Dzisiaj jest 26.04.2024 13:07

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Adenium obesum
Post: 31.01.2012 22:54 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Czy ktoś z forumowiczów próbował ukorzenić odciętą część kaudeksu ?

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2012 20:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.01.2012 17:22
Posty: 10
Lokalizacja: Łodz
Pochwały: 0
To sie tak łatwo nie ukorzenia.Gałąź zgnije i to szybko

_________________
Kwiat Też czuje Szanujmy je!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.02.2012 20:14 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 09:03
Posty: 180
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 0
Jeśli już tak bardzo chcesz ukorzeniać to najpierw musisz zasuszyć raną powstałą po odcięciu, ale roślina otrzymana w ten sposób i tak nie wytworzy kaudeksu takiego jak ta otrzymana z nasion więc pytanie czy w ogóle warto się za to brać :) Słyszałem że Adenium obesum szczepi się na oleandrze ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.02.2012 22:40 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Wsadziłem 4 obcięte łodygi,bo szkoda mi było ich wyrzucić i na siłę nie będę próbował ich ukorzenić. Jutro poprostu zamienię ziemię i badyle na nasiona :) . Adenium szczepią na adenium
:D przepaszam! link niedozwolony!
o oleandrze nie będę się wypowiadal,nie wiem.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2012 13:45 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2012 08:10
Posty: 1386
Lokalizacja: Giżycko -Mazury
Pochwały: 5
też próbowałam..ale zgnily za każdym razem \\mam 2 adenia 3 letnie i są grubaśne i nie chciałam by wybijała za bardzo i poucinałam im wierzchołki mają nowe oodgałęzienia i na razie dobrze się mają w sumie miałam ich 5 szt ale2 maluchy padly...po prostu nie bardzo wiem jak się nimi obchodzić... :shock:

_________________
Irena z Giżycka (Mazury)

_____________________
domowy zestaw
namiastka ogrodowych
Rhododendrony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.02.2012 10:05 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Wyrzucilem badylki, wsiałem nasionka i taki jest efekt na tą chwilę.


Załączniki:
Obraz 246.jpg
Obraz 246.jpg [ 77.7 KiB | Przeglądany 2193 razy ]

_________________
Pozdrawiam Bogdan
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.09.2012 23:39 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Mimo kiepskiej sytuacji finansowej za namową narzeczonego (że też trzeba mieć jakieś przyjemności) i za poleceniem przez Rufin1988 konkretnego sprzedawcy (za co dziękuję), zakupiłam nasionka Adenium: Ruby, Mon-north, Laymungorn, Honey i Infinity. Otrzymałam je błyskawicznie i tak samo błyskawicznie się za nie zabrałam. :) Najpierw bardzo ostrożnie, bo pierwszy raz miałam do czynienia z tą rośliną, więc najpierw dwa różne nasionka, dla sprawdzenia "jak to działa". :) Pierwszy kiełek zobaczyłam już trzeciego dnia. Przyznam szczerze, że jedno nasionko moczyłam 3 godziny (Ruby), a drugie 8 godzin (Honey). Ten pierwszy kiełek był oczywiście Honey, czyli cierpliwość się opłaca. :) Ze względu na to, że w mieszkaniu jest dosyć zimno, miałam dylemat jak stworzyć im odpowiednią temperaturę do kiełkowania. Nie wiem jak na to wpadłam, ale wymyśliłam, że router od komputera (dla osób, które nie znają tego słowa jest to krótko mówiąc urządzenie do internetu) wydaje ciepło, więc niewielki pojemniczek, okryty folią, postawiłam właśnie na to urządzenie. Co najlepsze... to działa. :D Gdy zobaczyłam pierwszy kiełek to kolejne nasionka wrzuciłam do wody. Niestety router nie jest za duży, więc pomieścił jeszcze tylko cztery nasionka (dwa nasionka Mon-north i dwa nasionka Laymungorn). Trzymałam je w wodzie chyba 12 godzin, bo moczyły się przez noc. Dzisiaj mija trzeci dzień i widać kolejny malutki kiełek. :) Obym dalej nic nie popsuła. :)


Załączniki:
Komentarz: to jest zdjęcie nasionka po czterech dniach - Adenium Honey :)
02.JPG
02.JPG [ 34.21 KiB | Przeglądany 2281 razy ]

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Ostatnio zmieniony 10.03.2013 20:54 przez kiki87, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2012 07:15 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 20:13
Posty: 924
Lokalizacja: Mazowieckie
Pochwały: 9
Pomysł bardzo nowoczesny :D Jak to mówią "potrzeba matką pomysłów" :) Najważniejsze, że maluszkom ruter pasuje :D żeby tylko się za bardzo nie przyzwyczaiły :D Powodzenia w dalszej uprawie i jak najwięcej takich ciekawych pomysłów :)
Zgadzam się z Twoim narzeczonym "że też trzeba mieć jakieś przyjemności". Więcej radości sprawia taki kiełkujący maluch jak Twój, niż parę groszy więcej w portfelu. A bycie szczęśliwym jest najważniejsze. (Oczywiście wszystko z umiarem :lol: )

_________________
Moje doniczkowe roślinki:)
Tam gdzie dachem niebo :)
Sprzedam co w nadmiarze
„ Jesteś tym, czym głębokie Twe pragnienie. Jakie Twe pragnienie, taka Twoja wola. Jaka Twoja wola, taki czyn. Jaki czyn Twój, taki los. ”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2012 16:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Witaj! jak widać adeniowa "zaraza" rozszerza się nawet na komputery :lol: , pomysł super - ja też mam zimne mieszkanie, kto wie czy nie wykorzystam, powodzenia życzę w hodowaniu brzuchatych stworków i liczę na zdjęcia kolejnych osiągnięć, pozdrawiam serdecznie!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2012 18:17 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Cudownie jest patrzeć jak każdego dnia roślinka staje się coraz większa, jak z nasiona (który wygląda bardzo niepozornie) wyrasta coś pięknego. Rzeczywiście zaraza pod nazwą "adenium" rozrasta się w zastraszającym tempie. Chciałam kupić sobie nasionka adenium juz w lipcu, a dokładniej miałam dostać je w prezencie od narzeczonego, ale wystraszyłam się, że nic mi z nich nie wyjdzie, więc zrezygnowałam. Niestety albo na szczęście gdy szukałam informacji o roślinach to zaraz kierowało mnie na tą stronę. W pewnym momencie zobaczyłam opcję rozpoznaj rośliny, więc założyłam konto. I tak to się zaczęło. Najgorszym momentem było jak zobaczyłam w galerii kwiatów zdjęcie - szkółka adenium. Byłam w szoku, że z nasionek tyle może być roślinek. Skontaktowałam się z autorem zdjęcia, dostałam namiar na sprawdzonego sprzedawcę, nie mogłam wytrzymać. Po biciu się myślami, że nie powinnam wydawać pieniędzy (których zresztą nie mam) na przyjemności, no ale jak to kobieta... zawsze postawi na swoim :D Po kilku dniach listonosz przyniósł mi nasionka. To było dokładnie osiem dni temu :D
Przechodzę do sedna i poniżej wstawiam zdjęcia :)

P.S. Dziękuję odwiedzającym :) to moje początki, nigdy wcześniej nie wchodziłam na żadne forum, tak więc proszę o wyrozumiałość :)


Załączniki:
Komentarz: Adenium Honey
adenium honey.JPG
adenium honey.JPG [ 80.06 KiB | Przeglądany 2252 razy ]
Komentarz: Adenium Ruby
adenium ruby.JPG
adenium ruby.JPG [ 61.69 KiB | Przeglądany 2252 razy ]

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl