Dzisiaj jest 29.04.2024 18:25

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09.09.2016 12:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Jeszcze dobry tydzień zanim ujrzymy w pełnej krasie :flower2: . Muszę i ja użyć takiej argumentacji, bo jeden z moich podopiecznych skończył w kwietniu tego roku 5 lat i nic nie chce pokazać :wallbash:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.09.2016 22:31 

Pochwały: 0
Sezon na kwiaty na moich Adenium "wielkimi krokami" zbliża się ku końcowi, ale póki co jeszcze mogę cieszyć się widokiem rozkwitających i rozkwitniętych paków kwiatowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- kończący się tegoroczny sezon, na kwitnięcie moich roślin w warunkach ich egzystencji, jakie mogę roślinom zapewnić, uważam za udany. Rośliny może nie kwitły dużą ilością kwiatów, ale łanie po przyrastały kaudexy i ładnie zagęściły się te, które miały przycięte gałązki.


Na górę
  
 
Post: 11.09.2016 09:33 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 26.12.2011 10:30
Posty: 3847
Pochwały: 8
Pięknie kwiaty-nic tylko się cieszyć ich widokiem.

_________________
Pozdrawiam serdecznie Ola :)

Rośliny domowe u anturium87

Rośliny domowe u anturium87 cz. 2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.09.2016 16:15 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Zawsze podziwiam wszystkie Twoje rośliny (oczywiście szczególnie kwitnące adenia :clapping2: ) - życzę kolejnych równie kwitnących sezonów! :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.09.2016 16:26 

Pochwały: 0
Dziękuję za odwiedziny w wątku i miłe w czytaniu opinie o moich podopiecznych ;:180.
Dzisiaj chciałbym "poruszyć" temat, który :oops: dopiero dzisiaj robiąc fotki zauważyłem i zdałem sobie sprawę, że mam w jednej "wiązance" rozkwitających pąków kwiatowych dwa (na razie), diametralnie różne kwiaty (w poprzednim moim poście, nawet na pierwszym planie na fotkach, jest ten "odmienny" kwiat, którego "innego" wyglądu nie zauważyłem :( . Nie wiem, nie mam "zielonego pojęcia" czym to jest spowodowane. Kwiaty, które do tej pory na tej roślinie kwitły, miały wszystkie jednakowe cechy, tz były "pełne", a tym razem jest inaczej. Jeden pąk kwiatowy, po rozkwitnięciu jest kwiatem o pojedynczych płatkach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- kolorystycznie różnią się też kwiaty na drugim kwitnącym Adenium w tym przypadku jest to najprawdopodobniej spowodowane przez promienie słoneczne. Górny rozwijający się pąk kwiatowy, jest cały czas oświetlany przez promienie słoneczne, natomiast ten dolny, jest cieniowany gałązkami Adenium stojących obok. Temperatura wśród roślin jest bardzo wysoka, wilgotność bardzo niska. W przyszłym sezonie, będę musiał "pomyśleć" o cieniowaniu roślin w takie gorące i z tak "ostrym" słońcem dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- czy Ktoś z Forumowiczów zwrócił uwagę na różnicę w wyglądzie kwiatów, kwitnących na tej samej roślinie w tym samym "bukieciku" ?


Na górę
  
 
Post: 12.09.2016 16:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
W mojej kolekcji nie mam rośliny z podwójnymi kwiatami, natomiast jeżeli chodzi o odcienie kwiatów, to takie różnice się zdarzają. Ale tak jak zauważyłeś, może to być spowodowane promieniami słonecznymi.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2016 14:24 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2016 20:18
Posty: 130
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwały: 0
moje adenium to jakiś odmieniec, wasze kończą kwitnienia a moje dopiero teraz zawiązało pączki i tym razem nawet nie obumierają, czekam na kwiatuszki


Załączniki:
P18-09-16_15.14(1).jpg
P18-09-16_15.14(1).jpg [ 160.16 KiB | Przeglądany 323 razy ]

_________________
:papa2: pozdrawiam Elżbieta
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2016 14:52 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Elu, u mojego czterolatka A. arabicum pączusie są jeszcze mniejsze, ale wybaczam mu, myślę, że zdąży :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2016 17:23 

Pochwały: 0
:clapping2: - będzie co oglądać - sezon na kwiaty Adenium zostanie przedłużony.
U mnie kolejny rozkwitnający pąk kwiatowy i .... "kamień spadł z serca", wszytko wróciło do normy, rozwinięty kwiat jest kwiatem "pełnym":

Obrazek

- przy "poprzedniku" obecnie rozkwitającego, coś poszło "nie tak", chociaż wewnątrz kielicha widać zaczątki dodatkowych płatków:

Obrazek

- bez niespodzianek natomiast rozkwitł kolejny pąk kwiatowy na:

Obrazek

Obrazek

- chwilowa odskocznia od sukulentów - głównego tematu wątku:

Obrazek

Obrazek

- kilka moich hoj, egzystuje przez całe lato na obudowanym balkonie. Jedna daje mi zdrowo "popalić", rośnie w bardzo niekontrolowany sposób:

Obrazek

- zastanawiam się, rozplątać i ułożyć na drabince wszystkie "splecione" pędy czy ... , jednak poproszę o podpowiedź Forumowiczów mających doświadczenie z tymi roślinami i podobnymi przypadkami. Jak postąpić, żeby nie uszkodzić, a jedynie pomóc tej roślinie:

- ostatnie kwiaty - a w zasadzie kwiatuszki i pachnące "melisą" listki, dla wszystkich Gości odwiedzających mój wątek:

Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 19.09.2016 15:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Zamiast szykować się do spoczynku, to niektóre budzą się do kwitnienia :yahoo: . Egzemplarz kupiony 2 lata temu na Święcie Kwiatów w Skierniewicach pokazał pączki, do pełnego rozkwitu potrzeba ze 20 dni, ale jak będą takie zimne noce, to chyba nie ujrzymy kwiatów :wallbash:
Załącznik:
1059.jpg
1059.jpg [ 1.15 MiB | Przeglądany 292 razy ]

W sobotę oczywiście byłem kolejny raz w Skierniewicach i nie mogłem wrócić z pustymi rękoma :rotfl:
Załącznik:
image.jpeg
image.jpeg [ 2.38 MiB | Przeglądany 286 razy ]

Kwiat czerwony pojedynczy, ale płatki wewnątrz nakrapiane :yahoo:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl