Dzisiaj jest 28.04.2024 09:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23.01.2015 10:10 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 26.12.2011 10:30
Posty: 3847
Pochwały: 8
Wiero stała w misce z wodą, ziemia była wilgotna. Zraszam ale zimą czasem kaprysi mimo to i podsychają listki.
Doniczka została pocięta w drobny mak, teraz cieszy się nową ziemią i miejsca ma do woli.
Problem może być za kilka lat skoro rosną do takich rozmiarów, ale damy radę ;)

Boswell cudowny kwiat!!!! :yahoo: :heart: :dance:

_________________
Pozdrawiam serdecznie Ola :)

Rośliny domowe u anturium87

Rośliny domowe u anturium87 cz. 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.01.2015 18:18 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Cudna taka rozkwitnięta.... :clap: :clap:
A u mnie ma chłodno dziewczyny nawet czasami 12-15 C(jak niepale nocą) i jest cały czas zieloniutka nie schną końcówki i widzę że chyba będzie kolejny liść.

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.01.2015 12:50 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
@boswell
Miałaś to cudo i Ci kwitło - to niesamowite zjawisko. :shock: :thumbsup:
Czy możesz napisać jak powinno przebiegać zimowanie tej rośliny w naszym klimacie, skoro okres spoczynku przypada na lato. Moja teraz zimuje, tak jak i pozostałe roślinki i cały czas boję się o jej los.

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.01.2015 12:17 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2014 21:02
Posty: 461
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 8
Wiesz-mnie ciężko napisać coś co będzie dokładnie przekładało się na uprawę z domu bo od kilku lat mam ogród zimowy...Może o nie najlepszej wystawie i zacieniony drzewami ale jednak to więcej światła niż w domu i większa wilgotność. Nie miałam kiedy-bo zdjęć mam jakieś ciężkie miliony-odszukać więcej fotek.

Kupiliśmy razem z kolegą na targach spore sadzonki-tyle że moja poszła do orażnerii, jego stała przy dużym oknie(bez kaloryfera w dość chłodnym hallu). Z czasem zaczęły być widoczne bardzo duże różnice w pokroju-jego liście były dłuższe, długie ogonki, jaśniejsze-bardziej zielone.Moje nowe liście rosły na mocnych, dość krótkich ogonkach, całkiem niemal niebieskie-pokryte woskiem. Obie rozkrzewiały się równie silnie w sensie ilości odrostów, mieliśmy w takich samych donicach, tylko jego była w ziemi ogrodniczej do kwiatów, moja w kokosie z piaskiem.
Moja zakwitła już w pierwszym roku i kwitła corocznie, choć niestety bywały zimy kiedy część kwiatów nie rozwijała się-to było zawsze kiedy nie mogłam w szklarni utrzymać odpowiednio wysokiej temp. z powodu mrozów. Jeśli było słonecznie i ciepło-tak po 19C w nocy i do 26 w dzień jak słonko przygrzało, to nie było problemów.
Kolegi sterlicja nie zakwitła ani razu do dzisiaj-ma ją nadal-pewnie to już z 8 lat będzie?....
Ja lekko przesuszałam między podlaniami ziemię, latem roślina nie rosła wcale, ruszała jesienią, a kwitnienie przypadało na środek zimy-czyli całkiem niefajnie w sensie dostarczenia wtedy roślinie odpowiednio dużo ciepła i światła.. Wyrastały najpierw młode liście 1-2 rocznie na rozecie, a sporo póżniej ze starszego liścia(nie starego, ale nie z tegorocznego) u podstawy wyciskał się zaostrzony "kieł" który był pąkiem kwiatowym. Często kolejne szły nieregularnie, tak że kwitnienie ładnie się przeciągało w czasie choć nie było tak spektakularne jak by było z wieloma kwiatami na raz.
W domu na pewno po prostu brakuje poważnie światła dla tej tropikalnej rośliny, nawet w szklarni go brakowało.. :(

_________________
Pozdrawiam roślinoholików- Dag

Zielony wątek http://forum.swiatkwiatow.pl/post136678.html#p136678
nadwyżka zielonych,hoje http://tiny.pl/xhgb7
pomagam psom http://tiny.pl/xhgbm
mój blog http://hoya-succulents.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2015 12:31 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
A to Ci dopiero historia..... :whistling:
Bardzo Ci dziękuję za tak obszerny post, mało kto na forum tak przykłada się do odpowiedzi - tym bardziej jestem Ci bardzo wdzięczna za tak cenne uwagi. :heart: Staram się zapewnić swojej Strelicji jak najwięcej światła i wilgotności. Liście ma ciemnozielone (nie szare), na krótkich mocnych łodyżkach i drobne, mimo że doniczkę ma na miarę swoich gabarytów. Teraz (podczas zimowania), wzrost się całkowicie zatrzymał.
boswell pisze:
Ja lekko przesuszałam między podlaniami ziemię, latem roślina nie rosła wcale
Moja latem stała na balkonie i wypuściła aż 5 liści....oczywiście podlewana intensywnie - MOŻE TO WŁAŚNIE BŁĄD, no ale jak jej nie podlewać latem, skoro gorąco :?:
Czy możesz jeszcze napisać, czym i kiedy ją nawozić.
Pozdrawiam :flower3:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2015 20:27 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 00:13
Posty: 245
Pochwały: 2
Cześć wszystkim:) Ja też się pochwalę swoim małym,nowym nabytkiem. Musi trochę odchorować transport, chociaż była bardzo szczelnie zapakowana :) Po 2 tygodniach wypuściła nowego listka:) Nawozicie je jakimś konkretnym nawozem?:) Ile przeczytałam artykułów tyle rad:) ciężko wypośrodkować,dlatego zdaję się na Wasze doświadczenia:)


Załączniki:
20150123_122006.jpg
20150123_122006.jpg [ 61.01 KiB | Przeglądany 548 razy ]

_________________
Kwiatuszkowy misz masz:)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2015 21:26 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2014 21:02
Posty: 461
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 8
Wiera- nie mam bladego pojęcia-może to kwestia tego że moja się wysilała kwiatowo zimą to latem odpoczywała i dlatego nie rosła? Akurat tego u kolegi nie zgłębiłam kiedy mu rosną liście.. Nawoziłam jak widziałam jakiś wzrost, a nawozem jakimkolwiek-co akurat było pod ręką do zielonych.Przy tej ilości nie przykładam specjalnie wagi do marki-patrzę na wydajność, łatwą rozpuszczalność i NPK. Ale polecam ci suszony obornik powciskać granulki na obwodzie doniczki w ziemię. Ja akurat mam własny ;) ale dziewczyny z innego forum jeśli brzydziły takiego "żywego" to zastosowały granulowany i okazało się że efekty są również bardzo dobre.

No i trzeba wziąć poprawkę że jednak tych sterlicji jest zdaje się kilka odmian czy może form? Może różnią się wzrostem, pokrojem....?

_________________
Pozdrawiam roślinoholików- Dag

Zielony wątek http://forum.swiatkwiatow.pl/post136678.html#p136678
nadwyżka zielonych,hoje http://tiny.pl/xhgb7
pomagam psom http://tiny.pl/xhgbm
mój blog http://hoya-succulents.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.02.2015 17:51 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
"Wiosenne" słoneczko zmobilizowało mnie dzisiaj do przesadzeń roślinek.
Strelicja oznajmiła, że nie będzie chodzić w ubrankach po starszych siostrach i nie chciała wejść do żadnej z doniczek, które dla niej przygotowałam....nie bez powodu jest królewska. :whistling:
Musiałam zostawić ją w negliżu i pójść do miasta po nowe ubranko. :paluszkiem: Trochę się nabiegałam, bo trudno o duży wybór o tej porze roku. Na szczęście kupiłam odpowiedni rozmiar i mam nadzieję, że nie będzie komplikacji. :mysli:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.02.2015 18:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Agathablue Śliczny okaz moja również taka była teraz odpoczywa,,Czy dałaś jej drenaż na spód doniczki :bye:
Wiera pokazuj swoją piękność w nowej szacie :thankyou:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.02.2015 17:12 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Kasiu - już się robi... :aparat: :chatownik:


Załączniki:
Strelicja królewska.jpg
Strelicja królewska.jpg [ 116.2 KiB | Przeglądany 450 razy ]

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl