Dzisiaj jest 27.04.2024 01:44

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16.02.2014 06:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Mira :clapping2: :clapping2: :clapping2:
Dzieki, ze moge sie od ciebie uczyc i ze tak hojnie dzielisz sie doswiadczeniami :kisshug:

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2014 09:49 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Petunie dzielne rosną na piękne roślinki. :clap: Niebo urzekające, można tak patrzeć i patrzeć.Słoneczka życzę i miłej niedzieli. :kisshug:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.02.2014 20:57 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Grzegorzu, ja również niesamowicie ostrożnie obchodzę się z siewkami tych petunii, których mam tylko kilka tym bardziej, że mam już plan ich rozmieszczenia i byłoby niedobrze, gdybym je straciła przez własne niedbalstwo. :rotfl2: W ubiegłym roku rozpieszczałam sadzonki, były piękne a po posadzeniu do skrzynek w ciągu dwóch dni straciłam 4 największe. Huraganowy wiatr złamał je u nasady i nie było nawet co ratować.

Dorotko, Kasiu, słoneczna pogoda przyspieszyła wzrost siewek i nie trzeba już patrzeć na nie przez lupę. :sun:

Renato, doświadczenie to ja dopiero zdobywam, ucząc się wszystkiego od podstaw i obserwując reakcję roślin na moje nierzadko niewłaściwe wobec nich postępowanie. Pasjonująca jest uprawa roślin od nasionka.

Plan aranżacji mam już kompletny, teraz pozostało tylko wysiewanie i oczekiwanie na efekty.
Na balustradzie będą trzy kolory petunii w odpowiednim układzie.
W donicy kaskadowej natomiast kompozycja z samych floksów. Mam nasiona floksa gwiaździstego, ale po ubiegłorocznym doświadczeniu wiem, że bywają niespodzianki.

Wschodzą goździki.
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 211.24 KiB | Przeglądany 619 razy ]

Fasolnik aktualnie
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 66.76 KiB | Przeglądany 619 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.02.2014 21:52 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Słoneczko czyni cuda i każdy już wie że nawet człowiek źle myśli jak go nie ma a co dopiero rośliny. :rotfl2:
Ale fasola Ci rośnie, będziesz niebawem do wielkoluda się po niej wspinać. :clapping2: :clapping2:
Goździki dwuletnie siałaś, niech schodzą i pachną. :yahoo:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.02.2014 06:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Miro, to co piszesz o planach upiekszenia balkonu, sprawia, ze przebieram nogami z niecierpliwosci... :rotfl2:
Jejku...nie tylko milosniczka roslin ale tez esteta...wszystko rozplanowane...A poniewaz nie moge sie doczekac twoich fotek, to posylam ci :sun: :sun: :sun: i jeszcze :heart: :heart: :heart:
zeby roslinkom jak najbardziej pomoglo we wzroscie.

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.02.2014 12:11 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Niech rosną zdrowo :) A nasturcje pojawią się u Ciebie w tym roku?

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.02.2014 21:30 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie życzenia. Chyba obecna pogoda sprawia, że w tym roku ze szczególną niecierpliwością oczekuję na kolorowy balkon, jaki sobie wymarzyłam.

Kasiu, goździki są jednoroczne, dwie odmiany i oczywiście bardzo pachnące. Kiedyś miałam dwuletnie, ale po pierwszym sezonie padły ofiarą jakiejś choroby, więc już nie ryzykuję. :flower4:

Renato, uważam, że rośliny aby w pełni cieszyły i były ozdobą , powinny być odpowiednio wyeksponowane i wszystkie rosnące obok siebie muszą tworzyć coś na kształt artystycznego obrazu - a w jakim stylu, to już kwestia indywidualna. Zdarza się nierzadko, że w miarę wzrostu roślin przestawiam doniczki, ponieważ zostają zakłócone proporcje "obrazu". :flower5:

Grzegorzu, wobec nasturcji odczuwam pewien sentyment, może związany z latami dzieciństwa gdy nasturcje dominowały w każdym przydomowym ogródku a moja droga do szkoły to z jednej strony stary park a z drugiej kamienice z miniogródkami. :flower2: W tym roku będę miała więc znowu nasturcje, w tym jedną odmianę o liściach pstrych. Bardzo jestem ciekawa, jakie kwiaty będą z tych interesujących mieszanek nasion, które zakupiłeś.

Nieco aktualności. Mam wrażenie, że w porównaniu do ubiegłego roku, siewki petunii rosną znacznie szybciej. W ubiegłym roku nie było jednak tak słonecznej pogody, jaka jest obecnie.
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 100.91 KiB | Przeglądany 593 razy ]

Jedno z moich parapetowych poletek.
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 196.69 KiB | Przeglądany 593 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.02.2014 22:28 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Słoneczko to najlepsza dawka nawozu więc dlatego tak rosną i oby dalej tak świeciło :clapping2:
Piękne poletko, niech rosną bo balkon masz piękny i kolorowy. :majesty:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.02.2014 12:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Jak spotkam nasturcję o pstrych liściach, to również nabędę :) U mnie ma być dość sielsko, dlatego i u mnie pojawią się te kwiaty :)

Super, że siewki się sprawują, tak jak należy. Sukcesy na tej płaszczyźnie bardzo cieszą :sun:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.02.2014 21:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10940
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
I ja się skusiłam na nasturcję o pstrych liściach :D. To również kwiaty, które bardzo lubię, a wywodzi się to również z czasów dzieciństwa, kiedy to się zjadało je w czasie zabawy..... Wtedy mieliśmy dziwne pomysły z jedzeniem kwiatów, ale na szczęście upodobaliśmy sobie jadalne - nasturcje, floksy..... Nie pamiętam, abyśmy inne zjadali :rotfl2: , a było z czego wybierać :whistling:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl