Dzisiaj jest 24.04.2024 05:25

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02.10.2013 08:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Maju obejrzalam sobie fotki jak robysiana wyglada, rzeczywiscie, jest niezwykla...Ale nigdzie jeszcze nie widzialam w sprzedazy, poszukam...
Moniko, tak wyglada moj storczyk po przsadzeniu w pumeks.Dopiero dzis go podlalam pierwszy raz po przesadzeniu, ale mam wrazenie, ze zle mu nie jest.....
Załącznik:
SAM_2590 (640x480).jpg
SAM_2590 (640x480).jpg [ 76.33 KiB | Przeglądany 682 razy ]

Liscia puszcza nowego i w ogole wydaje mi sie, ze dobrze sie czuje....Dzis scielam pierwszego przekwitnietego kwiata z diabla....Poszukalam nasionek....Robie to pierwszy raz, wiec ide po omacku i pewno popelnie mase bledow.Ale, ze kwiaty sa trzy, to kazdy kwiat bede traktowac jak osobny eksperyment i bede z nim troche inaczej postepowac, zeby sie przekonac, ktory sposob jest najlepszy.Tak to wygladalo po scieciu i pogrzebaniu za nasionami....
Załącznik:
SAM_2589 (640x480).jpg
SAM_2589 (640x480).jpg [ 44.77 KiB | Przeglądany 682 razy ]

Podobno nasiona zawiazuja sie dopiero kiedy kwiat calkiem uschnie.Ja nie wiem, czy to byla ta wlasciwa pora, ale jak pisalam, zobaczymy....Spotkalam sie z informacja, ze nasiona nalezy siac, kiedy sa jak najswiezsze, inni pisali, ze nalezy je przesuszyc....Namoczyc 24 godziny w letniej wodzie....Ja nie namaczalam.Nasionka ( albo to, co ja uznalam za nasionka ) bylo tak mniumniusie, ze balam sie ze w wodzie tego nie znajde.Posialam w pumeksie, postawilam nakryte gruba folia na poludniowym parapecie ( ostatnio slonce nas rozpieszcza, choc temp. nie przekracza plus 12 w dzien) Tam, jak sie slonce przystawi, to i plus 30 potrafi teraz byc.....A do reszty, to pozostaje czekac....Mam jeszcze dwa kwiaty i z kazdym mam zamiar postepowac nieco inaczej.Tak wiec, drugi zetne kiedy bedzie jeszcze bardziej suchy niz pierwszy, i przesusze troche nasiona.A trzeci, jesli mi sie uda, to nawet namocze....( jesli bede miala co....hihihi...)
Tymczasem.....

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.10.2013 09:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
Reniu to prawda z tym polnocnym oknem. Tylko ja tam nie mam parapetow.To sa okna od sufitu do podlogi.Radze sobie jak mogie.Mam zielone rosliny w domu.Jednak malo kwitnacych.

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.10.2013 09:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Ewuniu zielone jest piekne...!! Ciesz sie, ze masz rosliny i nie masz takiego obrzydliwego uszatego podjadka jak moj Wacek.....( a raczej Wacia, bo to babsko wstretne jest...)dopiero mialabys ucieche...!!!
Dzieki, ze do mnie zagladasz, pozdrawiam

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.10.2013 08:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Dzis fotka jak wyglada siewka moich nasionek ( ???? ) z diabla.
Załącznik:
SAM_2591 (640x480).jpg
SAM_2591 (640x480).jpg [ 89.12 KiB | Przeglądany 675 razy ]

W plastikowej nakretce od puszki ( jak widac ) posialam w pumeksie dobrze nawilzonym i okrylam folia.Na dzien stawiam na paratecie, bo widno i jeszcze cieplo, ale na noc zabieram na grzejnik do kuchni ( bo jest poza strefa razenia Wacka ).Wczoraj kupilam pojemniczek do nastepnych siewek.Kurcze, jestem taka zaaferowana, ze az trzesa mi sie lapy...!!!Opisywalam Monice, ze dostalam gratis roslinke do mojej zamowionej.Przyszla jako miniaturowe malenstwo i byla w takim stanie,ze od samego patrzenia lisc (bardzo brazowy i chory) zgubila a drugi juz bardzo zolty czekal, zeby opasc.Nawet chcialam go sama zerwac, ale sie jeszcze nie dal.Ja mysle, ze dostalam roslinke, bo ktos stwierdzil, ze i tak nic z niej nie bedzie, a klient sie ucieszy, ze gratis dostal....Dostala roslinka szanse ( choc sama ze dwa razy omal jej nie zabilam, bo wywalilam doniczusie..!!)Mam wrazenie, ze to storczyk, ale jakies dziwne liscie ma...Popatrzcie sami...
Załącznik:
SAM_2592 (640x480).jpg
SAM_2592 (640x480).jpg [ 58.01 KiB | Przeglądany 675 razy ]

Czekam, co z niego wyrosnie, jak widac, ma sie nie najgorzej, liscia puscil nowego....A to moje fioleczki....Andrzej sie w nich zakochal, bo w sztucznym, sklepowym oswietleniu, jego kwiatuszki mienily sie swiatlem, jakby obsypane srebrnym pylem.....Sprawdzilam w domu....Taki efekt jest, kiedy w ciemnosci swiece na niego ledowym, lekko niebieskim swiatlem.Mowie wam, cos niesamowitego...!!!Wiedzieliscie o tym...???
Załącznik:
SAM_2593 (640x480).jpg
SAM_2593 (640x480).jpg [ 52.37 KiB | Przeglądany 675 razy ]

A teraz lece znosic reszte roslin do domu, bo nie dosc ze w nocy tylko plus 2 to jeszcze od jutra ma lac deszc, a ja nie chce mokrych roslin na ''zimowisku''
Aaaaa.....jesli macie pomysl, co to za ''storczyk'', to podpowiedzcie

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.10.2013 08:54 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
@eibergen - trudno stwierdzić, czy to storczyk. Równie dobrze, może być to roślina o tak ubarwionych liściach, albo storczyk z chorymi liśćmi. Trzeba czekać, aż podrośnie nowy listek.
Co do fiołków, to kwiatki u moich, też w wieczornym świetle są "obsypane brokatem" - taka ich uroda :flower6:
Życzę powodzenia w eksperymentach :thumbsup:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.10.2013 09:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Mysle, ze to nie choroba, bo ten nowy, co to sie kluje, tez ma takie centki, albo splasch...nie wiem, jak to nazwac.A tez zolty, odzyskal kolor.Wstawie wyrazniejsze zdjecie, moze cos ladnego z tego wyjdzie...Przyszlo w korze i w tej korze do tej pory jest....

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2013 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Moj maz dostanie zakaz wychodzenia z domu bez bodygarda, czyli mnie.Tak skonczyla sie jego wizyta w sklepie, kiedy mnie przy nim nie bylo...
Załącznik:
SAM_2597 (640x480).jpg
SAM_2597 (640x480).jpg [ 97.96 KiB | Przeglądany 665 razy ]

Mam dwa takie ''zyjatka'', podoba mi sie, a i z uprawa nie ma problemu, powietrze i woda....A diabel zdecydowanie nie lubi sloneczka.Bardzo zle to znosi kiedy padaja na niego promyczki.Wystarczy 15 minut zeby wygladal tak;
Załącznik:
SAM_2598 (640x480).jpg
SAM_2598 (640x480).jpg [ 81.25 KiB | Przeglądany 665 razy ]
Załącznik:
SAM_2599 (640x480).jpg
SAM_2599 (640x480).jpg [ 87.3 KiB | Przeglądany 665 razy ]

Pomimo, ze stoi w pewnym oddaleniu od okna w dodatku w oknie sa zaluzje ( lamelki), diabel - jak na diabla przystalo - woli ''ciemnosci''.
A teraz niespodzianka, wczoraj pod wieczor poszlismy do lasu.( 3 km. od nas, piekny ogrod zielarski w samym srodku lasu.Absolutnie bez wstydu przyznaje, ze chodze tam po melise, bo pachnie i smakuje tak, ze zadna sklepowa sie do niej nie umywa)Godzinka spacerku, dobre na sen, ladna pogoda, przyjemnie, no i znalezlismy to....
Załącznik:
SAM_2594 (640x480).jpg
SAM_2594 (640x480).jpg [ 86.13 KiB | Przeglądany 665 razy ]
Załącznik:
SAM_2595 (640x480).jpg
SAM_2595 (640x480).jpg [ 84.94 KiB | Przeglądany 665 razy ]

Za chiny ludowe sie nie przyznam, ze to zebralismy, bo tu obowiazuje scisly zakaz zbierania grzybow,oraz wszelkich owocow lesnych i jest to karane, jak za klusownictwo....W zaleznosci od szkody, tak od 500 euro wzwyz....Skurrrr..... drogi sos dzisiaj mielismy....A wacurzyski zostalo sila zlapane, postawione pod sciane i wyczesane z wypadajacej siersci.Zrzuca siersc i zmienia na zimowa i nie chciala dac sie wyczesac.Nie chcecie wiedziec, co unosilo sie w powietrzu za kazdym razem kiedy gnida podrzucala dupinke przy kicaniu...Ktos reflektuje na welenke z krolika...???
Załącznik:
SAM_2596 (640x480).jpg
SAM_2596 (640x480).jpg [ 101.45 KiB | Przeglądany 665 razy ]

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2013 15:26 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
eibergen pisze:
Za chiny ludowe sie nie przyznam, ze to zebralismy, bo tu obowiazuje scisly zakaz zbierania grzybow,oraz wszelkich owocow lesnych i jest to karane, jak za klusownictwo....

Mam przyjaciółkę w Dortmundzie, która czasem jeździ do Holandii i w obu krajach zbiera grzyby, twierdząc, że tu nikt nie zbiera, uznają tylko sklepowe. :rotfl2:
Muszę ją zapytać czy wie czym to może grozić :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2013 16:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Nikt nie zbiera wlasnie dlatego.....

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2013 19:22 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.05.2013 18:49
Posty: 115
Lokalizacja: Maaseik (Belgia)
Pochwały: 0
No ja nie wiem co Krolowa na te grzyby , ah przepraszam , teraz juz Krol :) moze jakby troszke tego sosiku mu dac to by zniosl zakaz :thumbsup: znajomy z pracy byl swiadkiem, jak policja zgraniala dwoje Polakow, ktorzy chcieli dorobic i pod Lidlem w Roermond ustawili sie ze swiezo zebranymi w lesie grzybkami, nie wiem czy byli swiadomi ze lamia prawo...
piekne okazy zebralas, ja niestety grzybki mam tylko w sloikach i marynowane od rodziny z Polski, nie stac mnie na holenderskie grzybobranie :rotfl: a w mojej okolicy w Belgii lasow tyle ze jak wejdziesz z jednej strony to widzisz drugi koniec lasu.

_________________
nie mam polskiego oprogramowania na komputerze, prosze wybaczyc literowki
kocham zielone!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl