Dzisiaj jest 26.04.2024 17:41

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12.12.2022 15:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
Cześć. Słuchajcie, zakupiłem choinkę w donicy na święta...... Okazało się, że z jednej strony jest dość mocno przesuszona. Podlewam ją. Jak mogę jeszcze ją uratować ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.12.2022 19:32 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Przesuszona bryła korzeniowa ? Nie chce cię smucić, ale większość tych choinek jest wykopane i mocno przycięte mają korzenie. Może 1% udaje się uratować, tzn. po świętach wsadzone do gruntu przyjmują się.
Postaw donicę na głęboki podstawek, albo wstaw do miski i solidnie podlej.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.12.2022 12:17 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
Kurcze.. podlewam ją solidnie jak się da. Co ile mniej więcej ją podlewać ? Nie chcę mieć powtórki z rozrywki z zeszłego roku :( Specjalnie kupiona wcześniej przed świętami bo z żoną i dziećmi chcemy się nią nacieszyć trochę. Jak taki podstawek wygląda? To ma być coś w rodzaju takiego talerzyka ? Z jednej strony całkiem na dole jedna gałąź uschła. Co jaki czas podlewać ? Postaram sie zrobić co mogę żeby ją ratować. p.S. Siedząc koło niej czujemy zapach choinki. - pachnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.12.2022 11:28 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Trudno jest odpowiedzieć na pytania, nie znając warunków. Jak duża jest donica? W jakiej temperaturze trzymasz choinkę? Jesteś w stanie wetknąć palec do ziemi (cały palec :) ) i stwierdzić, czy ziemia jest nawilżona? Bo kolejny raz podlewasz wtedy, gdy lekko przeschnie.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.12.2022 11:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
MarkusP pisze:
Jak taki podstawek wygląda? To ma być coś w rodzaju takiego talerzyka ?


Zależy, jaką średnice ma doniczka ? Może to być miska. Ale nie możesz jej "utopić”.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.12.2022 11:25 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
BasiaK pisze:
Trudno jest odpowiedzieć na pytania, nie znając warunków. Jak duża jest donica? W jakiej temperaturze trzymasz choinkę? Jesteś w stanie wetknąć palec do ziemi (cały palec :) ) i stwierdzić, czy ziemia jest nawilżona? Bo kolejny raz podlewasz wtedy, gdy lekko przeschnie.

B.


Hejka ;) Wiesz co, niee.... całego palca do ziemi nie wetknę. Muszę to sprawdzić. Co do wielkości donicy to musiałbym zmierzyć średnicę. W domu mam temperaturę 23-24 stopnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.12.2022 15:50 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
To jeszcze raz ja... niestety, ale choinka chyba wytrzyma maksymalnie do 6 stycznia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.12.2022 21:16 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Tak jak pisał wcześniej karlor, te choinki w donicach to w większości przypadków "zmyłka". Ludzie myślą, że one rosły w donicy, a tymczasem są wykopywane i mają przycinane korzenie żeby zmieściły się w donicy. Uczciwy sprzedawca , zapytany, odpowie prawdę. Na przyszłość musisz albo kupować w szkółkach, które rzeczywiście mają drzewka rosnące w donicach, albo mieć świadomość, że zachowają się podobnie jak cięte. Te cięte, po przyniesieniu do domu, warto przyciąć od dołu kilka cm i wstawiać do stojaka z wodą. U mnie od wielu lat jest wstawiana do kamiennej donicy wypełnianej kamieniami i piaskiem i oczywiście uzupelniana wodą. Świerk stoi do połowy stycznia, a jodła koreańska do lutego. Tylko ona nie pachnie.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.01.2023 09:32 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
No więc właśnie.... dzięki za Wasze rady.... Noo zmyłka z donicą i drugi raz już. Następnym razem albo ze szkółki weźmiemy, albo po prostu ciętą i do widzenia. Po raz drugi rok z rzędu mam choinkę w donicy, która po prostu usycha.... Ta obecna uschła, nawet już jej chyba nie podlewam, bo to jest bez sensu kompletnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2023 15:23 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2022 13:16
Posty: 43
Pochwały: 0
hejka ponownie. Przepraszam, ze Wam tak głowę zawracam. Wczoraj moja żona wzięła i przycięła te wszystkie opadnięte i zwiędniete łodygi. Jakoś tak nam się szkoda zrobiło. Jeszcze troszkę to drzewko postoi. Ale do sedna, Słuchajcie zaczęła mega pachnieć ta choinka po tych wczorajszych zabiegach, plus żona podlała choinkę wodą z cukrem ( tak przeczytała w internecie) Da się coś z nia jeszcze zrobić ? Czy jednak za tydzień lub dwa przeznaczyć na biomasę, nawóz itd. Przepraszam jeszcze raz za zawracanie głowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl