Dzisiaj jest 29.04.2024 03:56

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 01.05.2013 15:12 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.01.2013 11:57
Posty: 19
Pochwały: 0
przelany i zasuszony raczej nie jest.... bo robiłam to regularnie.

Może przewiany.... albo doznał poparzenia słonecznego bo ok 2 tygodniu temu jeden dzien spędzil przy oknie, a cały dzien bylo bardzo ciepło i slońce grzało przez okno.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.05.2013 18:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
A co to za drzewko? bo bonsai może być z różnych gatunków roślin - masz może zdjęcie?

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.05.2013 11:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.01.2013 11:57
Posty: 19
Pochwały: 0
tak, w załączniku


Załączniki:
2a.JPG
2a.JPG [ 37.79 KiB | Przeglądany 521 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.05.2013 18:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
To fikus retusa, czasem gorzej wygląda zimą bo fikusy tak mają - ja sprawdzilabym jego podloże, czy jednak nie jest za mokro - mój rośnie w mieszance ziemi uniwersalnej, kaktusowej i trochę piasku, podlewam raz na dwa tygodnie, jak całkiem wyschnie, cały sezon stoi w ogrodzie (już go tam wystawiłam, bo zajmuje dużo miejsca) - swojego możesz podciąć i obejrzyj, czy nie ma jakiś robali ....

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.05.2013 19:47 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
To ja też odpowiem w tym temacie.
Nie sądzę, aby poparzył się słońcem. Aż tak nie grzeje. Moje ficusy stoją przy oknie przez całe lato, gdy słońce daje o wiele mocniej i się nie poparzył jeszcze.
Maju, nie wiem czy to podłoże to czasem nie jest sphagnum. Jeśli tak, to tu doszukiwałabym się przyczyny, bo to bardzo mocno trzyma wodę. Piszesz, że podlewasz regularnie. To nic nam nie mówi, bo regularnie to może być raz na dzień lub raz na miesiąc. Zakładając, że robiłaś to z podobną częstotliwością co przeciętny posiadacz ficusa, mając całą doniczkę sphagnum Twój będzie zalany w przeciwieństwie do roślinki rosnącej w odpowiednim podłożu.

Źródła podają, że ficus retusa powinien mieć stale wilgotne podłoże. Pamiętajmy przy tym, że warstwa wierzchnia przesycha szybciej. Jeżeli jest ona wilgotna, to w środku z pewnością jest mokro. Z wierzchu ziemia powinna być sucha i dopiero po wsadzeniu palca do doniczki powinnaś poczuć wilgoć.

Jeżeli chcesz opiekować się drzewkiem bonsai pierwsze co musisz zrobić to dowiedzieć się jakiego jest gatunku (bonsai można uformować praktycznie z każdej rośliny, która drewnieje). Kolejny krok to zapoznanie się z jej wymaganiami i zapewnianie ich pamiętając, że bonsai trudniej znosi wszelkie odchylenia od normy, bo rośnie w małej doniczce i ma zmniejszone zakresy tolerancji i możliwości adaptacji. Jak już nauczysz się nie zabić swojego drzewka, wtedy przychodzi czas na czytanie o przycinaniu, drutowaniu, kształtowaniu itp.

Dodam tylko, że ficusy często są polecane dla początkujących, bo wiele znoszą i przy odrobinie Twojego zaangażowania na pewno uda się go uratować.

Podaję link do poradnika w serwisie Świat Kwiatów i życzę powodzenia ;) http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id392.html

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl