Dzisiaj jest 08.09.2024 01:29

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13.02.2015 21:46 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33491
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
U mnie jest podobnie.
Dziś zdjęłam wszystkie z jednego parapetu, czasem trzeba wytrzeć kurze i potem nie mogłam ich z powrotem zmieścić, przecież w ciągu pół godziny nie urosły... W końcu jeden powędrował na razie na szafkę...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.02.2015 10:03 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2011 18:38
Posty: 5022
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 20
Witaj Ewuniu :)
Pięknie się zapowiada , tyle cudnych maluszków , niech pięknie i zdrowo Ci rosną . Tylko patrzeć jak będziesz pisała , że nie masz już miejsca na nowe roślinki i szukasz parapetów z gumy :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam

Mój zielony raj
Mój raj na ziemi cz.1
Mój raj na ziemi cz.2

Na zawsze w naszej pamięci. Agnieszko, spoczywaj w spokoju [*][*][*]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.02.2015 14:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
elka pisze:
Dziś zdjęłam wszystkie z jednego parapetu, czasem trzeba wytrzeć kurze i potem nie mogłam ich z powrotem zmieścić, przecież w ciągu pół godziny nie urosły...


Elu, kostka Rubika to przy ponownym umieszczaniu doniczek na parapecie jest po prostu kaszką z mleczkiem :rotfl2: też mi zawsze jakaś zostaje, (albo i dwie) - nie mam pojęcia o co chodzi, nadymają się czy co? :rotfl:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.02.2015 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2011 11:02
Posty: 2763
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Pochwały: 4
Witaj Ewo!
Niezłą gromadką zostałaś obdarowana.
Już niedługo te maluchy podrosną i zamienią się w grupę nastolatków zajmujących coraz więcej miejsca.
Pokazuj nam, pokazuj jak będą dojrzewały. :dance:

_________________
"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności"..
Pozdrawiam - Iwona

Obrazek
Domowe roślinki Lamii..
Z ogrodu Lamii..


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.02.2015 13:01 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2015 12:05
Posty: 352
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Dawno mnie tu nie było, ale chyba o mnie nie zapomnieliście :bye: :bye:
Dziękuję Wam za miłe słowa powitania i zachęty do bacznego obserwowania i dbania o roślinki.
Wszystko, co piszecie, to szczera prawda - wciągnęła mnie ta zieleń z kopytami, nic innego bym nie robiła tylko zaglądała do roślinek i szukała zmian jakie się pojawiły w ciągu paru sekund, ech... to chyba już nieuleczalne :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: Przynajmniej nie szkodliwe :rotfl2:

Karolina, mój mąż też nie zauważa zmian, chyba, że przestawię sofę na drugi koniec pokoju, ale to inna bajka. Niektórzy są po prostu mniej spostrzegawczy :whistling:

Elka, z tego co zauważyłam to u mnie niedługo też będzie kombinowanie jak wszystko poukładać na parapetach, żeby nic nie zostało. Kwiatuszków mi przybywa, a niebawem będę siała nasionka warzyw, itp... i gdzie ja to wszystko poukładam??? - już o tym myślę po nocach.
I tak jak pisała Aga - już zaczynam szukać parapetów z gumy :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Dzisiaj pokażę Wam, jak urosły mi kwiatuszki w ciągu kilku lat. Zaznaczę od razu, że jakoś specjalnie o nie nie dbałam. Ujmę to inaczej, dały radę przetrwać podczas mojej nieobecności :thumbsup:
Najpierw zaprezentuję rafidorę, która ładnie mi podrosła przez 3 lata. Teraz stoi sobie na południowym oknie i chętnie wypuszcza nowe liście, zaczyna też ładnie się wybarwiać, co mnie bardzo cieszy, bo o taki efekt mi chodziło :dance:
Załącznik:
Komentarz: Rafidora - październik 2012r.
DSCF1969 - Copy.JPG
DSCF1969 - Copy.JPG [ 133.61 KiB | Przeglądany 476 razy ]

Załącznik:
Komentarz: luty 2015r.
DSCF5390.JPG
DSCF5390.JPG [ 121.84 KiB | Przeglądany 476 razy ]


I drugi kwiatuszek, którym chciałam się Wam pochwalić, to roślina, której nazwy nie mogłam poznać przez 4 laty, a zmieniła to Elka (Ela, jeszcze raz wielkie dzięki :kisshug: )
Zefirant, trafił do mnie, bo teść chciał go wyrzucić. Kwitnie pięknie, ale najbardziej podoba mi się jako zielona trawka (świetnie pasuje do dekoracji wielkanocnych :yahoo: ) Niebawem będę go przesadzała, bo już widzę, że cebulki poszły głęboko w ziemię, a i kilka osób o niego pytało...
Załącznik:
Komentarz: Zefirant - październik 2012
NN.jpg
NN.jpg [ 171.92 KiB | Przeglądany 476 razy ]

Załącznik:
Komentarz: luty 2015r.
wiem, wiem, trzeba usunąć mu zaschnięte łodyżki

DSCF5386.JPG
DSCF5386.JPG [ 179.55 KiB | Przeglądany 476 razy ]


Chciałabym częściej być na forum i czytać i pisać, ale nie zawsze mogę, taka sytuacja, więc jak komuś od razu nie odpiszę, to nie gniewajcie się na mnie :flower4:

_________________
Pozdrawiam,
Ewa

Zwykłe moje kwiatki

Amorphophallus rivieri


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2015 14:22 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2015 12:05
Posty: 352
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
To lecimy dalej z moimi kwiatkami :flower4:
Kiedyś dostałam dorodną dracenę od teścia, oddał, bo nie miał dla niej miejsca w mieszkaniu. U mnie rosła przez jakiś czas, a później coś się jej odwidziało i zaczęła marnieć - opadły jej praktycznie wszystkie liście zostało tylko kilka na samej górze. I chyba w odpowiednim momencie je obcięłam i ukorzeniłam, bo pewnie wszystko by się zmarnowało. Do tej pory nie wiem, co jej zaszkodziło. Na szczęście sadzonki przyjęły się i mają się dobrze. Jedną zostawiłam sobie, dwie pozostałe oddałam.


Załączniki:
Komentarz: Zaczynają jej się ładnie wybarwiać brzegi
DSCF5385.JPG
DSCF5385.JPG [ 213.93 KiB | Przeglądany 463 razy ]

_________________
Pozdrawiam,
Ewa

Zwykłe moje kwiatki

Amorphophallus rivieri
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2015 15:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33404
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Witaj Ewo dzisiaj słoneczko więc nie każdy siedzi przed kompem :rotfl2: ja dopiero wróciłam z ogrodu rozrzuciłam nawóz i gdzie nie gdzie trawka wyrwana. :rotfl2: Podziwiam Twoje cudności jak szybko wyrosły a Zefirant przyrósł i to sporo i jak mogę prosić dopisz mnie na jedną cebulkę do kolejki oczekujących ,jak starczy. :whistling:
Pięknie się rozrósł tak jak i Rafidora, śliczne ma przyrosty....
Dracena jestem pewna ze została przelana on zrzuca liście jak przelana ale brawa że o nią tak zadbałaś i rośnie. :thankyou:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.02.2015 12:43 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2015 12:05
Posty: 352
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Kasia, ja Ci trochę zazdroszczę, że tak możesz w ogrodzie porządki już robić, u mnie nadal na minusie i nie ma mowy, żeby coś pogrzebać w ziemi, chyba że w doniczce :whistling:

_________________
Pozdrawiam,
Ewa

Zwykłe moje kwiatki

Amorphophallus rivieri


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.02.2015 12:45 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17156
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Z tych maluszków, z czasem zrobi się dorodna i zasobna kolekcja :clapping2: :clapping2: :clapping2: A i twoje wyrośnięte okazy prezentują się bardzo dobrze :sun:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.02.2015 13:00 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2015 12:05
Posty: 352
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Korzystając z faktu, że jedno dziecko śpi, a drugie jest z mężem wrzucę kilka fotek kwiatków.
Najpierw gruboszek - dobry i poczciwy z niego kwiatek, za każdym razem jak zrobię mu jakąś krzywdę (za mało wody/ za dużo wody), to powstaje jak feniks z popiołów. Na razie wybacza mi wszystkie moje błędy. Zobaczymy jak ta miłość się rozwinie :dance:
Załącznik:
DSCF5380.JPG
DSCF5380.JPG [ 169.17 KiB | Przeglądany 441 razy ]


Skrzydłokwiat też mnie pokochał, chociaż ja go kocham od kiedy go dostałam. Był maleńką zaszczepką prawie bez korzonków i przez 3 lata niewiele go przybyło, za to od roku dostał takiego kopa, ze aż miło popatrzeć.
Obok niego stoi maluszek skrzydłokwiata od Karoliny :kisshug:
Załącznik:
DSCF5388.JPG
DSCF5388.JPG [ 97.8 KiB | Przeglądany 441 razy ]


Języki teściowej - zawsze mi się podobały. Rozglądam się za innymi sansevierami, żeby ta moja nie była taka samotna. Jakby ktoś miał jakieś maleństwo na zbyciu to chętnie przyjmę :majesty:
A obok - zielistka od Karoliny :hug4:
Załącznik:
DSCF5389.JPG
DSCF5389.JPG [ 173.25 KiB | Przeglądany 441 razy ]


I ostatni na razie kwiatek, bo dziecko już się obudziło...
Na jesieni znalazłam jakąś palmę na śmietniku, była tak zasuszona, że nie wiem dokładnie, co to za palma, wsadziłam ją w ziemię i do tej pory stała w piwnicy, a od niedawna wzięłam ją do domu, a nóż widelec obudzi się, a jak nie, to trudno...
Póki co towarzyszą jej dzieciaczki Karoliny :hug4:
Karolina, pamiętasz jak nazywają się te z okrągłymi listkami? Chodzi mi o malutką doniczkę przy samym oknie, nie wiem, czy jest dobrze widoczna i tę na przodzie.
Załącznik:
DSCF5391.JPG
DSCF5391.JPG [ 73.77 KiB | Przeglądany 441 razy ]

Załącznik:
DSCF5392.JPG
DSCF5392.JPG [ 185.62 KiB | Przeglądany 441 razy ]

_________________
Pozdrawiam,
Ewa

Zwykłe moje kwiatki

Amorphophallus rivieri


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl