Dzisiaj jest 28.04.2024 19:22

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07.10.2014 14:59 

Pochwały: 0
Jolanna pisze:
(...)
Darek bardzo ciekawie wygląda ten śliczny czerwony płot i tak formułowane tuje :thumbsup:

No i popatrz - z konieczności zrodziło się coś ciekawego.
Dzięki. Minus dla mnie ,że przez ten żwirek nie będę mógł tam ukrywać swoich boczniaków. Tak w ogóle jest to skwer naszego małego ogródka zamykający mały plac.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.10.2014 19:31 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2014 18:43
Posty: 1896
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 3
"Moje badyle" to efekt strzyżenia a nie zarazy.
Aby odsłonić płot trzeba było tak postąpić lub podobnie a stare ,przerośnięte tuje ,szkoda niszczyć lub przesadzać zastępując je innymi roślinami w celu "izolacji" od sąsiada, itp. Dziękuje za uwagi.[/quote]

nie no Darku ja nie powiedziałam nic o zarazie . płot ładny , góra tuji sie rozrośnie izolacja od sasiada sie przyda tylko ten dół taki pusty , , może pokaz reszte ogrodu :flower5: :flower5:

_________________
pozdrawiam Teresa


mój mały ogródek

mój mały ogródek II

domciowe tesski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.10.2014 08:19 

Pochwały: 0
Cytuj:
(...) płot ładny, góra tuji sie rozrośnie izolacja od sasiada sie przyda tylko ten dół taki pusty , , może pokaz reszte ogrodu :flower5: :flower5:

Góra tui będzie zawsze przycinana a dół musi być pusty aby płot był widoczny.
Może w przyszłości ,chociaż na sezon letni ,pomyślę o jakiś rozwiązaniach doniczkowych lub japońskich miniaturkach?
Jak napisałem powyżej to nie jest część ogrodu a jest to zamknięcie małego placu. W tym poście proszono mnie o fotki żwirku a tuje i płot to drugorzędne sprawy.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 09:38 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 24.09.2014 13:08
Posty: 155
Pochwały: 0
Witam was wiosennie. Byłam na działce wszystko po woli budzi się do życia.
Powoli trzeba brać się do roboty.
Wysiałam nasionka kostrzewy sinej i trawy niedźwiedziej pięknie powschodziły nie wiem czy je pikować czy zostawić niech same dają sobie radę.
Wysiałam hortensję bukietową nic jeszcze nie wzeszło- chcę ją prowadzić jako drzewko
Kupiłam 2 derenie i je tech chcę prowadzić w formie drzewek
Mam kupione 2 pęcherznice żółtą luteus i purpures bordowa i nie wiem czy dać im rosnąć czy też prowadzić jako drzewko.
Zakupiłam także różę pienną zwisającą różową
Myślę o powojniku Vile de lyon i chcę mu kupić podporę kokosową 1,80 cm. żeby się po niej wspinał
Winobluszcz ukradziony z ogrodzenia przedszkola puścił z patyków listeczki, więc też chyba coś z niego będzie a moja mama zawsze mówi że kwiaty kradzione lub dane z chęcią dobrze rosną


Chciałabym zdobyć kolorowe żurawki może ktoś z was będzie miał na zbyciu szczepki to bardzo chętnie przyjmę.
Pozdrawiam i następnym razem porobię zdjęcia i wstawię

_________________
:flower2: :flower1: :sun:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 09:46 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 24.09.2014 13:08
Posty: 155
Pochwały: 0
A jeszcze mi się przypomniało czy mieliście doczynienia i gazonami betonowymi? Chciałabym postawić 2 3 takie gazony jako zakończenie małej rabatki z różami i w te gazony chciałam wysypać jakieś kamyki i wszczić coś małego np bukszpan, bo wolno rośnie i można go przycinać.
Co sądzicie o takim pomyśle. Nie wiem jak jest wtedy z zimowaniem tych roślin i oczywiście s suszą

_________________
:flower2: :flower1: :sun:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 11:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
awa2 pisze:
A jeszcze mi się przypomniało czy mieliście doczynienia i gazonami betonowymi? Chciałabym postawić 2 3 takie gazony jako zakończenie małej rabatki z różami i w te gazony chciałam wysypać jakieś kamyki i wszczić coś małego np bukszpan, bo wolno rośnie i można go przycinać.
Co sądzicie o takim pomyśle. Nie wiem jak jest wtedy z zimowaniem tych roślin i oczywiście s suszą

Mi się wydaje, że to kwestia estetyki, czy się lubi łączyć rośliny z betonowymi "tworami". Sama bym nie postawiła :) Bukszpan zawsze możesz na zimę nieco zawinąć i wyściółkować, on głównie cierpi nie tyle od mrozu, co od wiatrów.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 11:55 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
awa2 pisze:
Mam kupione 2 pęcherznice żółtą luteus i purpures bordowa i nie wiem czy dać im rosnąć czy też prowadzić jako drzewko.

Coś takiego jak tu wygląda bardzo interesująco, można też zamiast jednego pieńka próbować zapleść 3 gałązki pęcherznicy, będzie może stabilniejsza. Z pęcherznicą na pniu nie próbowałam, z hortensjami i wajgelami tak.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 12:04 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 24.09.2014 13:08
Posty: 155
Pochwały: 0
Ale trzeba wtedy wszystkie listki poobrywać i zostawić na koronie ? Piękne są hortensje ale to chyba robi sie z tych które kwitną na zeszłorocznych pędach?



A co do betonowych bloczków , no to niestety jestem zmuszona , ponieważ podnoszę rabatę i nic innego mi nie utrzyma naporu ziemi a takie gazony myślę że tak

_________________
:flower2: :flower1: :sun:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 12:19 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
To musisz spróbować i wtedy zobaczysz jak to wszystko pasuje i co by tam wsadzić :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2015 17:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
awa2 pisze:
Ale trzeba wtedy wszystkie listki poobrywać i zostawić na koronie ? Piękne są hortensje ale to chyba robi sie z tych które kwitną na zeszłorocznych pędach?

Z bukietowych, tak. I bardzo ładnie tak prowadzone wyglądają.
Nie tyle listki się obrywa, co wycina się wszystkie niepożądane pędziki idące od dołu.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl