Dzisiaj jest 28.04.2024 06:35

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.04.2015 17:35 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: Witam
wszystkich miłośników wody w ogrodzie i tej dużej i tej małej.
Niestety plany przybierają realnych kształtów ,wyławiam moje 4 "złote żeglowce", nie ukrywam ,że z żalem -pięknie mkną pod taflą wody w pogoni za owadami- śliczny widok- są nieprawdopodobnie szybkie .
Dzisiaj złapałem pierwszego - wpuściłem go do"poczekalni wodnej" 7 m3 , do upałów mogą tam pływać ,o ile nie znajdzie się ktoś z większą przestrzenią życiową, oczekuje ofert ( odbiór osobisty z okolic Torunia).
Jak widać na fot. są w doskonałej kondycji ,pięknie ubarwione ,ważą od 30-50 dkg ,a mierzą jak widać ,przy czym ten nie jest największy -to średniak .
Pozdrawiam serdecznie janek :heart:


Załączniki:
jaź złoty.jpg
jaź złoty.jpg [ 60.25 KiB | Przeglądany 505 razy ]

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.04.2015 17:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Oj daleko mam do Torunia, oj daleko. Chciał bym jeszcze dodać że moje nierasowe już od tygodnia dokarmiam.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.04.2015 17:56 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: Z tym dokarmianiem ostrożnie wszystko zależy ile karmisz,ilu konsumentów ,czym karmisz ? no i najważniejsze ile masz wody ?
Tak dla przypomnienia własnej sylwetki -tego co daje jeść - można się bawić , ale woda napewno nie ma 15 stopni a to temperatura podręcznikowa w przypadku wznowienia karmienia.
pozdrawiam janek.

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.04.2015 20:17 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.11.2011 17:17
Posty: 1715
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 5
A z Włocławka to chyba niedaleko.

_________________
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny cz. pierwsza.
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny.Część druga.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2015 12:09 

Pochwały: 0
Janku to prawie na patelnie :clapping2: Moja ż kupiła przed Wilią jakieś 3 /karp lin i coś jeszcze/ wpuściła do oczka i zapowiedziała że to na przyszłą Wigilię :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: jak ich koty nie wyłapią to może :rotfl: Szkoda że tak daleko bo wszystkie kolorowe prawie się. ugotowały :wallbash: nie było mnie w tym okresie a na młodzieży nie można polegać :whistling:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.04.2015 19:03 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: kiedyś też wpuściłem do poczekalni wody,dwa karpie około 50 dkg - oczywiście z myślą o konsumpcji , w 7 metrach sześciennych wody urosły w ciągu sezonu letniego do około 1 kg . Ale jakoś nie mogliśmy ich zjeść-wypuściliśmy je do rzeczki w rezerwacie Lasów Piwnickich -tuż obok nas.
Zima robiła się bardzo mroźna i nie miały szans przetrwać zimy.

Karolu , do Włocławka żabi skok, podroż trwa nie długo -pytanie tylko jakim akwenem dysponujesz ,to ryby kochające przestrzeń - moje 8x12 m robi się dla nich małe. Chciałbym dla ryb jak najlepiej ,pewnie może się to wydać nie którym dziwne podejście ,ale taki już jestem .
Pozdrawiam janek.

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2015 06:49 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: Bywają i tacy goście, podjedzą ,popływają , narobią bałaganu i polecą- ale i tak je lubię .Powyciągane rośliny się uporządkuje ,woda się uspokoi a co oczy nacieszymy to nasze .
W oczku po eksmisji "złotych żagli" nastał błogi spokój , woda zrobiła się cieplejsza i można zaobserwować pierwsze oznaki zbliżającego się tarła.
Może doczekam się potomków karasi o weloniastych ogonach -krzyżówki z pojedynczym i potrójnym ogonem. Niestety,jeden rok stracony przez orfy - gapiostwo kosztuje.
Woda czysta ,przejrzysta na 70 cm i to wystarczy - oczywiście przed gościną kaczek ,wegetacja roślin wszelkich robi swoje.
Pozdrawiam janek :whistling:


Załączniki:
krzywkinaoczku.jpg
krzywkinaoczku.jpg [ 107.37 KiB | Przeglądany 410 razy ]

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2015 09:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
Janek dlaczego sie pozbywasz tak pieknych rybek.Chetnie bym przygarnela tylko za daleko odemnie.
U mnie czaple grasuja, ale zrobilam zabezpieczenie.Na zime zabezpieczam dodatkowo przed kotami.

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2015 17:37 

Pochwały: 0
Janku to możemy sobie rączkę podać :rotfl2: tylko u mnie były monitorowane ale nic sobie z tego nie robiły :rotfl2:
Obrazek

Obrazek
Kociakom aż szczęki latały :rotfl2: ale żaden nie wskoczył :rotfl: gdyby trochę liści lilii było to kto wie, a już nie raz się kąpały :rotfl2: nie raz przez przypadek a nie raz z moją pomocą, ale to jako nauczka bo siedziały i rybki oglądały :rotfl2:
Obrazek


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2015 20:27 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: ,
Ewo ,niestety czasami trzeba się pożegnać z wychowankami , ale w Twoim przypadku , podróż byłaby zbyt długa dla tak delikatnej przesyłki.
Niech sobie pływają na Kujawach !!!
Co do gości na oczku, to mina Twoich kotów Jackie , na pierwszej fotce bezcenna .
Zjadłoby się coś świeżego albo chociaż za polowało.
Mój kot niestety też poluje ale zdecydowanie na mniejsze ptaki - nie pomaga nawet dzwoneczek. Za to ryby -brak zainteresowania ,można powiedzieć wstręt do pływania .
I bardzo dobrze .Pozdrawiam janek.

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl