Dzisiaj jest 27.04.2024 18:59

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18.03.2010 12:26 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
Witam wszystkich ,czesto tu zagladam i korzystam z Waszych porad , ale pierwszy raz osmieliłam sie napisac posta:)
Mam mały balkon długśći 2 m i szerokości 1m , jest to loggia czyli wewnątrz bloku .
Co roku sadze te same surfinie lub pelargonie , w tym roku chciałabym zasadzic innego w skrzynki i cos co oplotłoby balustradę nie wiem czy jakis clemantis mozna sadzic w donicy , albo róże pnacą (chyba o rózach moge zapomniec nie bardzo sie nadaja na balkony szczególnie małe .
W zeszłym roku wysiałam fasole ozdobną ale srednio sie prezentowała .
Balkon wychodzi na zachodnia strone od 12 do 14 mam słonce po prawej stronie od 16 do zachodu cały balkon tonie w słońcu.
Podobaja mi sie hortensje , róze ale to wszystko dla tych co mają ogródki ,chce stworzyc miejce dla relaku no i balustrade zasłonic przed wscibskim wzrokiem sąsiadów.
Nie wiem czy jak sie robi taka kaskade z surfini lub pelargonii , wolałabym jakies rosliny stałe na pnacza i dokupic coś jednorocznego,prosze o propozycję bo niewiem z czym łączyc klemantisy i jakie odmiany nadaja sie na balkon :)pozdrawiam:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.03.2010 16:52 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Ja bym poleciła winogrono, rośnie pięknie jak tylko ma dużo słońca w ciągu dnia, a z opisu wynika, że tak jest... Sprawdza się pod wieloma względami, a przycinając ją w odpowiednim miejscu jeszcze w tym roku możesz doczekać się pięknych kiści winogron! Możesz liczyć na zazdrosne spojrzenia sąsiadów!

Aha, zapomniałam dodać, że moje winogrono jest w glinianej doniczce (z dziurką). Nie wiem czy sprawdzi się skrzynka tak jak pisałaś wcześniej, że masz...

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.03.2010 19:34 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
Witaj moge kupic glinianą doniczke własnie wczoraj ogladałam takie w castoramie , ma byc wypalana nie szkliwiona? i jakiej wielkosci kupić ?
ile masz sadzonek w takiej doniczce? zasypałam cie pytaniami ale fajny ten twój pomysł .
Może sie piąc po balustradzie i po scianie mam drabinkę.napisz cos wiecej o pielegnacji podlewaniu , kiedy kwitnie ?pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.03.2010 22:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Moja donica ma około 40-45cm i głęboka na tyle samo mniej - więcej, jest po prostu gliniana (tak wygląda). Sadzonkę miałam (na razie) tylko jedną, była już ukorzeniona jak ją dostałam, wsadziłam ją tylko do donicy z ziemią uniwersalną. Mam ją już 3 lata i muszę się przyznać, że jeszcze jej nie przycinałam, ale rozmawiałam ostatnio z mamą i mi mówiła, że ona swoją przycinała pierwszego roku i miała już kiście, i właśnie w tym roku ma mi powiedzieć gdzie mam ją poprzycinać (jak zacznie już puszczać listki). Wiem na pewno, że jak nie będziesz przycinać to będzie bardzo wolno rosła (wiem, bo moja po 3 latach ma może 2,5m - 3m. A mojej mamy przycinana ma już tyle po jednym sezonie.) Jeden problem to Polska zima. Na zimę trzeba by było ją schować przed przymrozkami, dla winogrona to i tak okres spoczynku więc najlepsza by była piwnica. Ale skoro chcesz, żeby oplatała się w kratkę czy balkon to najlepiej by było ją po prostu ocieplić na zimę, łącznie z donicą (na tym się niestety nie znam za dobrze, bo osiadłam w Anglii, i zimy tu są bardzo łagodne, więc w ogóle nie mam tego problemu).
A czego potrzebuje winogrono? Słońce i wodę ;) a o tym przycinaniu to napiszę jak tylko się dowiem dokładnie (nie chcę w błąd wprowadzać)... Pozdrawiam i miłej nocki życzę :)

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.03.2010 23:05 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
dziekuje bardzo :) dobranoc:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Clematisy ?
Post: 25.03.2010 19:14 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
witam wczoraj kupiłam dwa clemantisy ,beda posadzone na balkonie lepiej przy scianie czy na balustradę ?
w jakiej donicy je posadzic? , na razie to maluchy 25-35 cm czy juz je wysadzic na balkon czy mam poczekac do konca kwietnia , można do jednej czy raczej osobno?
czy donica ma byc głeboka i o jakiej srednicy ?Jak sie udaje uprawa na balkonie?duzo tych pytan na razie stoja na parapecie :) pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.03.2010 21:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Czyli nie będzie winogrona :( a szkoda, moje powoli budzi się do życia :) Mimo wszystko dobry wybór, Clematis też jest pękny widziałam na zdjęciach na ŚK... Pozdrawiam wiosennie i życzę powodzenia z uprawą ogródka :)

balkonowego - zapomniałam dodać ;)

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.03.2010 06:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
Jak nie będzie? Z jednej strony powojnik a z drugiej tej słonecznej winorośl japońska bedzie dżungla :) ale to fajnie , mysle wino puscic po balustradzie a na scianę powojnik :)pozdrawiam wiosennie .:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.03.2010 09:20 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Super! W takim razie jak tylko będę miała informacje na temat podcinania na pewno się odezwę :) Pozdrawiam wiosennie!
aha, a oto strona ze zdjęciem Clematis (może właścicielka jakoś pomoże :) http://galeria.swiatkwiatow.pl/zdjecie/ ... ,1438.html

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.03.2010 19:21 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.03.2010 12:06
Posty: 11
Pochwały: 0
ok dzieki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl