Dzisiaj jest 26.04.2024 06:32

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 17.07.2009 20:18 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2009 18:49
Posty: 10
Pochwały: 0
irenaaa, Twoja hortensja jest piękna i widać, że rośnie w słońcu.Moja miała większe grona kwiatowe ale w tym roku nie zakwitła, poczekam do następnego. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 28.07.2009 17:53 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.02.2009 17:41
Posty: 9
Pochwały: 0
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zwiędłe (zeschnięte) kwiaty hortensji wolno samemu obcinać :?: Czy nie uszkodzę w ten sposób rośliny :?: Wiem że przy innych roślinkach, kwiatach należy usuwać zwiędłe kwiaty ponieważ w ten sposób pobudzam roślinę do dalszego kwitnięcia. Czy podobnie jest z hortensjami :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 28.07.2009 20:56 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.07.2009 08:01
Posty: 6
Pochwały: 0
Witam Was.
Niestety nie pomogę na temat hortensji,gdyż jeszcze nie posiadam tych okazałości ale bardzo mi się podobają i chciałabym je zakupić.
Czy mogę prosić o pomoc w ich wyborze (czy kupić ogrodowe czy może drzewiaste) które lepiej rosną i są ładniejsze.
Jeszcze jedno czy można je sadzić na jesień i czy je się okrywa na zimę.
Jeśli sadzonka jest mała to trzyma się ją w doniczce czy od razu sadzi do gruntu?
Pozdrawiam i przepraszam że nie mogę pomóc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 01.10.2010 12:59 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Mam dwie duże hortensje i ładnie mi zakwitły. :lol: W tym roku zamierzam rozmnożyć hortensje. Powsadzałam małe kawałki łodygi młodej hortensji i udało się. Rozmnaża się je w czerwcu, ale nie wiem gdzie tym małym roślinkom będzie dobrze na zimę?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 01.10.2010 15:35 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Hortensje nie zakwitły jeżeli były zbyt krótko przycięte lub przemarzły. Są gatunki kwitnące na pędach jednorocznych, te możemy swobodnie przycinac i kwitnące na pędach zeszłorocznych "stare odmiany". Tu możemy obciąć przekwitnięty kwiatostan i ewentualnie uszkodzone pędy. Na zimę wymagają okrycia - ja swoje podsypuję torfem do ok. 20 cm (także między pędami). Jeżeli zapowiadane są silne mrozy dodatkowo okrywam gałązkami świerkowymi, można też owinąć agrowłókniną zimową (białą).
Rośliny te wymagają dużej ilości wody i nawożenia. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej wyglądają w miejscach zacienionych - mam jedną w nasłonecznionym miejscu i w czasie upałów odżywa dopiero wieczorem.
Sadzonki ukorzenione należy przetrzymać w domu i dopiero wiosną posadzić je do gruntu.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 20.11.2010 18:42 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2009 09:02
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 0
Witam,

Mam odmianę miniaturową (tak była opisana na donicy) zakupioną w ikea wiosną i nie wiem jak ją teraz przezimować.
Hortensja ta początkowo pięknie kwitła, potem chyba dopadła ją pleśń (okres ulew wiosennych i powodzi) bo wszystkie liście opadały i były szarobrązowe, obcięłam ją prawie do ziemi i po 2 m-cach w zawrotnym tempie wypuściła liście, potem dwa ogromne (ok.15-20 cm średnicy) kwiaty koloru ciemnoróżowego. Sama wysokością nie przekroczyła 30 cm.
Teraz liście opadaja, kwiaty się zasuszyły. Nie wiem co z nią zrobić, cały czas jest na balkonie w donicy. Zostawić ją tak na zimę, okryć dodatkowo (jest w niewielkiej donicy) czy moze zabrać do pomieszczenia (tu dodam, że nie mam za bardzo warunków, mieszkam w bloku, na klatce zimą niestety jest również dosyć ciepło). Proszę pomóżcie.

ewa

_________________
Pozdrawiam,
Ewa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 20.11.2010 23:08 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2010 21:35
Posty: 271
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 0
Ja mam malutką hortensję w ogródku, kwitła raz, trzy lata temu, ale teraz, po kilku ciepłych dniach, zaczęła wypuszczać listki. Nie wiem, co robić, zapowiadają za kilka dni śnieg, kiedy okryć ją gałązkami świerku? Do tej pory nigdy tego nie robiłam i przeżyła nawet poprzednią zimę, ma jakieś 20 cm wysokości


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 21.11.2010 11:44 

Pochwały: 0
Ja mam dwie Hortensje w ogródku ,stara duża i malutka którą wyhodowałam sama z odciętych łodyżek ,też już wypuściły jakieś listki ale ja już delikatnie przykryłam gałązkami świerkowymi a gdy będą większe mrozy to przykryje mocniej ,szczególnie obawiam się o tę młodziutką.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 21.11.2010 12:01 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 21.01.2010 15:07
Posty: 169
Lokalizacja: Okolice nad Dunajcem
Pochwały: 0
Witam, Ewa82, spróbowałabym przezimować na balkonie. Tę mniejszą doniczkę owiń dosyć dobrze jakimś starym kocem lub chodnikiem, albo co tam masz do dyspozycji. Włóż ją do większej donicy, którą postaw na styropianie, grubszym, górną część hortensji okryj włókniną. Jeśli nie przemarzną jej korzenie, to wiosną powinna rosnąć. Co jakiś czas sprawdzaj, czy nie ma pleśni albo za bardzo sucho. Może się uda...pozdrawiam Dorota

_________________
Dorota

Roślinki domowe


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hortensje
Post: 24.11.2010 16:25 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2009 09:02
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 0
Dziękuję za porady. Z braku koca doniczkę otuliłam bawełnianymi koszulkami, wsadziłam do większej donicy - ta jest ze styropanu więc nic już nie podkładałam. Przykryję jeszcze krzaczek małymi gałązkami świerku, muszą być malutkie, bo krzak sam w sobie jest na prawdę niewielki, zwłaszcza teraz to widać, gdy opadło część liści, a został jeszcze tylko jeden kwiatostan (nie jest suchy więc nie będę go wycinać).

Mam nadzieję że moja hortensja przetrwa. Szczęście, że nie było jeszcze przymrozków :)
Dziękuję bardzo!

_________________
Pozdrawiam,
Ewa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl