Dzisiaj jest 07.05.2024 01:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25.09.2008 11:38 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.09.2008 11:26
Posty: 13
Pochwały: 0
Witam
Nigdy jakoś specjalnie nie uprawiałam roślin doniczkowych. Teraz gdy mam w końcu własne mieszkanie chciałabym zacząć to robić. Ale kompletnie nie wiem jakie roślinki na początek kupić. Dlatego proszę o pomoc doświadczone osoby:) Dodam, że mieszkanie mam od strony wschodniej, w dużym pokoju okno na całą ścianę więc nawet dużo światła wpada ale tylko do południa. Mieszkanie jest ciepłe chyba, że wyłączą ogrzewanie:)
Jakie polecilibyście mi kwiaty do hodowli w moim mieszkanku? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki z góry.
ps. ja myślałam żeby na podłodze postawić jukę lub jakąś dracenę (przejrzałam trochę encyklopedię kwiatów doniczkowych) a na parapecie w kuchni ze 3 fiołki. Na parapety w małym i dużym pokoju to nie wiem co...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2008 20:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 31.08.2008 18:59
Posty: 38
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 0
Myślę, że najpierw powinnaś zastanowić się czy chcesz hodować rośliny czy dekorować mieszkanie, chociaż jedno nie wyklucza drugiego.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.09.2008 08:20 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.09.2008 11:26
Posty: 13
Pochwały: 0
No właściwie to chcę, żeby mieszkanie ładnie wyglądało, ale też chcę się nauczyć hodować kwiatki:) Tak więc rzeczywiście jedno nie wyklucza drugiego.
Aha i jeśli to ma jakieś znaczenie dla kwiatków - to mam malutkie dziecko (3 miesiące)...:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.09.2008 08:39 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.09.2008 18:33
Posty: 5
Pochwały: 0
Witaj Morela! Ja też jestem w podobnej sytuacji, ponieważ od niedawna mam własne mieszkanie i wkręciłam się w "uprawę" kwiatów. Mam już ich trochę i mogę powiedzieć ci co ładnie wygląda w nowym mieszkaniu.
Od strony wschodniej na parapecie bardzo ładnie rośnie mi Szeflera. Mam podobną w pracy, tylko, że ok 1 metrową i bardzo mi się spodobała. Moja to odmiana z zielono-żółtymi liśćmi. Wygląda ślicznie.
Na podlodzie mam Jukę, tylko, że od strony zachodniej. Ale o tym to już w innym poście :( "Problem z Juką".
Na balkonie mam wielkiego Grubosza Drzewiastego. Wygląda bardzo okazale i dobrze się prezentuje.
Ostatnio kupiłam też Palmę Rapis. Bardzo elegancka i ładna roślinka. Jestem z niej bardzo zadowolona.
Niestety trzeba brać pod uwagę jak dużo miejsca ma sie w domu. Z reguły jest tak przy nowym mieszkaniu, że można spokojnie planować zagospodarowanie przestrzenne. Jak dla mnie najlepiej wyglądają rośinki, które stawia się na kwietnikach lub na podłodze. Do takich należy Zamia, którą mam zamiar w niedługim czasie zakupić. Wygląda bardzo ładnie i dobrze gdy dookoła nie ma innego kwiatka. Z tego co się orienuje nie wymaga ona dużo słońca, więc powinna rosnąć od wschodu.
Nie wiem jak do tego ma się obecność dziecka w domu, ale polecam również Skrzydłokwiata. Oprócz tego, że jest super roślinką z białymi kwiatami to jeszcze oczyszcza powietrze w mieszkaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.09.2008 09:05 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.09.2008 11:26
Posty: 13
Pochwały: 0
hej Agniecha,
dzięki za rady, też myślałam o skrzydłokwiacie, bo przeczytałam, że oczyszcza powietrze z toksyn a poza tym kojarzy mi się nie wiem czemu z jakąś magią czy czymś...:)
A mam jeszcze takie pytanie - czy taka rura od podłogi do sufitu , z której po bokach są kwiaty - czy to jest modne, czy ładnie to wygląda, czy jest praktyczne? Bo w sumie u mnie najlepiej chyba takie coś by się prezentowało (ale nie wiem czy to jest że tak się wyrażę "na czasie").I mam miejsce na takie coś w rogu przy oknie. Są tam rury od ogrzewania które też w ten sposób chcialabym zakryć (zasłonka dobrze ich nie zakryje).
I jakie kwiaty na takie coś by się nadawały to nie wiem....


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.09.2008 10:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.09.2008 18:33
Posty: 5
Pochwały: 0
Taka rura może fajnie wyglądać (choć podobno co za duzo to nie zdrowo), pod warunkiem, że mieszkanie jest w podobnym stylu. Nie wiem czy o to ci chodzi:
http://www.allegro.pl/item437332920_meble_kwietnik_rozporowy_elegancki_duzo_kolorow.html.
Są też mniejsze fajne kwietniki, które przy ładnych i nowoczesnych kwiatach mogą całkiem nieźle wyglądać:
http://www.allegro.pl/item439823140_kwietnik_wspaniala_ekspozycja_twoich_kwiatow.html
http://www.allegro.pl/item443727073_metaloplastyka_kwietnik_kuty_fala_3.html
Wtedy polecam jakąś Palmę na górze, a niżej coś co rośnie "podłużnie" lub "do dołu" i coś zwartego jak Pachypodium czy coś.
W zależności od umeblowania mieszkania dobrze też sprawdzają się po prostu wąskie półki:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/range/10364/11465/
Wtedy na górze można postawić coś rozłożystego jak Paprotkę, a niżej mniejsze kwiatki (może kaktuski) i może jakieś pnące?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2008 08:48 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.09.2008 11:26
Posty: 13
Pochwały: 0
hej,
Nie wiedziałam, że te kwietniki mogą być aż na 11 kwiatków!!! Ja raczej myślałam o 5 maksymalnie 6 kwiatkach na taki kwietnik. Ale chodziło mi o mniej więcej coś takiego jak w pierwszym linku podałaś.
Z tych kwietników na 3 rośliny to najbardziej mi się podoba ten falisty ale z kolei wolałabym, żeby kwiaty były od sufitu. Także może pomyślę, o tym kwietniku rozporowym, z tym, że umieszczę na nim o wiele mniej kwiatów albo poszukam czegoś podobnego na mniej roślinek:) W każdym razie dzięki za podesłanie linków (mimo iż mam internet od jakiegoś już czasu to wciąż się zadziwiam, że tu można wszystko znaleźć, wszystkiego się dowiedzieć, wszystko kupić...niezłe narzędzie...masakra...;d)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2008 07:14 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2007 20:51
Posty: 65
Pochwały: 0
jedno zdanie, jeśli kwietnik ma być przy rurach od ogrzewania należy zwrócić uwagę przy doborze roślin na to aby były to rośliny które lubią suche powietrze oraz dość wysoką temperaturę, jest to dość ważne jeśli chcesz aby twoje rośliny zdrowo rosły.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.10.2008 08:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 04.10.2008 10:32
Posty: 46
Pochwały: 0
CZESC. SORKI ZE SIE WPYCHAM ZE SWOIM PROBLEMEM ALE SZKODA ZAKLADAC TEMEMAT DO JEDNEJ SPRAWY. A MIANOWICIE POWIEDZCIE MI KOCHANI BO SPIERAM SIE Z KOLEGA ZE PASIFLORA JEST WIELOLETNIA A NIE 2LETNIA . TO WAZNE BO JEZELI ON MA RACJE TO MUSZE ZEBRAC NASIONKA A NARAZIE OBRYWAM PRZEKWITLE ZEBY MIALA WIECEJ PACZKOW. ANETA


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.10.2008 10:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.09.2008 11:26
Posty: 13
Pochwały: 0
Do Marcina - tak też myślałam, że ciężko będzie wybrać kwiaty na taki kwietnik zasłaniający rury od ogrzewania... Może postawię go w takim razie trochę dalej...

Anetag - niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. a spróbuj "wygooglać" sobie odpowiedż?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl