Dzisiaj jest 28.04.2024 17:27

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22.02.2013 20:31 

Pochwały: 0
Cytuj:
/ ... / a z jakiego materiału była podkładka bo na zdjęciu przypomina taki papier, którym są czasem wykładane pudełka z czekoladkami.
- moje podkładki wykonałem z "ekranów", które stosuje się do "odbijania" ciepła zza kaloryfera - pozostały mi po odizolowywaniu kaloryferów od ścian. Taką "podstawkę" można wykonać z jakiegokolwiek sztywnego - sztucznego tworzywa, np cienkiego styropianu - gruby można pociąć na kilka cienkich warstw, może być plastyk, np. z wieczka od pudełka po margarynie, kliszy RTG, itp. Zastosowanie podkładki ma na celu skierowanie na boki, wyrastających korzeni, które mają tendencję wrastania w głąb. Tego typu podkładki można podkładać również pod rośliny, którym nie obcinamy korzeni., jedynie rozkładamy na takich podkładkach. Można jedynie przyciąć - skrócić korzeń palowy, rosnący pionowo w dół. Korzenie Adenium są stosunkowo elastyczne i dają się łatwo rozkładać na podkładkach. Dopiszę jeszcze - w moim przypadku zastosowałem podkładki o zbyt małej średnicy (nie miałem kogo zapytać) jak to się robi. Stan wilgotności podłoża musi być dość często sprawdzany, żeby do chwili dobrego rozkorzenienia sadzonek, nie było zbytnio przesuszane, powinno być lekko wilgotne, ale nie mokre.


Na górę
  
 
Post: 22.02.2013 20:43 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Cytuj:
Dopiszę jeszcze - w moim przypadku zastosowałem podkładki o zbyt małej średnicy (nie miałem kogo zapytać) jak to się robi.


W takim razie ja jestem wyjątkową szczęściarą bo mogę pytać Ciebie! :D chyba na razie wystarczy mi informacji, dziękuję! chociaż jak znam siebie to za chwilę jeszcze coś przyjdzie mi do głowy ...wszystkiego dobrego!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.02.2013 21:10 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Akwelan_45 pisze:
Tego typu podkładki można podkładać również pod rośliny, którym nie obcinamy korzeni., jedynie rozkładamy na takich podkładkach. Można jedynie przyciąć - skrócić korzeń palowy, rosnący pionowo w dół. Korzenie Adenium są stosunkowo elastyczne i dają się łatwo rozkładać na podkładkach.


Jak widzę, mogłam jeszcze tydzień poczekać, byłabym mądrzejsza :D . Swoim dałam ok 0,5 cm ziemi na podkładkę i potem posadziłam. Żal mi ich było :lol: :lol: :lol: Na razie nic nie przycinałam. Zobaczymy.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.02.2013 16:25 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Trochę czasu minęło, czaj najwyższy coś napisać. Zdjęcia na razie nie umieszcze, bo nie ma sensu. Ostatnio jak pisałam to miałam trzy sztuki adenium, jedna padła całkiem. Zostały dwie, w tym że jedna raczej jest spisana na straty, a ta druga pokazuje nowe listki, tak więc najtwardsza ze wszystkich chce jeszcze żyć. :) Miejmy nadzieję, że się jej to uda. Trzymajcie kciuki. :)

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.02.2013 17:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Trzymam kciuki! z moich małych też jedno padło (i to takie wyglądające na zdrowe), natomiast żyje taki zdechlaczek, za którego 5 groszy bym nie dała :lol: czyli wola życia ma znaczenie. Duże, które choruje, jest po cięciu i różnych zabiegach reanimacyjnych - na razie żyje! Ja podchodzę do tego filozoficznie ;) po prostu zbieram doświadczenia w hodowli adenium ... pozdrawiam!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.03.2013 13:15 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 04.11.2012 12:48
Posty: 81
Pochwały: 0
Kochani moje adenium po pięciu dniach od wysiania właśnie wykiełkowało :) Czy ktoś może mi poradzić kiedy ściągnąć folię? Czytałam, że jak rozwinie listki i żeby codziennie robić więcej dziurek w foli żeby nie miało szoku. Ale jednak wolę się upewnić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.03.2013 14:13 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Ja swoje codziennie przewietrzałam i zdjęłam na stałe przykrycie gdy zaczęły pokazywać się listki. Po miesiącu wsadziłam do doniczki :D
W moim wątku kolczatkowym od strony 6 możesz obejrzeć jak było rok temu. Zrobię swoim fotkę na roczek :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.03.2013 11:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Jaka cudna hodowla :!: :o

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.03.2013 09:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Mam nadzieję, że nasze maluchy przetrwają - już było tak pięknie, świeciło słońce i znowu za oknami śnieg i chmury - niech już ta wiosna przyjdzie i "brzuchate" będą mogły iść na wczasy do ogrodu - od razu się poprawią!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.03.2013 19:38 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Wątek czysty z czerwcowych zawirowań :lol:

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl