Dzisiaj jest 26.04.2024 18:58

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18.04.2017 10:59 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 07.07.2010 19:03
Posty: 315
Pochwały: 0
Ta tuja na pierwszym zdjęciu rośnie u mnie już bardzo długo. Jak widać na zdjęciu
Załącznik:
20170406_105506.jpg
20170406_105506.jpg [ 124.58 KiB | Przeglądany 2639 razy ]
ta tujka składa się jakby z dwóch. Jedna część jest zdrowa, a druga nie wygląda ciekawie. To samo dzieje się z drugą moją tujką, tylko że ta została przesadzona w miejsce tuji która wypadła w zeszłym roku.
Załącznik:
20170406_105601.jpg
20170406_105601.jpg [ 121.45 KiB | Przeglądany 2639 razy ]
Na wiosnę wykopałam suchą tuję, miejsce odkaziłam dałam odpowiednie podłoże i na jesieni wsadziłam nową. Wygląda identycznie jak ta podwójna wieloletnia. Co to może być? Czy da się uratować te tuje?
Bardzo proszę o pomoc. Nadmienię, że w tym roku w marcu podsypywałam im(wszystkim iglakom) nawóz przeciwko brązowieniu igieł i do iglaków


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.04.2017 19:37 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Zajrzyj do wątku o tujach w Encyklopedii
Tam w komentarzach znajdziesz trochę informacji, jedną z nich cytuję:
Cytuj:
Dodał: Asiula, Tytuł: BRĄZOWIENIE TUI - PORADA

WITAM, brązowienie tui w czasie jesienno-zimowym to całkowicie naturalna zmiana, taka już mają, że na zimę brązowieją lub rudzieją - to zależy od odmiany. Na wiosnę, gdy tylko robi się ciepło znów zaczynają wegetację, pobierają więcej wody, zaczynają wytwarzać soki, rozpoczyna się fotosynteza i wracają do ich pięknych barw. Jeśli do końca kwietnia tuja, która ma pod dostatkiem słoneczka dalej jest brązowa, to znaczy że albo przemarzła, albo zaatakowana jest przez chorobę grzybową. Łatwo sprawdzić czy to grzyb zdrapując korę zaraz nad ziemią: jeśli jest brązowa lub ciemna to jest to grzyb i raczej należy tuję spalić żeby choroba się nie rozprzestrzeniła na inne roślinki, jeśli szyjka korzeniowa jest jasna, zdrowa i żywa, soczysta to znaczy że liście są poparzona, mógł tego dokonać również śnieg. I wtedy należy starannie tują się opiekować, ewentualnie przyciąć, żeby pobudzić ją do wypuszczania nowych pędów:) To tyle. Życzę miłej pracy w ogrodzie:)

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl