Dzisiaj jest 28.04.2024 14:42

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.11.2014 11:03 

Pochwały: 0
Jolanna pisze:
(...)
Cudowny temat z solą i w takim razie tez zastosuję himalajską.(...)

Jeżeli cię stać na himalajską to zastosuj ale wystarczy i jest bdb nasza do przetworów (niejodowana) - opakowanie foliowe "na zielono" ,w cenie ok.1,5zł/kg.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.11.2014 14:33 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Darku tego pojemnika o którym napisałeś mi na pw nie kupiłem, gdyż nie znalazłem go u siebie. Z czasem na pewno nabędę, ale na eBayu, gdyż pewnie tam go znajdę. Ponieważ za pierwszym razem nie udało mi się trafić na wiaderko, nabyłem 4 litrowy pojemnik do żywności ze szczelnym zamknięciem. Zrobiłem tak jak napisałeś. Może pojemnik był . niewłaściwy. Kapusta się nie ukisiła, tylko zepsuła. W weekend nie udało mi się kupić kapusty w wiaderku, gdyż akurat nie było. Liczę tylko na to, że do świąt uda mi się ukisić trochę kapusty na pierogi.

Odnośnie soli himalajskiej, to w jednym ze sklepów internetowych znalazłem kilogram za niecałe 10 zł. U siebie nabywam z młynkiem, bo w innej formie nie widziałem. Nie cieszy się ona tutaj popularnością, tak więc 90 g początkowo nabyłem za 1,19 funta, choć za tydzień przeceniona została na 0,45 funta. Kilka dni temu 380 g kupiłem za 1,99.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.11.2014 23:20 

Pochwały: 0
gregorius pisze:
(...)
Odnośnie soli himalajskiej, to w jednym ze sklepów internetowych znalazłem kilogram za niecałe 10 zł. U siebie nabywam z młynkiem, bo w innej formie nie widziałem. Nie cieszy się ona tutaj popularnością, tak więc 90 g początkowo nabyłem za 1,19 funta, choć za tydzień przeceniona została na 0,45 funta. Kilka dni temu 380 g kupiłem za 1,99.

U nas pojawiła się "himalajska",gruba ,w cenie 4zł/400g - najtańsza jaką dotąd spotkałem ale nikt nie wie jaka ona jest - jodowana czy nie bo nie ma dokładnej informacji - w takiej formie nie nadaje się do kiszenia.

Odnośnie twojej kapusty to nie chce mi się wierzyć ,że się nie udała.
Szkoda ,że nie zrobiłeś fotek ,także wiaderka.
Moja z 5-go bm ma już pełny smak. Wczoraj zajadałem się kapuśniakiem.
Dawno nie pamiętam tak wspaniałego smaku - bdb przyprawiony przez szwagra - zjadłem jednym tchem!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2014 17:58 

Pochwały: 0
Melduję posłusznie ,że z ostatniego nastawu ,z dnia 5 XI ,dzisiaj zrobiliśmy kapustę zasmażaną a część poszła do bigosu który będzie "dojrzewał" jeszcze przez 2 dni.

Dzisiaj też nastawiłem kolejne 2 wiaderka.
A jak jest u Was?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2014 18:40 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
U mnie na starcie było 20 kg, a w tej chwili jest już tylko połowa i w dalszym ciągu jest i smaczna i świeża.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2014 19:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Darku, Wacławie, chyba jesteście liderami na Forum pod względem ilości ukiszonej kapusty :clapping2:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2014 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2014 17:11
Posty: 2446
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 4
No to ja się wyłamałam i jednak nie zrobiła tej kapusty, ale na pewno spróbuję zrobić. Nie wiem jeszcze kiedy. Pochwalę się jak w końcu się zbiorę :-)

_________________
Pozdrawiam Jola

Mój ogródek szczęścia
Mój ogródek szczęścia II
Skromne parapety Joli


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2014 10:32 

Pochwały: 0
gregorius pisze:
Darku, Wacławie, chyba jesteście liderami na Forum pod względem ilości ukiszonej kapusty :clapping2:

Może tak jest ale w skali miesiąca i na osobę to u mnie daje ok. 1,3kg.
To kiszenie trwa od IX - II ,później kapusta już nie nadaje się do kiszenia ,przynajmniej u mnie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2014 22:31 

Pochwały: 0
Jolanna pisze:
No to ja się wyłamałam i jednak nie zrobiła tej kapusty, ale na pewno spróbuję zrobić. (...)

Na początek proponuje zakupić 3kg wiaderko z ukiszoną kapustą.
Jest dostępne w sieci... za jedyne 5,99zł - super cena!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.12.2014 01:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
To już moje drugie podejście... Jestem w trakcie kiszenia, ale co z tego wyniknie to nie wiem, tym bardziej, że drugie podejście, również nie jest w pełni po mojemu :whistling: Nadal nie kupiłem wiaderka (nie było okazji), ale wykorzystałem słój. Zmieściłem w nim dwie poszatkowane główki kapusty. Dodałem trochę marchwi i oczywiście sól. Tym razem jak ubijałem kapustę, ładnie puściła sok. Kiszenie rozpocząłem w niedzielę po południu. Kapusta tonie w soku, który od wczoraj jest pokryty bąbelkami. Czuć kiszoną kapustę.

Załącznik:
20141207_182534.jpg
20141207_182534.jpg [ 141.76 KiB | Przeglądany 313 razy ]


Tak jak Ola, zrobiłem dziury w kapuście i teraz chyba powinienem przenieść słoik w chłodniejsze miejsce? Jak już wspominałem w tym wątku nie mam piwnicy, chłodnego korytarza, balkonu itp. Czyli zostaje mi lodówka :whistling:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl