Dzisiaj jest 26.04.2024 17:36

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08.10.2011 20:56 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam. Moją pasją są nie tylko kwiaty na działce, ale i domowe. W domu hoduje przeważnie kaktusy, ale są i inne. Jest ładna begonia, gloksynia która bardzo ładnie kwitła, fiołki. W zeszłym roku wsadziłam trzy pestki mandarynki. Teraz mam na razie dwa małe drzewka mandarynek. bo jedna nie wykiełkowała. Zawsze byłam zafascynowana kaktusami. Mam ich coraz więcej. Gdy była ładna pogoda w lecie przez sezon letni trzymałam na zewnątrz w foli. Kilka dni temu przeniosłam je do piwnicy na okres zimowy w chłodne miejsce.Będą tam stały do marca. Kilka moich kaktusów.

Obrazek

mamillaria
Obrazek

Obrazek

Obrazek
to jest kwiat hoi

Obrazek
to jest fioletowy fiołek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.10.2011 08:48 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2010 13:24
Posty: 57
Lokalizacja: Göteborg
Pochwały: 0
Ja tez mam slabosc do kaktusow, ale nie wymagaja za bardzo opieki a ja uwielbam podlewac, pielegnowac i zraszac ... wiec nie mam do nich cierpliwosci. Caly czas tylko chodze i zagladam czy cos sie zmienilo :lol: Ale widac ze masz do nich reke.
Na punkcie Hoi mam bzika :mrgreen: moja Carnosa wlasnie skonczyla kwitnienie, widze ze twoja dopiero zaczyna. Reszta u mnie nie kwitnie bo to same szczepki... szkoda.
Mam pytanko. Wiesz moze czy to konieczne zimowac szczepki kaktusow? wiem ze jeden z nich to echinopsis, ma ok 2 cm srednicy, i nie wiem czy jest koniecznosc wstawiana ich do zimnego pomieszczenia. moze by bylo lepiej gdybyb troche podrosly zamiast 'spac'. Pozdrawiam! 8-)

_________________
Wybaczcie nie mam polskich znakow, mieszkam za granica. Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.10.2011 21:45 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam :!: Ja swoje kaktusy na zimę przenoszę z zewnątrz do piwnicy i to nie wszystkie. Małe sadzonki zostawiam w domu na parapecie, a tylko te większe. Pachypodium trzymam w domu przez cały rok. Nawet nie wystawiam jej na zewnątrz. Bardzo obficie ją podlewam, a mam ich trzy.

cleistocactus stausii

Obrazek

rubetia

Obrazek

opuntia

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.10.2011 13:17 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam ! Pachypodium to jedne u mnie z większych kwiatów. Nie tak łatwo ich rozmnożyć samemu. Mnie jakoś się udało, a zrobiłam to kilka lat temu. Wszystkie trzy są w takiej wielkości.

Obrazek

begonia

Obrazek

a tego kwiatka dostałam teraz

stapelia

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.10.2011 14:57 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam :!: Z wielką radością piszę i bardzo się cieszę, że zakwitnie mi już hipeastrum. Te kwiaty, zawsze kwitną pod koniec roku. Od sierpnia do października stoją w ciemnej piwnicy i to im odpowiada.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.10.2011 12:27 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam Nie tylko hipeastrum mi zakwita, ale i grudnik puszcza kwiaty i mimo chłodu i zimy będę miała kolorowo w domu. Na następne hipeastrum muszę jeszcze poczekać, ale nie długo.
Obrazek

Obrazek kalanchoe


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.10.2011 10:08 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam :!: Już zakwitają mi grudniki. Jak na ten czas to bardzo szybko. Zawsze tak kwitną. W zeszłym roku tak samo kwitły :!:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.10.2011 12:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 24.05.2011 12:06
Posty: 150
Pochwały: 0
Państwa rosliny sa imponujące, wspaniale mieć pasję, kaktust sa rzeczywiście młao wymagające, ale niektóre bardzo ozodbne, zycze sukcesów
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.10.2011 14:38 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam :!: Nie tylko uprawiam kaktusy, ale i wybrane przeze mnie kwiaty doniczkowe. Bardzo przypadła mi do gustu uprawa hipeastrum.Nie mam jeszcze nowych, ale zeszłoroczne cebule dobrze mi się sprawdzają. Kiedyś spróbowałam wyhodować z pestki mandarynkę i udało się.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.11.2011 12:53 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 17.07.2009 13:24
Posty: 101
Pochwały: 0
Witam! Wczoraj na wieczór zakwitł mi piękny hipeastrum. Na razie jeden, ale już postawiłam przyniesioną doniczkę z piwnicy nową z nową cebulką kwiatka tak pięknego o tej porze roku.

Obrazek hipeastrum wczorajsze

Obrazek zdjęcie zrobione dzisiaj


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl