Dzisiaj jest 25.04.2024 22:26

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.04.2013 19:51 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Witam! ;)
Przeglądam galerie innych użytkowników i aż mnie ściska, bo moja lustrzanka jest w stanie awarii i nie mam jak fotografować swoich pociech ;( Robiłam trochę zdjęć tabletem, ale wychodziły słabe jakościowo, więc wrzuciłam parę tylko do galerii w serwisie żeby pusto nie było i na tym koniec. Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć telefonem i po przeniesieniu ich na komputer, o dziwo!, wyszły lepsze niż z iPada ;) Nadal nie są dokładnie takie jak bym chciała, ale myślę, że nadają się do założenia tego wątku ;) Nie wiem kiedy mój aparat powróci i będę mogła wrzucić coś lepszego ;(

Dzisiaj podlewałam hurtem moje storczyki co spowodowało wśród nich zamieszanie - każdy stał gdzie indziej niż normalnie czekając na swoją kolejkę do wody. Pomyślałam, że może zrobić im zdjęcie grupowe ;) Nie tylko storczykom, wszystkim zielonym, które mam w pokoju ;) Może trochę ciemne wyszło, ale jest względne xD

Na zdjęciu uwidocznione:
-dwa ficusy benjamina, stojące po bokach
- jedno dendrobium, obok ficusa po prawej stronie
- 3 storczyki Phalenopsis: żółty, różowa miniatura (przekrzywiona) i mój kochany Dalmatyńczyk ;)
- 6 przyjętych już sadzonek Kalanchoe, w dwóch doniczkach - czarnej i ceglastej
- większy kaktus - myślę, że to jakaś Mammilaria. Zaraz po zrobieniu zdjęcia została wyniesiona do kwarantanny ;(
- mniejszy kaktus - sądzę, że Echinopsis. W zeszłym roku pobrałam maleństwo z dużego okazu mojej babci
- maleńki grubosz, na samym końcu. Wyhodowałam go z liścia. Grubosz-matka padł mojej mamie ;( i to jest po nim jedyny ślad

Na zdjęciu nie widać jeszcze wielu wielu sadzonek kalanchoe, które ukorzeniam w wodzie. Są jeszcze maleńkie - liście, które poobrywałam z ukorzenionych już sadzonek. Puszczają pierwsze korzenie ;)

Dodam, że to nie wszyscy moi podopieczni xD Mam jeszcze swoich ulubieńców w mieszkaniu studenckim. Jednak tam ich dużo mniej, bo ukochany nie pozwala ;p Phalenopsis, fiołki afrykańskie i jałowiec Blue Star na balkonie. Na pewno zaprezentuję po weekendzie majowym.

Będę systematycznie dodawać zbliżenia wszystkich moich pociech. Tylko nie wiem ile mi to zajmie, bo jutro wybieram się na targi ogrodnicze ;)


Załączniki:
razem.jpg
razem.jpg [ 140.1 KiB | Przeglądany 2575 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:05 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
kinkonga13 pisze:
Witam! ;)
jutro wybieram się na targi ogrodnicze ;)

Przybędą nowe roślinki :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Witaj,
Bardzo ładne masz storczyki. Żółty falek jak ojciec doglądający rodzinkę.
Zrób zbliżenia sukulentom, teraz jest tam za ciemno by ewentualnie rozpoznać.
Czekam na kolejne fotki :flower2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:08 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 10.11.2011 08:51
Posty: 450
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 1
Ja też pooglądałabym z bliska :flower2: :flower1:

_________________
pozdrawiam,Anka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:10 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Bardzo mi się podoba Twoje zielone towarzystwo na parapecie. Zdjęcie całkiem dobre, a po powiększeniu wszystko wyraźne. Storczyki niezwykłej urody, a jak widzę ukorzenione Kalanchoe, to aż mnie skręca z zazdrości :sorry: bo ja swoje już chyba ukatrupiłam :wallbash:
Oby Ci wszystko pięknie rosło i kwitło :flower6: Życzę Ci również udanych zakupów na targach :thumbsup:

Pozdrawiam Wiera

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:11 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Myślę, że po targach to dopiero się naoglądamy! :clapping2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:14 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 10.11.2011 08:51
Posty: 450
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 1
Ale ze mnie łamaga :wallbash: ,no lepiej widać po powiększeniu.

_________________
pozdrawiam,Anka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:18 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Wiem elu, że jesteś w sukulentach dobra, już dużą część forum przejrzałam ;)
Jutro chcę się zaopatrzyć właśnie w nowe kaktusy, zawsze był tam duży wybór, więc coś wrzucę do rozpoznania ;)
Ten większy wyniesiony z pokoju, bo dopatrzyłam się troszkę białej waty między..wypustkami? Mammilarie nie mają żeber (z tego co się orientuję), więc mam na myśli to z czego wyrastają kolce. Podobno wełnowcom smakują kaktusy? Usunęłam co widziałam wykałaczką, przemyłam wodą z wódką (nie miałam denaturatu), odrobiną płynu do naczyń i acetonu i jutro będę przesadzać. Może na jakąś chemię mi starczy, a jak nie to będzie musiał na nią poczekać.

Widziałam, wiera, Twoje problemy z kalanchoe i przyznam Ci się, że myślałam nawet żeby Ci coś wysłać ;) Ale będę miała dopiero z tych listków i pewnie to trochę potrwa, więc siedziałam cicho, ale skoro już napisałaś ;p Nie dam rady wcześniej, bo te 4 w czarnej doniczce zostawiam sobie, a 2 pojadą do babci mojego chłopaka ;p

Dziękuję za miłe słowa ;)

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 20:27 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
kinkonga13 pisze:
Widziałam, wiera, Twoje problemy z kalanchoe i przyznam Ci się, że myślałam nawet żeby Ci coś wysłać ;) Ale będę miała dopiero z tych listków i pewnie to trochę potrwa, więc siedziałam cicho, ale skoro już napisałaś ;p Nie dam rady wcześniej, bo te 4 w czarnej doniczce zostawiam sobie, a 2 pojadą do babci mojego chłopaka ;p
Jesteś kochana :flower4: ale ja pomału muszę się wyleczyć z Kalanchomanii, bo ta roślinka widocznie u mnie nie będzie rosnąć. Może w styczniu zafunduję sobie nową kwitnącą, żeby zaleczyć rany :heart:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.04.2013 21:11 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Dorzucam pierwsze zbliżenia.
Po pierwsze Phalenopsis Dalmatyńczyk ;) Kupiłam go zeszłego lata, miał jeden pęd kwiatowy i po przekwitnięciu postanowiłam go nie ucinać. Jak wyjechałam na narty (miał już trochę odpoczynku za sobą) spadła temperatura i zaczął szaleć. Wypuścił łącznie 5 odgałęzień, aktualnie 3 kwitną, a 2 się zatrzymały. Elu, ten żółty może i wygląda jak ojciec całej gromadki, ale to właśnie ten nakrapianiec jest prawdziwym ojcem moich storczyków - jego pierwsze pączki były dla mnie znakiem, że daję radę opiekować się orchideami i mogę kupować kolejne ;)

Następnie moje Kalanchoe i gruboszek ;)
Kiedyś miałam jedno kalanchoe, kupione w zeszłym roku na targach (tych, na które jadę jutro). Darzę je szczególną sympatią, bo kupiłam wtedy moje pierwsze dwie roślinki ;) Gardenia padła, a kalanchoe nadal jest ze mną. Ucięłam stożek wzrostu i zaczęła się rozgałęziać, wypuściła jeszcze kilka kwiatków i potem na przemian: trochę odpoczywała, trochę rosła. Nie przeszkadzałam jej, dostosowując podlewanie do jej aktualnych zachcianek. Potem trochę pokraczna się zrobiła, aż kiedyś odcięłam każdy pęd oddzielnie i porobiłam sadzonki. Wszystkie widoczne na zdjęciu ;) Oprócz tego, jak wspominałam są ukorzeniające się liście. Mnożą mi się jak fiołki w mieszkaniu studenckim xD


Załączniki:
Zbliżenie.jpg
Zbliżenie.jpg [ 80.21 KiB | Przeglądany 2537 razy ]
Kalanchoe.jpg
Kalanchoe.jpg [ 145.7 KiB | Przeglądany 2537 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.04.2013 00:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2011 11:02
Posty: 2763
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Pochwały: 4
Śliczne masz roślinki.
Dalmatyńczyk przecudny, wygląda jak jakieś żywe stworzonko.
I ja też jak reszta, czekam na fotki nowych roślinek z targów. :clapping2:

_________________
"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności"..
Pozdrawiam - Iwona

Obrazek
Domowe roślinki Lamii..
Z ogrodu Lamii..


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl