Dzisiaj jest 29.04.2024 08:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 997 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 22.08.2015 05:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ładne Elu. ładne. :sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 22.08.2015 19:50 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 03.05.2014 20:35
Posty: 33
Pochwały: 0
boswell pisze:
Nie przesadzajmy..... :thumbsup: Odmian pomidorów jest takie bogactwo że nie trzeba niczego podmalowywać czy..pędzić. (szalenie modne słowo ostatnio, tak jak i 'modyfikowany' ;) )
Ja też mam pomidory domowe-ogródkowe, nie przemysłowo hodowane i do uzyskania ogromnych owoców na odmianach które mają taką genetyczną predyspozycję nie potrzeba żadnego pędzenia(ani batem ani czym tam ;) ) wystarczy odpowiednia dawka nawozu w ziemi żeby miały z czego je tworzyć (u mnie jest to własny nawóz koński), a chcąc to jeszcze zwiększyć robi się dokładnie to samo co przy jabłkach,gruszkach,winogronach itp....czyli ręcznie przerzedza zawiązki.... Żadnej magii, chemii itp. tu nie potrzeba-tylko słońca i trochę pracy ;)

Mnie z reg na 500-800g pomidorach nie zależy więc nie bawię się tak, ale i tak w niektórych trafiają się olbrzymy (gł.tych malinowego typu).

W tym roku posadziłam za gęsto bo chciałam upchnąć jak najwięcej nowych odmian, przez co teraz golę liście bo się nie mogą wybarwić..

Zapewniam że nie używam fotoszopa,nie produkuję 'podbarwionych' etykiet więc nie muszę-całkiem realna fotka zaczynającego dojrzewać rarytasa- Purple. Fioletowe warzywa zawierają mnóstwo antocyjanów a Purple w tym przoduje. Nie jest to odmiana 'czarna'-tamte są takie jakby brązowawe tylko taka liliowa...

Obrazek

A tu inny rarytas-Indigo Apple, ale daleko mu jeszcze do dojrzałości.
Obrazek




Ja mam odmianę Indigo Rose bardzo podobna to twojej :whistling:
siałam już drugi rok
i stwierdziłam że bardziej nadają się do uprawy tunelowej-szybciej dojrzewają.Pomidor bardzooo wysoki ,pomidorki nie duże- wielkości śliwki renklody zebrane w grony. Smak słodki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 17:09 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
W ubiegłym roku o tej porze likwidowałam ostatnie krzaczki pomidorów. W tym roku jeszcze rosną i owocują, pogoda dla nich widać dobra :clapping2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 18:07 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Elu, pogoda dla pomidorów nawet była za dobra, bo w czasie upałów nawet nie zawiązywały owoców, ale pomidory już tak mają.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 21:07 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
A mnie nikt więcej nie przekona do hodowli pomidorów.
Na próbę posiałam miniaturki do doniczek. Wiecznie to trzeba podlewać, walić nawozu aż nieprzyzwoicie, a do tego ciągle się przewracają i łamię, nawet patyki i zapinki niewiele pomagają. Do tego w cale nie są smaczne, maskotka jeszcze ujdzie, ale skórę ma jak na wole, ale tiny tim jest po prostu nie dobry.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 21:13 

Pochwały: 0
Najlepsze są podpórki bambusowe - u mnie się sprawdziły.
Moje pomidorki jeszcze dorastają. Myślę, że przy tak ciepłej porze, poprowadzę je do końca września.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 21:21 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Agnieszko, ja miniaturek właściwie nie lubię, bardziej dla ozdoby. Wyjątkiem jest megagroniasty, który mi smakuje. Nawozu moje w gruncie nie widzą, tylko gnojówka z pokrzyw, a pod nóżki skórka z banana i pokrzywa (już kiedyś pisałam). Wolę mieć mniejsze, ale smaczne. Mam kilka ulubionych odmian. W tym roku dołączy do nich Malachitowa szkatułka i andyjski.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 21:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Mi strasznie marniały jak nie miały nawozu, liście były fatalne.
Na pewno lepsze i gorsze odmiany, ale wyjątkowo się zraziłam do pomidorów, w przeciwieństwie do papryk (na drugi rok będą też słodkie miniaturki). Szkoda zachodu i pracy na nie.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 28.08.2015 22:34 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2014 21:02
Posty: 461
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 8
Dziwne.... U mnie wszystkie drobne są słodziutkie... O ile pamiętam to niedobory wody i za wysoka temperatura mogą powodować pogorszenie smaku?
Ja uprawiam tylko na oborniku,jak bym w sezonie sztuczny nawóz zaczęła pakować to nie chciała bym tego jeść :(
Mam masę plonów w tym roku-nawet w gruncie i jeszcze dużo zielonych-będą pewnie do przymrozków.
Michael fantastyczne gigantyczne grona owoców-ale bardzo kruche-łatwo zielone odpadają z łodyżek po potrąceniu, Uwielbiam zielone pomidory-a Malachitowa Szkatułka nie ma równych sobie.Z zielonych za nią Michael a potem Green Grape
Obrazek

Obrazek

Największy w tym roku Rosa Gigante-907g ma kilka niewiele mniejszych.
Obrazek

Fantastyczne do suszenia chorwackie Oslinye Ushi-albo do faszerowania-galaretka jest mała i zwarta,sucha,otwiera się pusty pomidor-2 ruchy i gotowy do użycia. Skórka też pięknie schodzi. Podobnie wygląda suchutkie i mięsiste wnętrze Charlie Chaplin.

Obrazek

Pendulina Orange-podobnie jak Tiny Tim i Da Vaso u mnie bez zarzutu-masa owoców, bardzo smaczne.
Obrazek

Amurskyi Tigr- o połowę mniejszy od Tigerelli z wielkimi gronami owoców.
Obrazek

_________________
Pozdrawiam roślinoholików- Dag

Zielony wątek http://forum.swiatkwiatow.pl/post136678.html#p136678
nadwyżka zielonych,hoje http://tiny.pl/xhgb7
pomagam psom http://tiny.pl/xhgbm
mój blog http://hoya-succulents.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomidory
Post: 29.08.2015 08:24 

Pochwały: 0
boswell pisze:
Dziwne.... U mnie wszystkie drobne są słodziutkie... O ile pamiętam to niedobory wody i za wysoka temperatura mogą powodować pogorszenie smaku?(...)

Wręcz przeciwnie. Wtedy pomidor nabiera słońca.

Pięknie to u Ciebie wygląda - różnorodność odmian i bukiet kwiatów.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 997 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl