Dzisiaj jest 27.04.2024 20:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.11.2007 10:15 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 05.11.2007 10:03
Posty: 2
Pochwały: 0
Chcialabym sie czegos wiecej dowiedziec o tym kwiatku. Dostalam odnozke od kolezanki i ani ja ani ona nie mamy pojeci jak ja pielegnowac i jak sie nazywa. Dzieki :D


Załączniki:
STA76867.JPG [109.41 KiB]
Pobrany 3865 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.11.2007 10:56 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Witam:)

Twoja roślina to, Szczawik trójkątny- Oxalis triangularis 'Atropurpurea'

Szczawik jest to roślina uprawiana z powodzeniem zarówno w warunkach ogrodowych, (na zimę wykopujemy cebulki) jak i domowych. Wymaga gleby żyznej i stanowiska nie na pełnym słońcu, ale i nie w cieniu, bo będzie źle rósł, trzeba znaleźć stanowisko pośrednie, gdzie nie będzie narażony na bezpośrednie promienie słoneczne. Bardzo ważnym jest, aby w hodowaniu pamiętać o ok. trzymiesięcznym odpoczynku tej rośliny, czyli przerwy w uprawie. Chodzi o to, aby na ten czas ściąć go i przestać podlewać chowając do ciemnego miejsca np. piwnicy. Na wiosnę wynieść i będzie na nowo pięknie rósł jak i kwitł.
Życzę przyjemnej uprawy, choć już teraz powinnaś go ostrzyc i do piwnicy, więc masz wolne, jeżeli chodzi o tę roślinkę.;)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Ostatnio zmieniony 27.11.2007 19:18 przez gregorius, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2007 01:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.11.2007 00:50
Posty: 33
Pochwały: 0
Uspienie szczawika na zimę nie jest konieczne.
Stosujemy te metodę uprawiając go w gruncie,natomiast w mieszkaniu z powodzeniem może rosnąć "na okrągło".
Naturalnie,trzeba wtedy zapewnic mu na zime nieco chłodniejsze warunki i mniej wilgoci a wiosna przesadzic do nowej ziemi.
Ma piękne jaśniutkoróżowe (pastelowe )kwiaty. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.11.2007 22:56 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.11.2007 00:03
Posty: 44
Pochwały: 0
Posiadam Szczawnik już jakiś czas . Kilka lat temu wiosną zakupiłam małą sadzoneczkę , rosła u mnie w domu . Postawiłam ją na parapecie w oknie północnym . Gdy zaczęła "podumierać' zaprzestałam podlewania , na jakieś dwa miesiące . Listkó nie obcinałam , lecz pozostawiłam gdy podeschły poprostu je pościągałam z rosliny i zaczęłam na nowo podlewać . Na zimę przeniosłam roślinę na zachodni parapet .
Szczawnik nie lubi intensywnego podlewania . Gdy podlewasz za dużo łodygi wyciągają się , a kłącza zaczynają gnić .
To bardzo wdzięczna roślina i jak dla mnie mało wymagająca :)

_________________
Pozdrowionka pełne słonka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.02.2008 23:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.02.2008 19:08
Posty: 21
Pochwały: 0
zazdroszczę tego szczawika.Miałam chyba ze trzy, ale gdy zasychały i przenosiłam je do chłodniejszego pokoju na okres spoczynku, to okazywało się,że.....bardzo on smakuje mojemu kotu!! No i teraz kot jest a szczawika nie mapozdrawiam Lidia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.03.2008 12:53 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.03.2008 12:42
Posty: 2
Pochwały: 0
Sam mam taki i zawsze zastanawiałem sie co to za cudo teraz wiem. Niemniej nik z was nie pisze o zamykających się lisciach. Piękne sercowate listki, jak koniczynka wieczorem zamykają się (zdjęcie)
Co zaś do kotów to od kiedy w domu pojawiła sie kotka, na parapetach zrobiło sie pusto. Wszystko drapała albo gryzła. Kwiaty przeniosłaem na kwietniki ścienne i stojące od podłogi po sufit.
Pozdrawiam kwiatowych miłośników


Załączniki:
Komentarz: zamkniete liście nocą
Szczawnik trójkątny Koniczynka.jpg [89.36 KiB]
Pobrany 3161 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.03.2008 18:43 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.02.2008 11:21
Posty: 25
Pochwały: 0
Czy to się kupuje w kwiaciarni??? Nie raz widzę to u znajomych ,ale nigdy w sklepach czy kwiaciarniach....zawsze wydawało mi się ,że to chwast , mam takie coś , podobne , wyrosło samo z siebie w donicy mojego dzbanecznika ,jednak to nie to co na zdjęciach...moje wygląda jak miniaturka , ma kilka cm , chciałabym mieć taką roślinę(chciałabym wszystkie jakie znam....) , skąd takie cudo wziąć ? Wiem ,że to nie jest jakaś super roślinka ,ale ma fajne fioletowe liście...wyglądałaby ciekawie w mojej kolekcji...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2008 09:58 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.03.2008 12:42
Posty: 2
Pochwały: 0
Nie ma kwiaciarniach bo jest mało popularna. Roślina cebulowa, własnie rozsadziłem to co na zdjęciu i rozałem znajomym którzy sobie ją zamówili. Piszesz że widziałeś u kogoś wiec rozmawiaj z nini o sadzence.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.03.2008 17:25 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.02.2008 11:21
Posty: 25
Pochwały: 0
Napisałam ,że widziałam to u znajomych ,ale to było bardzo dawno i już nie pamiętam u kogo......A skąd Wy macie swoje okazy? W końcu ktoś pierwszy musiał to kupić , zanim inni dostali szczepki...
A nieraz w lesie można spotkać coś podobnego...takie "koniczynkowate" listki , były zielone i to kwitło na żółto. Czy ta leśna roślina i ta na zdjęciu należą do jednej rodziny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.03.2008 19:19 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.11.2007 00:03
Posty: 44
Pochwały: 0
Ja swój szczawnik kupiłam na targu za złotówkę :D
Ta roslina , którą widziałaś w lesie to pewnie był również szczawnik , jest wiele jego odmian . Ja posiadam jeszcze o zielonych liściach z bordowym środkiem , kwitnie na różowo . Zakupiłam niedawno jego cebulki w markecie , jestem bardzo ciekawa jak wyrośnie :D

_________________
Pozdrowionka pełne słonka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl