Dzisiaj jest 29.04.2024 16:29

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25.09.2015 18:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Może pokaż na zdjęciu krzaczek bo opis to mi raczej nic nie mówi.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2015 22:13 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
roh65 więcej w tym przypadku i wyboru na oślep, bo pierwszy raz miałam do czynienie z paprykami.(...)

Jednak chyba nie była to papryka a raczej były to papryczki!?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2015 19:22 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Tak, wg twojej klasyfikacji to papryczki.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2015 21:16 

Pochwały: 0
Systematyka papryk , szczególnie jeśli chodzi o gatunki i ich odmiany, jest dla mnie bardzo skomplikowana ,więc dzielę je krótko: na paprykę - to te duże słodkie i ostre (sezonowe/ roczne) oraz na papryczki - to te małe w przewadze ostre ale także słodsze odmiany - ozdobne i jadalne jako przyprawa ,jak w temacie.
Można je prowadzić kilka sezonów (wybrane odmiany) ale bez cięcia - bo jak zauważyłem u siebie - po cięciu w 4-tym sezonie jak na razie wydają tylko kwiaty.
Aczkolwiek nie neguję ,że z czasem zawiążą się też owoce!?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2015 21:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
O to jeszcze inaczej niż myślałam. Sądziłam że papryczki to ostre, a papryki słodkie.
Fajnie że napisałeś o tym cięciu, bo z tego co czytałam to większość tnie i to tak intensywnie, ale jak tak twierdzisz to nie będę ich tykać jak będą zielone łodyżki.
Ja ogólnie nie lubię dzielić więc i rozwodzić się nad różnicami, więc na wszystkie mówię po prostu papryki, jedynie dorzucam słodkie lub ostre.

A tak w ogóle to chyba już bym musiała swoje przynieść do domu żeby dojrzały bo coraz zimniej.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2015 22:44 

Pochwały: 0
Nie wiem po co je ciąć skoro owocują? Ale rób jak uważasz aby nie było na mnie...
Jak zauważyłem to odmiany pękate (papryczki ostre) lepiej owocują i znoszą polskie zimowe warunki.

Jak widzę po twoich fotkach to masz większość "papryczek" a dzielić należy bo nie znając odmiany lub przynajmniej gatunku to se można język poparzyć i to nawet b.boleśnie. Może też niektóre gat. wymagają cięcia na zimę a inne nie?

Ich wegetacja jak i innych psiankowatych się kończy - czas do domu ,czas! :sun:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2015 18:36 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Na nikogo nic nie będzie, najwyżej będę miała krzaczora-rozklapciucha i to wszytko.
Tnie się jak już pozbiera się owoce i mają iść na spoczynek. Ja cały czas mówię o zimowaniu czyli roślinka idzie spać jak niedźwiedź w zimie, a nie o zimowej hodowli papryk. Ta którą mam od poprzedniego roku, straciła większość liści w zimie i odbijała zarówno z dołu jak i gałęzi. Jak by była przycięta, to by miała bardziej równy pokrój.

Nie miałam żadnej pękatej wiec nie mam porównania.

Dzielenie ze względu na smak jest raczej oczywisty, nazwy kupowanych też znam. Bardziej chodziło mi o nie dzielenie pod względem hodowlanym i wymagań.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 07:52 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
(...) Ja cały czas mówię o zimowaniu czyli roślinka idzie spać jak niedźwiedź w zimie, a nie o zimowej hodowli papryk.(...)

Tak tak już to kiedyś pisałaś ale dla mnie jest to niezrozumiałe skoro papryczki chcą owocować a ja mam świeżość (aczkolwiek tradycyjnie pod ręką na zimę mam susz z tych pikantnych) i piękno dla oczu na parapecie.
dkf385 pisze:
(...)
Dzielenie ze względu na smak jest raczej oczywisty, nazwy kupowanych też znam. Bardziej chodziło mi o nie dzielenie pod względem hodowlanym i wymagań.

To wszystko z sobą jest powiązane - nazwa to pierwszy wyznacznik do ich uprawy i przeznaczenia.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 21:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Raczej każdy zasługuje na odpoczynek, rośliny również. Moje praktycznie żadne już nie kwitną, albo mają jakieś pojedyncze niedobitki. W tamtym roku ta jedna też mi poszła spać i to sama. Do tego nie mam miejsca na wszystkie w domu więc większość pójdzie do piwnicy, po części też w ramach eksperymentu gdzie im będzie lepiej.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.10.2015 17:31 

Pochwały: 0
To co ja mam zrobić np ze swoimi kolejnymi papryczkami które zaczynają owocować (non stop) już drugi sezon - myślę ,że przynajmniej do wiosny pociągną czego im życzę!?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl