Dzisiaj jest 27.04.2024 01:39

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.06.2016 09:09 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2016 12:43
Posty: 6
Pochwały: 1
Wymieranie pszczół to już problem globalny. Tylko w Polsce co sekundę ginie ich aż 150! W trosce o ochronę pszczół, których rola w naszym ekosystemie jest olbrzymia, już po raz VI odbędzie się program edukacyjny „Z Kujawskim pomagamy Pszczołom”, który ma na celu rozwijanie wrażliwości i chęci działań na rzecz pszczołowatych. W ramach tegorocznej edycji postanowiliśmy pójść o krok dalej i pragniemy zaprosić do udziału w programie wszystkich Polaków, dla których przygotowaliśmy wielką akcję społeczności lokalnych. Jej celem jest zainspirowanie mieszkańców naszego kraju do realnego działania na rzecz pszczołowatych poprzez zakładanie specjalnych, przyjaznych im stref. Założenie Miejsca Przyjaznego Pszczołom jest proste – może to zrobić każdy: na balkonie, w przydomowym ogródku, skwerze czy pobliskiej łące. Wystarczą rośliny sprzyjające pszczołowatym i małe poidełko. Naszym celem jest założenie 40 Miejsc w każdej gminie. Aby to osiągnąć potrzebujemy pomocy Ambasadorów Pszczół – lokalnych społeczników, którym los tych pożytecznych owadów nie jest obojętny. Dzięki konkursowi pomagasz nie tylko środowisku, ale możesz też zmienić swoje najbliższe otoczenie: trzy gminy lub dzielnice, w której powstanie najwięcej wartościowych Miejsc wygrają wyjątkową nagrodę – interaktywną przestrzeń edukacyjną inspirowaną instalacjami z Centrum Nauki Kopernik!
Jeśli zostaniesz Ambasadorem Pszczół, zapewnimy Ci:
• specjalną ambasadorską odznakę!
• pakiet bomb nasiennych do zakładania Miejsc Przyjaznych Pszczołom
• materiały edukacyjne, dzięki którym Twoje bliskie otoczenie zdobędzie wiedzę na temat tego, jak tworzyć Miejsca Przyjazne Pszczołom
• pakiet inspiracji, w jaki sposób promować w swojej społeczności zakładanie Miejsc Przyjaznych Pszczołom
• możliwość budowania trwałej społeczności przyjaciół pszczół w swojej gminie.

Jako Ambasador Pszczół będziesz:
• animować lokalną społeczność przyjaciół pszczół,
• pomagać uczestnikom w tworzeniu nowych, odpowiadających na potrzeby pszczołowatych Miejsc Przyjaznych Pszczołom,
• edukować i wspierać uczestników konkursu tworzących nowe Miejsca Przyjazne Pszczołom

Jeśli Twoje obowiązki nie pozwalają Ci na zostanie Ambasadorem, serdecznie zapraszamy do zgłoszenia swojego ogrodu jako Miejsca Przyjaznego Pszczołom!

Jeżeli chcesz przyłączyć się do naszej inicjatywy i pomóc zmienić pszczeli świat ma lepsze, nie czekaj ani chwili – wejdź na stronę http://konkurs.pomagamypszczolom.pl/ i zostań Ambasadorem lub zgłoś własne Miejsce Przyjazne Pszczołom!
Jeżeli masz pytania odnośnie konkursu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 510 599 939 lub drogą mailową: strefydlapszczol@gardenofwords.pl
Więcej informacji na temat programu „Z Kujawskim pomagamy Pszczołom” i przebiegu poprzednich edycji znajdziesz na stronie: http://www.pomagamypszczolom.pl/


Ostatnio zmieniony 29.06.2016 10:41 przez DlaPszczol, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.06.2016 09:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Wspaniała inicjatywa! :clapping2:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.06.2016 10:43 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2016 12:43
Posty: 6
Pochwały: 1
Karolino, dziękujemy za słowa uznania i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! :thumbsup:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.06.2016 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
W moim ogrodzie, który dopiero zaczyna powstawać, na pewno będę dbać o to, by znalazły się zawsze rośliny miododajne i dostęp do wody - od początku mam takie założenie, że mój ogród ma być przyjazny dla rozmaitych stworzeń, małych i dużych. :sun: Na razie to dopiero początki: dzialka-pod-gramofonem-t13629.html :hi:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.06.2016 09:02 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2016 12:43
Posty: 6
Pochwały: 1
Karolino,
gratulujemy miłości do przyrody i chęci do ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że już niedługo Pod Gramofonem znajdzie dom wiele gatunków pszczołowatych (i nie tylko) :clapping2:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.06.2016 09:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ja też lubię pscółki. :rotfl2: :sun:


Załączniki:
ogród 16 oman.jpg
ogród 16 oman.jpg [ 316.59 KiB | Przeglądany 375 razy ]

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.06.2016 15:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Ja bez żadnej zachęty i namawiania, już dwa lata temu założyłam na swojej działce domek dla owadów. Woda jest również tam dostępna przez cały czas.
Myślę, ze wszyscy jak tu jesteśmy zdajemy sobie jak ważne jest to zagadnienie i jakie negatywne skutki może przynieść zagłada tych pożytecznych owadów.
pozdrawiam. :flower4:

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.07.2016 09:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2016 12:43
Posty: 6
Pochwały: 1
Pani Halino,
niestety, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wielką rolę pełnią pszczoły w naszym ekosystemie. W powszechnym postrzeganiu pszczoła kojarzy się często jedynie z ulem, w dodatku w wielu osobach budzi obawy i bywa mylona z osą. Liczymy na to, że nasz program chociaż w niewielkim stopniu poprawi ich społeczne postrzeganie i warunki życiowe.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia swojej działki jako Miejsca Przyjaznego Pszczołom na stronie internetowej http://konkurs.pomagamypszczolom.pl/. Mamy nadzieję, że Pani ciężka praca zainspiruje innych do tworzenia podobnych miejsc :thumbsup:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.07.2016 18:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
:clapping2: to bardzo piękna inicjatywa, na pewno warta zainteresowania! :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.07.2016 12:41 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2016 12:43
Posty: 6
Pochwały: 1
Bardzo dziękujemy za miłe słowa :flower3:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl