Dzisiaj jest 28.04.2024 08:56

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.06.2016 20:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.05.2016 13:24
Posty: 54
Pochwały: 0
elka pisze:
Masz po prostu wilczomlecz o imieniu Kaktus :rotfl2:
Dlaczego nie wpadłam na tak oczywistą oczywistość? :rotfl: Teraz wszystko jest jasne! :clapping2:
czomper pisze:
Świetna jest taka dokumentacja, sama też robię podobnie. Można obserwować (ze zdumieniem) jak nasi podopieczni się zmieniają.
Teraz będziemy czekać na pierwszy kwiatuszek :flower4:
Powiem szczerze, że ilekroć przeglądam te zdjęcia to czuję lekkie wzruszenie. Takie malutkie były, są ze mną od początku, a tak szybko rosną. :hug4: Na pierwszy kwiatek pewnie trochę sobie poczekamy, skoro to pestkowce.
czomper pisze:
Tak powinno być, ale radzę abyś wybrała jakieś kryterium kolekcjonowania, inaczej trudno będzie zapanować :rotfl2:
Tzn. co dokładnie? Mam listę kilku okazów, które chciałabym mieć. Na szczęście nie jest tego (na razie....) dużo.
Majanda12 pisze:
Krotony lubią stałą wilgotność podłoża więc podłoże nie może być zbyt przepuszczalne, polecana mieszanka to substrat próchniczy z dodatkiem zwykłej ziemi, pH 5-6 - możesz zrobić mieszankę ziemi uniwersalnej z włóknami kokosowymi - ja przesadziłabym je teraz, im wcześniej dostaną świeże podłoże, tym dla nich lepiej.
Tak myślałam by je teraz przesadzić, bo woda przelatuje przez tą ziemię w tempie ekspresowym. Wiem, że lubią wilgotność, zraszam 2 razy dziennie. To włókno kokosowe albo substrat próchniczy gdzie dostanę? Bo szczerze mówiąc nigdy nie używałam, a patrząc np. w obi nie widzę u nich na stronie.
elka pisze:
Są piękne! :clapping2:
Są są, dziękuję! :thankyou:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2016 13:04 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Włókno kokosowe w formie sprasowanych cegiełek, które przed zastosowaniem trzeba namoczyć widziałam ostatnio w LM, sprawdź w sklepach internetowych.
Kiedy piszemy o kryterium kolekcjonowania to też różne kryteria mamy na myśli ... jedni zbierają sukulenty, inni rośliny ozdobne z liści, storczyki, owadożery czy hoye - łatwiej opiekować się kolekcją roślin o takich samych, lub zbliżonych potrzebach sama się o tym przekonałam empirycznie - podobało mi się omalże wszystko, miałam mnóstwo różnych gatunków ale nie mogłam zabezpieczyć każdej z tych roślin odpowiednich warunków - np. moje mieszkanie jest bardzo chłodne a ogród bardzo cienisty i to już wyklucza posiadanie niektórych roślin ... Zrób spis roślin, które chciałabyś mieć, a potem sprawdź, czy jesteś w stanie spełnić ich wymagania .... :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.06.2016 15:09 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
krotony wyjątkowe !
i wszystko na meblach też

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.06.2016 17:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.05.2016 13:24
Posty: 54
Pochwały: 0
Majanda12 pisze:
Kiedy piszemy o kryterium kolekcjonowania to też różne kryteria mamy na myśli ... jedni zbierają sukulenty, inni rośliny ozdobne z liści, storczyki, owadożery czy hoye - łatwiej opiekować się kolekcją roślin o takich samych, lub zbliżonych potrzebach sama się o tym przekonałam empirycznie - podobało mi się omalże wszystko, miałam mnóstwo różnych gatunków ale nie mogłam zabezpieczyć każdej z tych roślin odpowiednich warunków - np. moje mieszkanie jest bardzo chłodne a ogród bardzo cienisty i to już wyklucza posiadanie niektórych roślin ... Zrób spis roślin, które chciałabyś mieć, a potem sprawdź, czy jesteś w stanie spełnić ich wymagania .... :heart:
Dziękuję za cenne wskazówki, chociaż po części już się do nich stosuję - gdy biorę roślinkę do siebie staram się oszacować czy będzie miała u mnie odpowiednie warunki. Ja jestem z tych lubiących rośliny ozdobne z liści, zwłaszcza różne variegaty (stąd szał na skrzydłokwiata gemini) oraz ostatnio zakochałam się w milusich, włochatych liściach dotykając Kalathea. Każdej rośliny trzeba się nauczyć, teraz uczę się Krotonów i mam sporo zaległości.
aniula89 pisze:
krotony wyjątkowe !
i wszystko na meblach też
Dziekuję. :flower4: Krotony zaczynają się fochować, bo malutkie listki, które zaczęły się rozwijać uschły, u jednego i u drugiego, teraz szukam przyczyny. Jutro jadę po włókno kokosowe i kermazyt aby je w końcu przesadzić, może to coś pomoże, bo zraszam je dwa razy dziennie, ale to niestety nie wystarczyło, przesuszyć chyba też nie przesuszyłam. Może brak nawozu? Nie nawoziłam ich, bo mają być przesadzone.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.06.2016 20:24 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Z mojego doświadczenia wynika, że zakupione rośliny najlepiej szybko przesadzić. Ostatnio coraz częściej widzę, że są to podłoża na bazie torfu, czasem z lokatorami...
Z krotonem mam złe doświadczenia (ale sprzed lat), traciły u mnie liście.
Może teraz dałabym sobie radę, ale wolę je podziwiać u innych. O ich uprawie pisze Zoja

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.06.2016 21:31 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.05.2016 13:24
Posty: 54
Pochwały: 0
Przesadzę jak najszybciej, też uważam, że po kupnie lepiej przesadzić do własnego podłoża z drenażem. Co do krotonów zobaczę jak będzie u mnie, liczę, że nie będzie tragicznie, bo piękne są, ale wiem też, że ciężkie w uprawie. Dziękuję za link do strony, czytałam wiele na temat krotonów, ale na tą stronę jakoś nie natrafiłam. :flower3:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.06.2016 17:50 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 30.01.2016 21:43
Posty: 1213
Pochwały: 3
No rozwaliłaś mnie tym określeniem "kaktusik" w pierwszym poście :rotfl2:
Toż to słusznych rozmiarów drzewko już jest.Bardzo ładne przy tym.
Ślicznego masz tego pokręconego krotona, ja nie mam, zimą u mnie by pewno padły.

_________________
Lucyna
Mój roślinny miszmasz
Maly ciasny nie do końca własny
Kaktusy i ich kuzyni u lucy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.06.2016 11:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.05.2016 13:24
Posty: 54
Pochwały: 0
lucy23-61 pisze:
No rozwaliłaś mnie tym określeniem "kaktusik" w pierwszym poście :rotfl2:
Toż to słusznych rozmiarów drzewko już jest.Bardzo ładne przy tym.
Ślicznego masz tego pokręconego krotona, ja nie mam, zimą u mnie by pewno padły.

Ja tak pieszczotliwie mówię o nim, dla mnie zawsze będzie tym maluchem w maciupkiej doniczce. :heart:
Co do krotona, na razie uczymy się siebie nawzajem ;) Pierwsza zima przed nami, zobaczymy jak to będzie.

A teraz czas na małą aktualizację. Jeden z moich skrzydłokwiatów gemini wypuścił jeden listek, a kilka dni później moim oczom ukazało się to:
Załącznik:
gemini.jpg
gemini.jpg [ 248.67 KiB | Przeglądany 287 razy ]

Jestem przeszczęśliwa! :heart:

A druga wiadomość to przedstawienie Wam nowej lokatorki, która jest prześlicznej urody (tak, wiem, jestem nieobiektywna :rotfl: )
Aspidistra Wyniosła Variegata:
Załącznik:
Aspidistra V..jpg
Aspidistra V..jpg [ 281.04 KiB | Przeglądany 287 razy ]
Załącznik:
Aspidistra V.1.jpg
Aspidistra V.1.jpg [ 268.65 KiB | Przeglądany 287 razy ]
Załącznik:
Aspidistra V.2.jpg
Aspidistra V.2.jpg [ 342.87 KiB | Przeglądany 287 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.06.2016 12:50 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Aspidistra łaciata jest rzeczywiście cudnej urody, zupełnie inaczej wygląda niż ta popularna, zielona ... skrzydłokwiat też przystojniaczek :clapping2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.06.2016 13:31 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.05.2016 13:24
Posty: 54
Pochwały: 0
Dziękuję w imieniu roślinek. :flower4: Jestem zdecydowanie miłośniczką variegat. Uwielbiam uwielbiam uwielbiam. Kawa rano nie smakuje tak bardzo bez tego widoku. Marzy mi się jeszcze bardzo skrzydłokwiat Sweet Picasso ale niestety nigdzie nie jest dostępny, a przynajmniej ja nie jestem w stanie go znaleźć... :sorry:
PS. Wyczytałam, że kwiaty odmiany Gemini podobno pięknie pachną, w przeciwieństwie do zielonych odmian. Nie mogę się doczekać by to zweryfikować.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl