Dzisiaj jest 28.04.2024 16:10

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15.02.2009 14:44 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 15.02.2009 14:39
Posty: 12
Pochwały: 0
prosze Panstwa,
nie wiem jak opiekowac sie cyklamenem, dostalam do na poczatku stycznia i zaraz po kwitnieniu mi padl, kwiatki opadly a liscie zzolkly, pomyslalam, ze musi przezimowac wiec zgodnie z literatura wsadzilam go do chlodnego i ciemnego pomieszczenia(ale na jak dlugo?). podlewam b. zadko, ale marwi mnie czy on jeszcze odzyje..
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
hania


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.02.2009 15:50 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Witaj Haniu!
Cala tajemnica uprawy Cyklamena jest chlod. Pochodzi on bowiem z regionow gorzystych, gdzie rosnie w cieniu, na wapiennym podlozu z prochnicza warstwa.
Stanowisko musi byc jasne ale nie sloneczne. Przez caly rok przewiewne ale niezbyt cieple (15 - 18 st) Po "zimnych ogrodnikach" rosline nalezy przeniesc w zacienione miejsce w ogrodzie. Przed pierwszymi przymrozkami wnosi sie ja z powrotem do pomieszczenia.
Podloze, to ziemia znormalizowana lub substrat torfowy. Przy podlewaniu popelniamy jednak naczestrzy blad. Roslina powinna miec wilgotno nigdy jednak mokro. Nie mozna zalewac bulw. Nawozimy co 8 dni a przesadzamy co roku - jesienia. Zuzyta ziemie wyrzuca sie, bulwy powinny wystawac troche ponad powierzchnie.
Zle stanowisko moze prowadzic do rozmaitych komplikacji. Najwieksi wrogowie to stojaca woda w doniczce oraz zbyt cieple i suche powietrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.02.2009 20:23 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 15.02.2009 14:39
Posty: 12
Pochwały: 0
bardzo dziekuje za informacje:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.02.2009 23:50 

Pochwały: 0
Dodam jeszcze dwie bardzo ważne sprawy. Podlewać tylko miękką wodą, i w podstawke aby nie moczyć bulw. i nie przesuszać ponieważ szypułki kwiatowe będą krótkie. Haniu napisz jak szybko zżółkły liście po kwitnieniu i czy wszystkie, mam pewne obawy, ponieważ kiedyś uprawiałem ten ładny ale delikatny kwiatuszek.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2009 15:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 15.02.2009 14:39
Posty: 12
Pochwały: 0
witaj,

klopot w tym ze one zzolkly mi praktycznie od razu, razem z opadaniem kwiatkow, zzolkly im liscie..myslisz ze juz nic z niego nie bedzie?:/
pozdrawiam,
hania


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2009 21:55 

Pochwały: 0
Blado to widzę :(
Czy nie był przypadkiem przemrożony ?, ogranicz podlewanie, temp ok 15* raczej jasne pomieszczenie. Trudno wyrokować co z nim będzie :( Niestety na niesprzyjające warunki, cyklameny są bardzo wrażliwe. Ja hodowałem z nasion i raczej wszystko było OK :)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.02.2009 12:55 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.02.2009 14:41
Posty: 50
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 0
witam
ja mam ten sam kłopot
dostałam cyklamena, żył miesiąc, czytałam że lubi wilgotno wiec dawałam mu wode do podstawki, po tygodniu zaczely mu żólłknac liscie a potem caly padł, zostala sama cebulka ale obawiam sie ze cebulka mu zgnila
chyba nic juz z niego nie bedzie :(

_________________
edyta


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.03.2009 17:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.02.2009 11:44
Posty: 18
Pochwały: 0
również dostałam cyklamena i mi padł po miesiącu ,okazało się żebył zarażony zgnilizną .. dobrze że stał sam w chłodnym miejscu i nie przeniosło się na inne kwiaty . Córka kupiła kilka lat temu cebulę cyklamenu i do tej pory ładnie jej rośnie i pięknie kwitnie ..


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl