Przeglądany 592 razy ]

_________________
" Per aspera ad astra"

domowe kwiatki
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2016 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Sądząc po opisie, to był raczej pigwowiec. Aleś się namęczyła, widzę że z prawdziwym impetem zabrałaś się za porządkowanie działki (ale doskonale cię rozumiem - pędząca do przodu wiosna pogania, żeby wszystko zrobić już teraz natychmiast... :whistling: ), jak tak dalej pójdzie, to wszystkie narzędzia połamiesz... :rotfl2:

"Małą" ilością truskawek się nie przejmuj - powypuszczają mnóstwo rozłogów i będziesz miała na przyszły sezon dziesięć razy więcej sadzonek... :rotfl2:

Uroczy uśmiech na ostatnim zdjęciu. :heart:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2016 21:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2016 10:08
Posty: 70
Lokalizacja: Świnoujście
Pochwały: 0
Dokładnie, albo na jesień mogłabym dokupić jakiś ciekawy gatunek.
Niby mam kilka marlin, honeyone , dukat i nie pamiętam jakie jeszcze. Tyle, że są tak wymieszane, że już nie wiadomo które są które.

Co do krzaka to chyba masz racje i to będzie pigwowiec. Chociaż można powiedzieć, że pigwę też mam, przychodzi w odwiedziny z nieuprawianej działki. :)

Z narzędziami nie będzie tak źle, co prawda przydałoby się wymienić na jakieś porządne, ale póki co wystarczy wymienić kijki. Mam zamiar użyć od trzonka od szpadla który się zgiął i od jakichś pazurków na długim trzonku, mam 2 więc szkody nie będzie, za to naprawa będzie ekonomiczna, po koszcie mojej robocizny.
Dobrze chociaż, że nie popsułam grabi. :whistling:
Okazuje się że grabie do robienia grządek nawet jakiegoś płytkiego "przekopania" nadają się całkiem nieźle. Kto by pomyślał.

Co mi przypomina, od 14 marca szykuje szklarnie :rotfl:
Pełen sukces, nożyk do szyb, klej, szybki są. Narzędzi do kopania nie ma :rotfl: Za to opóźnienie kilku tygodniowe też jest :)

Trzymajcie kciuki, żebym skończyła w przyszłym tygodniu. Pogoda ma być nieciekawa, więc może mi się uda. Zawsze to dach nad głową i trochę cieplej.

_________________
" Per aspera ad astra"

domowe kwiatki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.04.2016 17:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
O ho, ho ja widzę, że ty masz co obrabiać :clap: I smacznie będzie we wątku - czekam na te truskaweczki :whistling:

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.04.2016 20:19 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2016 10:08
Posty: 70
Lokalizacja: Świnoujście
Pochwały: 0
Pewnie ciężko w to uwierzyć, ale cały tydzień byłam tak zmachana, że nie miałam energii na robienie zdjęć. Co gorsze plan minimum nie został wykonany :(
Tyle dni a mogłam odchaczyc ino:
- przygotować kolejny pasek grządki na długo owocujące truskawki
- przygotować grządkę i wysiać marchew, buraki, rzepę, skorzonere, salsefie, rzodkiewkę,
- pociąć i zakopać chociaż część gałęzi, pędów róży
- naprawić chwiejąca się pergole ( chodzenie po dachu było by fajne, gdybym nie odkryła, że dach jest w kiepskim stanie :wallbash: )
- wypielić i przekopać z kompostem szklarnie
- uzupełnić popękane szybki ( czemu to tak ciężko się tnie ! :help: )

Z nie planowych to dalej walczę z krzywymi płytkami chodnikowymi. Zarazy ze mną nie wygrają, i będą chociaż względnie proste.
Znalazłam szybę samochodową ( chyba) i stelaż od stołu, razem tworzą niezły stoliczek :clap:
Powoli też ogarniam kwietny chaos, wykopuję woreczki foliowe i plastiki, i co lepsze to kamienie. Jeszcze trochę i będę miała z czego zrobić jakiś skalniaczek. Marzy mi się taki z cieknącą wodą, ale to elektrycznie było by skomplikowane. Więc bez też będzie nieźle.

Ale ogólnie jestem szczęśliwa, gdyż ponieważ bo, kwitną truskawki! Znaczy te szklarniowe , ale i tak zawsze coś.
Zakładam, że przy moim truskawkowym bziku to za rok w szklarni upchnę ich dużo więcej :whistling:


A propo kwiatków. Wiecie może co to jest?


Załączniki:
13.jpg
13.jpg [ 70.75 KiB | Przeglądany 542 razy ]

_________________
" Per aspera ad astra"

domowe kwiatki
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.04.2016 20:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Psiząb, pewnie 'Pagoda'. I chyba czeka Cię ostra walka ze ślimakami.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.04.2016 20:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2016 10:08
Posty: 70
Lokalizacja: Świnoujście
Pochwały: 0
Kilkanaście ślimaczków wyniosłam do lasu. Szkoda mi ich było :wallbash:
Ogólnie mam dużą tolerancję, one też chcą żyć, więc pogodziłam się nawet z wścieklicą. Tylko turkucie zabijam.
Nawet cieszyłam się z krecika, z nieśmiała nadzieją, że wyżre turkucie.. A od miesiąca nie mam, żadnego kopca...
Wydaje mi się że mój futrzak i jego mania podlewania krecich kopców odstraszyły kreta. :wallbash:

_________________
" Per aspera ad astra"

domowe kwiatki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.05.2016 05:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Czekam na wieści z twojej działeczki, jak sobie radzisz? Podczytujemy i podglądamy, chociaż na pisanie komentarzy czasu i sił braknie na wiosnę chyba każdemu, kto ma choć kawałeczek ziemi... :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.06.2016 13:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2016 10:08
Posty: 70
Lokalizacja: Świnoujście
Pochwały: 0
Święta prawda.

Sama nie wiem w co wsadzić ręce, ale chyba powoli jakoś udało mi się po ogarniać. Tudzież pogodzić się z tym, że nie będzie idealnie.
Bo do zrobienia mam jeszcze bardzo dużo.
Co prawda największe zmiany są nie na działce a na parapecie :whistling:
Chociaż nadal poluję na zielistkę i grubosze ;(

_________________
" Per aspera ad astra"

domowe kwiatki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.07.2016 18:51 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
co tu taka cisza ? :sun:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl