Dzisiaj jest 29.04.2024 05:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.03.2016 12:39 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
"Swoich" petunii nigdy nie uszczykiwałam, gdyż bez mojej ingerencji wspaniale się same rozkrzewiały. Kupione surfinie natomiast zawsze musiałam uszczykiwać. Miały pędy dość długie, ale pojedyncze.

Obecnie sadzonki są jeszcze niskie, ale tworzą już wiele pędów bocznych.
Załącznik:
SAM_6249 (800x532).jpg
SAM_6249 (800x532).jpg [ 269.43 KiB | Przeglądany 1816 razy ]


Naprawdę nie jest moim zamiarem zachwycać się tu uprawą petunii we własnym zakresie, jednakże jest ona godna polecenia nie tylko ze względu na satysfakcję i przyjemność.

Anka, przekonasz się, że własne sadzonki a potem rośliny są bez porównania lepszej jakości od tych kupionych. Od czasu, gdy sama uprawiam petunie, te w sprzedaży postrzegam jako rachityczne i zabiedzone. Poza tym nigdy nie wiadomo z jakimi chorobami się kupi.
Kiedyś w renomowanym centrum ogrodniczym kupiłam piękne sadzonki z mączniakiem. Sadzonki były opakowane w celofan, nie miałam więc możliwości dokładnego obejrzenia. Poza tym brakowało mi doświadczenia. Po tygodniu rośliny były już całe zaatakowane.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.03.2016 21:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Ale masz piękne sadzonki :clapping2:
To też nie będę uszczykiwać bo właśnie widzę że od spodu się same rozkrzewiają także odpuszczę.
Na dzień dzisiejszy tak wyglądają:

Obrazek

Obrazek

Ja je siałam pierwszy raz i na pewno nie ostatni, bo już widzę że będę z nich zadowolona.
Bardzo się cieszę, że jesteś tym temacie i mogę podpatrzeć i się dużo od Ciebie dowiedzieć - :thankyou: :kisshug:

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2016 20:47 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Pięknie Ci rosną. Myślę, że możesz już je dokarmiać ok. 1/4 normalnej dawki nawozu, bo na pewno posadziłaś siewki w podłoże do pikowania.

Zawsze podziwiam u Ciebie perfekcyjne pikowanie i nasadzenia. :clapping2:
Anka, doświadczenie nabyłam głównie w drodze intuicji w uprawie. Przekonałam się również, że wiele niekiedy zależy od jakości materiału siewnego, szczególnie w przypadku petunii pełnych. Jeżeli wysiewam w identycznych warunkach i sadzonki rosną w identycznych warunkach a niektóre są marne, albo prawie wcale nie rosną, to inaczej nie można tego wytłumaczyć jak złą jakością nasion.
Nie wiem w jaki sposób uzyskiwane są nasiona petunii pełnych, gdyż w warunkach balkonowych nie tworzą one nasion. Po prostu brak możliwości zapylenia.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.03.2016 21:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Mira :thankyou: kochana - jeśli chodzi o zasilanie to w pierwszy dzień Wielkanocny :flower1: dostały pierwszą dawkę nawozu. Myślę, że teraz już pójdzie z górki. :sun: coraz więcej to będzie ok.
Jeśli chodzi o materiał siewny to jest dokładnie tak jak mówisz. Właśnie się o tym przekonuję. Te "łososiowe" :whistling: z Legutko...... nasion rosną bardzo nierówno. Natomiast z nasion otoczkowanych (bardzo dobrej jakości amerykańskie nasiona) wszystkie sadzonki są ładne, równo
rosną, od dołu się same krzewią i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Tak, że moim zdaniem warto trochę dołożyć do dobrych nasion i potem cieszyć się fajnymi, zdrowymi sadzonkami.

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.03.2016 21:21 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Mira :thankyou: kochana - jesli chodzi o zasilanie to w pierwszy dzień Wielkanocny :flower1: dostały pierwszą dawkę nawozu. Myslę, że teraz już pójdzie z górki. :sun: coraz więcej to będzie ok.
Jesli chodzi o materiał siewny to jest dokładnie tak jak mówisz. Właśnie się o tym przekonuję. Te "łososiowe" :whistling: z Legutko...... nasion rosną bardzo nierówno. Natomiast z nasion otoczkowanych (bardzo dobrej jakości amerykańskie nasiona)wszystkie sadzonki są ładne, równo
rosną, od dołu się same krzewią i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Także moim zdaniem warto trochę dołożyć do dobrych nasion i potem cieszyć się fajnymi, zdrowymi sadzonkami.

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.04.2016 16:48 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Moje petunie są na etapie tworzenia pąków.

Załącznik:
SAM_6336 (800x449).jpg
SAM_6336 (800x449).jpg [ 241.62 KiB | Przeglądany 1706 razy ]


Obawiam się jednak o los sadzonek ze względu na brak przestrzeni na parapecie. Tak się rozrosły, że są zgniecione a ja przy podlewaniu mam problemy ze znalezieniem doniczek. Część wynoszę na dzień na balkon.

Załącznik:
SAM_6368 (800x433).jpg
SAM_6368 (800x433).jpg [ 261.63 KiB | Przeglądany 1706 razy ]
Załącznik:
SAM_6349 (800x450).jpg
SAM_6349 (800x450).jpg [ 215.37 KiB | Przeglądany 1706 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.04.2016 19:46 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Ale ładne sadzonki :clapping2:
U mnie podobna sytuacja. Parapetów już dawno brak i spora część stacjonuje już hartując się w kempingu, który robi za szklarnię :whistling:
Mira a nie chcesz już do docelowych skrzynek ich wysadzić?

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.04.2016 15:34 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Anka, śledzę długoterminową prognozę pogody dla naszego kujawsko-pomorskiego województwa na kwiecień i nie jest ona zbyt optymistyczna. Przewidywana maksymalna temperatura w ciągu kilku dni to poniżej 10 st., w nocy ok. 0. :rotfl2:

Nie zaryzykuję więc na razie wysadzenia petunii do skrzynek, tym bardziej, że kilkanaście sadzonek przeznaczonych do skrzynek ma już takie pąki:

Załącznik:
SAM_6432 (800x449).jpg
SAM_6432 (800x449).jpg [ 230.33 KiB | Przeglądany 1666 razy ]



Natomiast zamierzam w przyszłym tygodniu posadzić petunie do doniczek stojących oraz tych wiszących na balustradzie. Będzie więcej przestrzeni na parapetach dla innych roślin. W przypadku kataklizmów pogodowych doniczki można ewentualnie przenieść na noc do kuchni na podłogę (u mnie to jedyne możliwe miejsce).
Jak u Ciebie?

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.04.2016 17:38 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
Miruś ale u Ciebie już duże u mnie jeszcze takie malutkie, ale idzie ku dobremu część popikowałam i czekam na szalony wzrost :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.04.2016 20:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Mira tak na wstępie to nie wiedziałam, że Ty też z kujawsko - pomorskiego - skąd konkretnie jeśli można? Ja Sipiory 10 km od Nakła nad Notecią.
Jeśli chodzi o petunię to u mnie też już każdy kawałek jest na miarę złota. Twoje już pięknie duże sadzonki, moje trochę mniejsze, ale już zaczynają tworzyć pąki kwiatowe. Jutro obfocę to pokażę, bo są na zewnątrz.
Mówiąc żebyś wsadziła już do docelowych doniczek miałam na myśli, to że w razie co zawsze możesz schować do domu, ale to też bieganiny trochę jest. Ja dzisiaj wysadziłam już do korytek pelargonie. W razie zimna okryję na noc agrowłókniną.

Madziu pokaż nam swoje.

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl