Dzisiaj jest 26.04.2024 08:02

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.01.2017 19:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
zaciekawiona nowym zagadnieniem :D zdaj większą relację. Chyba mamy podobny temat.
A zdjęcia jak zawsze :clap:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.01.2017 14:32 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Blueberry111 pisze:
Elu co już wysiewasz?

Na razie jakieś egzotyki (coś więcej napisze jak wyjdą), kobeę, rodochitona, malwę jednoroczną.
Blueberry111 pisze:
w międzyczasie rozkminiam allelopatię

Czekam na wątek z przemyśleniami :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.01.2017 22:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7869
Pochwały: 24
Piękna seria "krowich" zdjęć :) Plany też niczego sobie, a jak już rozkminisz allelopatię napisz coś o niej. Temat nie jest mi obcy, ale chętnie go sobie odświeżę. :hug4:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.01.2017 07:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Przecudne widoki zwierzyny na pastwisku, :yahoo:
Uwielbiam je oglądać a mamy tu tylko 2 :wallbash: co to za wieś jak krowy mało :rotfl2:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.01.2017 09:56 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Aniu, Elu, Jadwigo, Kasiu dziękuję :flower4:

Co do allelopatii - piszę posta na bloga, ale to trochę potrwa, bo chcę opracować temat jak najdokładniej: zebrać wszystkie porozrzucane informacje w jednym miejscu, w łatwo przyswajalnej formie. Nie sprawdzałam czy taki temat jest na forum, poszukam albo założę nowy, jeśli jest zainteresowanie. Dam znać kiedy coś wrzucę :flower4:

Na kolejnych zdjęciach widzimy efekt "produkcji" różanego kłębu który panoszył się koło studni. Spora roślina wyprodukowała zaledwie kilka kwiatków - właśnie wtedy zapadł werdykt o wycięciu chaszczy :evil: Oczywiście dzika róża nie podda się tak łatwo, już jesienią widziałam młode odrosty. Nie mam zamiaru walczyć z wiatrakami i całkiem usuwać rośliny, ale może uda się ją uformować od nowa lub dać jakąś podporę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rogownica zagląda przez płot od sąsiada - w przyszłości znajdę dla niej jakieś miejsce, ale niekoniecznie tam gdzie chce się zadomowić teraz. Jest zbyt ekspansywana, ale to ładna roślina, można jej to wybaczyć :flower5:

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.01.2017 14:51 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Dziką róża zawsze mi się podoba. Pamiętam jak kiedyś na wsi rosły przy polnych drogach. Teraz już pewnie nie pozwala się im na samowolę :rotfl2:

Rogownicę kiedyś miałam, potem usunęłam bo mnie denerwował jej szybki wzrost. Od pewnego czasu zaglądała do mnie z ogródka sąsiadki i się rozsiewała, aż znowu przygarnęłam :rotfl2: Teraz pilnuję by nie szalała.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.01.2017 08:56 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2010 16:38
Posty: 3722
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Pochwały: 12
Pastwiskowe zdjęcia zniewalające :thumbsup: Jeśli chodzi o dziką różę to ją uwielbiam, pachnie obłędnie, zapach roznosi się wszędzie, trochę niepokorna, ale jakże piękna. Rogownica też niepokorna, ale poduchowy kobierzec jak zakwitnie wygląda cudnie

_________________
Pozdrawiam - Anka
Mój jest ten kawałek podłogi cz.I
Moj jest ten kawalek podlogi cz.II

Mój jest ten kawałek podłogi cz. III
Moj jest ten kawalekk podlogi cz.IV - aktualny


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.02.2017 19:57 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Elu rogownica jeszcze nie jest taka zła, prawdziwą zmorą jest groszek szerokolistny :wallbash: chyba się przełamię i w kilku miejscach wytruję dziada jakąś chemią, tylko muszę to zrobić domiejscowo - korzenie są tak głęboko, że jak dotąd ani razu nie udało mi się ich usunąć w całości... Tym bardziej dziwne, że gdzie indziej groszek zachowuje się jak normalna roślina, a nie jedna z plag egipskich :evil:
Aniu dziękuję :flower4: dziką różę muszę spróbować jakoś uformować, tylko jak? Nie da się tego ciąć jak normalne róże, a nie chcę powrotu różanego kłębu - może kratka i zrobić z niej pnącą? :rotfl:

Obrazek

W pełni lata na działce niewiele się działo - kwitły nagietki i aksamitki, którymi regularnie zamęczałam czytających wątek, owoce na drzewach dojrzewały, chwasty za bardzo nie chciały rosnąć przez brak wody i iście afrykańskie temperatury... Z braku innych tematów, zabrałam się za uwiecznianie wszelkich zieloności. Na pierwszym zdjęciu jeden z bardzo wielu ogórkowych gości, niestety, większość z nich ukrywała się skrzętnie pod wielkimi liśćmi. Ten postanowił zapozować - pozwolił na jedno zdjęcie, a potem zwiał w poszukiwaniu cienia.

Obrazek

Kilka z roślin które znalazłam na działce: na zdjęciu powyżej samosiejki łubinu, który mają tu praktycznie wszyscy. Na dwóch kolejnych zdjęciach niezidentyfikowane rośliny, prawdopodobnie przegapiłam ich kwitnienie. Mam nadzieję że w tym roku ustalę ich nazwy.

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.02.2017 19:58 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Wszędobylska rogownica, trudno stwierdzić, czy przywędrowała od sąsiada, czy została specjalnie posadzona. Roślinka korzysta z faktu, że jest niższa niż trawa i nie cierpi podczas koszenia, ma dobrą okazję by się rozrosnąć. Na ostatnim zdjęciu pióropusznik strusi, chyba najpopularniejsza paproć w polskich ogrodach. Koniecznie muszę przenieść ją do cienia, nie mam pojęcia jak dotąd radziła sobie w pełnym słońcu...

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.02.2017 20:23 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7869
Pochwały: 24
Rogownica to fajna "zapchajdziura", urośnie byle gdzie. Po kwitnieniu ścinam ją do zera. Szybciutko odrasta i znowu jest ładna. Oczywiście ograniczać trzeba.Roślinka niżej pod łubinami wygląda mi na jeżówkę, a następna, hmmm, może jakiś dzwonek.Takie odkrywanie niespodzianek to bardzo wciągające zajęcie. Też tak miałam:)

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl