Dzisiaj jest 28.04.2024 16:39

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.11.2015 23:46 

Pochwały: 0
Twoje uwagi są słuszne tylko ,że jeszcze konsumenci nie dorośli do tego bo kupują byle co i później narzekają jako i producenci sprzedają byle co aby tylko osiągnąć zysk - bardziej producenci/ handlowcy są winni!

Na marginesie tego tematu znowu chciałbym zwrócić uwagę na poczynania p.Makłowicza - dzisiaj był w Bremie gdzie na tamtejszym targu zwrócił uwagę na opis kartofla - nazwa i przeznaczenie a jego ceny wahały się od 1,99-2,49eu/kg!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2015 23:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
A ja kupiłem czerwoną odmianę ziemniaka 'Mozart' i w porównaniu do innych ziemniaków, które jadłem w Anglii (poza ziemniakami eko) jest całkiem smaczna :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2015 00:08 

Pochwały: 0
Z tą odm. się nie spotkałem.
Czy kartofelki eko to te bez nawozów sztucznych czy jakieś specjalne odm.?

W Anglii też powinna być sprzedaż na wysokim poziomie tzn. z opisem i doradztwem ,przynajmniej w sieci Tesco - czy tak jest?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2015 00:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Darku nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale jak zacząłeś dyskusję o odmianach, to zwróciłem na to uwagę i teraz wiem, jaką odmianę kupiłem. 'Mozart' to odmiana holenderska, tutaj bardzo popularna. Odnośnie oznaczeń, to faktycznie, zapakowane ziemniaki są dobrze oznaczone i z tego co widziałem, podane jest także do czego najlepiej się nadają, choć nie wiem, czy tyczy się to wszystkich sprzedawanych odmian. W Tesco bywam rzadziej, ale ziemniaki tam sprzedawane też są pakowane w oznakowane worki foliowe, zresztą tak samo jak warzywa.

Jeżeli chodzi o ziemniaki eko, to po prostu są to ziemniaki z upraw ekologicznych :) Niestety nie ma już ich w ofercie ;/ Niestety żywność organiczna jest droższa, tak więc ograniczam się do organicznej marchewki, selera naciowego, szpinaku, czosnku, pomidorów, cebuli, buraczków ćwikłowych, bananów i jeszcze kilku produktów.

Czytałem, że toczyły się czy też toczą dyskusje, że żywność organiczna nie różni się od pozostałej i nie jest wcale zdrowsza, a ludzi naciąga się na duże pieniądze. W argumentacji nie poruszano kwestii pestycydów, a przecież pestycydy nie są obojętne na zdrowie człowieka;/

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2015 00:58 

Pochwały: 0
Z nazwy byłem przekonany ,że to odm. niemiecka.
W Polsce podobno od 2008 r(?)

Nikomu nie polecam zakupów w marketach gdzie kartofel myty i wymyty z witaminek (lepszy ten trochę obsypany ziemią) leży grzecznie w plastikowym woreczku - dałem tylko przykład opisu.
Warto też gotować kartofelki we wrzątku ,tzn obierać go dopiero przed samym gotowaniem i wrzucać do wrzątku a ewentualne solenie prowadzić na samym końcu gotowania z przyczyn j/w - witaminki!

Odmiany kartofli to u mnie od ok.10 lat podstawa jego przeznaczenia. Wcześniej gadali ,że dobry czy nawet bdb ziemniak a okazał się za sypki bo to była klasa C - na sałatki się nie nadawał jak i do konsumpcji w całości nie mówiąc już ,że siniał ,gnił w piwnicy a w styczniu już wyrastał bo ... wcześniej np "napił się" wody u producenta.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2015 01:09 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
W marketach tylko takie :rotfl2: Fakt, czasem są luzem i "brudne". Kilka razy kupiłem. Prawie trzy funty za kilogram, a i tak niesmaczne. Nie wiem gdzie można kupić nie zapakowane. Nawet na targu nie ma :rotfl2:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2015 01:18 

Pochwały: 0
Skoro nawet na targu u Was nie ma to ja jednak wolę tę Europę kontynentalną i środkową - tradycja targów ,bazarów a już na dniach ,kiermaszów świątecznych - to mój klimat! :flower2:
U mnie zaczynają się od najbliższego piątku i wzorem tych niemieckich będą trwać do samej Wigilii. Myślę ,że jakieś placki "wypróbuję".


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 14:53 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Świąteczną wyżerkę przez duże "W" mamy już za sobą i czas wrócić do normalności, a że temat o plackach to nawinął mi się artykuł, a nawet filmik o troszeczkę innym ich wykonaniu.
http://onet.tv/l/wrzucnaruszt/szybkie-a ... ane/4wkg71
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 15:52 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 03.12.2015 12:49
Posty: 123
Pochwały: 0
Córka kupiła mi taki mini robot i raz zrobiłam placki , przyznam się bez bicia , że wole się pomęczyć i na tarce zetrzeć ...
Nie mówię że wszelkie roboty czy inne wynalazki są złe , nie , dobre , ja tradycyjnie sobie zrobię .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 17:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja od zawsze trę blenderem - można wypraktykować, czy ma być gładka masa czy grubsze wiórki. A tarcia ręcznego nie znoszę (choć na przykład ciasta drożdżowe czy kruche to tylko ręcznie wyrabiam).

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl