Dzisiaj jest 26.04.2024 20:53

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20.03.2010 18:02 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.03.2010 21:22
Posty: 9
Pochwały: 0
Kupiłam W IKEI! pięknie obsypanego kwiatami dzwonka. Niestety po pierwszym tygodniu obeschły mu kwiatuszki i stopniowo zaczynaja odpadać.
Czy może być to spowodowane tym, że kwiatek był kupiony w "supermarketowym" sklepie, gdzie specjalnie był utrzymywany w takim stanie? Czy może jednak był zbyt często podlewany (mniej więcej raz na dwa dni - bo mam wybitnie sucho w mieszkaniu)?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.03.2010 21:08 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 21.01.2010 15:07
Posty: 169
Lokalizacja: Okolice nad Dunajcem
Pochwały: 0
informacje na temat dzwonka dalmatyńskiego znajdziesz w encyklopedii Świata Kwiatów, to bylina, nie roślina domowa, pozdrawiam Dorota

_________________
Dorota

Roślinki domowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.03.2010 22:12 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.03.2010 22:03
Posty: 2
Pochwały: 0
Hej!

Mam bardzo podobny problem, szukalam informacji gdzie się tylko dalo i wciąż nie mam pojęcia co zrobić z moim dzwonkiem.

Nie mam niestety żadnego doświadczenia w opiece nad kwiatami, ale dzwonka dostalam 2 tyg temu - ślicznie wtedy kwitl. Patrzylam do encyklopedii i jest wiele odmian dzwonków które mogą byc trzymane w domu jako doniczkowe.

Podejrzewam że podlewalam go dużo za dużo, stal w zasadzie na slońcu, ma bardzo malą doniczkę.
Obeschly mu wszystkie kwiatki, ale listki wyglądają okej. Pani w kwiaciarni mi powiedziala że muszę go przestać tak podlewać (raz dziennie, troszkę, ale i tak chyba za często).

Czy ja mogę coś zrobić żeby on kwitl dalej?
Mam mu te obeschnięte kwiatki.... poucinać?
Jak mogę z nim postępować? Postawić w slońcu czy w polcieniu?
Ile podlewać (ziemia pozostala mu wilgotna nawet w 3 dniu bez podlewania)?
Da się jakoś cofnąć szkody??


Bardzo proszę, pomóżcie jakoś.
To mój pierwszy raz :D z kwiatkiem. I nie chcialabym żeby się skończylo tak że go skrzywdzilam nieodwracalnie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.03.2010 23:41 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.03.2010 21:22
Posty: 9
Pochwały: 0
Hej!

Razem z vikingą wiemy że to bylina, ale skoro sprzedają to w doniczkach to trzymania w domu to pewnie można to trzymać w domu!

Moja mama - pół ekspert w sprawach kwiatowych powiedziała, że takie kwiatki np. z IKEI są podtrzymywane w takim stanie, więc po przywiezieniu do domu klapią i trzeba im dać trochę czasu na ponowne, NORMALNE zakwitnięcie.
Ja doczytałam w encyklopedii, że po przekwitnięciu trzeba je podciąć żeby znów zakwitły.

Jedno jest pewne - i dzwonek i mój skrzydłokwiat to wyjątkowe doje - piłyby litrami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.03.2010 10:23 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.03.2010 22:03
Posty: 2
Pochwały: 0
ale podciąć... znaczy że mam uciąć tylko same kwiatki czy z kawalkiem galązki...?
a te kwiatki które uschly "nie tak totalnie", czy one mogą jeszcze odżyć?? :)


i czy on nie ma za malej doniczki... średnica ma jakieś 7 cm...?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.03.2010 09:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.03.2010 21:22
Posty: 9
Pochwały: 0
Właśnie przycięłam mojego dzwonka. Wygląda trochę jak zasadzona pietruszka :P
Zobaczymy co z tego będzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.03.2010 20:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 21.01.2010 15:07
Posty: 169
Lokalizacja: Okolice nad Dunajcem
Pochwały: 0
Witam, pewnie, że będą rosły w domu, tylko wymagają dużo większej opieki i systematyczności, powinny mieć ok 20 cm doniczkę, podlewa się je jak wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, obcina po kwitnięciu, parapet słoneczny, nie moczyć liści bo mogą zgnić, tak jak z nadmiaru wody, ziemia przepuszczalna, może być dobrej jakości do doniczkowych, ostrożnie z dokarmianiem tak połowę zalecanej dawki, i Kogoś Mama ma rację te w marketach są sztucznie podpędzane, przyniesione do domu mogą odchorować, pozdrawiam Dorota

_________________
Dorota

Roślinki domowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl