Dzisiaj jest 29.03.2024 13:11

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.03.2015 18:22 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Aniu poszukam :flower4: w ciągu kilku najbliższych dni powinnam pokazać.
Jackie jak to mówią: piękne to co się komu podoba. Ale już z powiedzeniem że o gustach się nie dyskutuje, raczej się nie zgadzam :flower4: Widziałam kilka Twoich zdjęć w ogólnym wątku o fotografii, były piękne i lepsze technicznie od moich :clapping2: Mam jeszcze sporo nauki przed sobą, chciałabym też w końcu kupić lepszy aparat, ale zawsze coś pilniejszego się znajdzie :wallbash:

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.03.2015 20:40 

Pochwały: 0
Natalio THX za pochwały, ale niejednokrotnie pisałem też że aparat sam zdjęć nie robi. Ja korzystam z amatorskiego sprzętu /w cenie 400 zł/ i to już kilkuletnie aparaty. Zdjęć mam na swoim sumieniu ok 6000 a więc jak na 7 lat to niewiele i przyznam że robię po jednej fotce roślinom, makro po 2 sztuki. Kwestia praktyki i ustawień, ale niejednokrotnie wolę użyć flesza zmniejszając czas naświetlenia oraz przesłonę, niż robić na automacie.
Zapraszam do galerii tam kilka wisi i to na ogół tegoroczna wiosna.

Jednak zgadzam się że każdy robi to co lubi. Oglądam z przyjemnością Twoje.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 08:09 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Jackie zdjęcia robisz dłużej niż ja (intensywnie fotografuję jakieś 2 lata), ale faktycznie, robię więcej zdjęć - zazwyczaj 3 na jedno ujęcie, 1 "sesja" np.kwiatów to ok. 200 zdjęć, w plenerze zdarza się i 400. Z tego wszystkiego wybieram 1/4. Z lepszym aparatem chodziło mi o to, że Ty masz jednak manualny, co daje większą kontrolę nad zdjęciami. Do galerii na pewno zajrzę i serdecznie zapraszam ponownie tutaj :flower4:

Na życzenie Ani - znalazłam skany rysunków; niestety skaner niektórym zrobił spore kuku, zwłaszcza wybielając co jaśniejsze cieniowanie :wallbash:

Przerysowane z jakiejś książki, ołówek, format A5

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ołówek + kredki, format A5

Obrazek

Większa wersja poprzedniego, farby (chyba akwarele) + czarny cienkopis, format A4

Obrazek

Róże, inspiracją były zdjęcia podobne do moich, z głębokimi cieniami, ołówek, format A4

Obrazek

Obrazek

Portrety dla wprawy, na pierwszym po prawej szkło artystyczne, ołówek format A4; tym skaner zrobił największą krzywdę, nie są takie jasne :wallbash:

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 08:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Ciąg dalszy rysunków, zdjęcia wrzucę później :flower4:

Portret jamnika na zamówienie, zamawiająca zażyczyła sobie czarne tło (drugi skan), ołówek, format A4:

Obrazek

Obrazek

Czarna akwarela nałożona na ołówek, format A4:

Obrazek

Kolejny rysunek wybielony przez skaner - w rzeczywistości nie ma tych białych plam; ołówek, format A4:

Obrazek

Szybki szkic w zeszycie:

Obrazek

Z tej samej serii co mój awatar, czarna akwarela nałożona na ołówek, format A4. I już widzę błąd który można by poprawić...

Obrazek

Mój avatar i jednocześnie jedyny rysunek z którego jestem w 100% zadowolona :flower4: Ołówek, format A4:

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 10:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Obejrzałam z ogromną przyjemnością! Szkoda, że zarzuciłaś rysunek - fotografów jest wielu, rysowników znacznie mniej. I bardziej mam wrażenie widać indywidualność artysty w rysunku, niż w fotografii.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 16:21 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 16:07
Posty: 501
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Daj sobie spokój z fotografią . Twój talent i to ogromny , to rysunek . To jest właśnie sztuka , a nie tam pstrykanie zdjęć i obrabianie ich przy pomocy komputera . Masz bardzo duży talent i wykorzystaj go . Rysunki bardzo piękne . Chętnie bym jakiś odkupił .

_________________
Moj ogrod


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 21:29 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.03.2015 00:51
Posty: 156
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 0
Rysunki obejrzałam z otwartą buzią z zachwytu...i zgadzam się z przedmówcami - masz talent i może warto do tego wrócić...naprawdę świetne...zwłaszcza portrety :clapping2: :clapping2: :clapping2:

_________________
Pozdrawiam, Aneta

Vitamika


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 21:46 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10863
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
ja się też pod wszystkim podpisuje. :clapping2: Bardzo ładne rysunki :yahoo:
może własnie warto by było coś z tym pokombinować bo szkoda talentu ale jak pisałaś że więcej radości Ci daje fotografia to już kwestia Twojego wyboru ;)
ja w każdym razie chętnie pooglądam i fotki i rysunki i jak jednak się przekonasz bardziej do rysunku to będę Ci kibicować :) :clap:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.03.2015 22:40 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Wątek się rozwija :clapping2: Zdjęcia, zwłaszcza Poznania, bardzo mnie ujęły :clapping2: Rysunki to jak dla mnie bariera nie do przeskoczenia. Podziwiam osoby, które rysują i potrafią przelać na papier wizerunek konkretnej osoby :majesty:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.03.2015 19:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Dziękuję wszystkim odwiedzającym wątek :flower3: Może wyjaśnię bardziej szczegółowo dlaczego przestałam rysować, wszyscy się temu dziwicie.

Często czytałam opinie, że rysowanie to przede wszystkim systematyczna praca, w znacznie mniejszym stopniu talent - sporo w tym prawdy. Ale aby rysować, aby tworzyć cokolwiek, potrzebne jest natchnienie, pasja; ta iskra, która daje twoim pracom życie. Siedem lat bardzo ciężkiej choroby skutecznie mnie tego pozbawiło, były momenty, w których traciłam wręcz chęć do życia. Teraz jest lepiej, powoli zdrowieję, ale dawnej chęci tworzenia nie ma, może nie wróci nigdy. Jeśli jednak wróci, wtedy i tylko wtedy sięgnę znów po ołówek, teraz bowiem byłaby to tylko wyczerpująca, bardzo czasochłonna praca. Wiem, bo próbowałam.

Z tego, co miałam kiedyś pozostało mi spojrzenie na świat - tyle wystarczy do fotografii. Zdjęcia dają mi dużo przyjemności i wiem, że chcę dalej się uczyć i rozwijać tę pasję. W pewnym sensie to sposób na powrót do życia.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam wiele pytań i wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl