Dzisiaj jest 25.04.2024 05:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26.06.2020 21:05 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
BasiaK pisze:
Ja też :) Czy Melisa wpływa na właściciela (swoją drogą, co za niepasujące słowo -czy ktoś może powiedzieć, że "posiada" kota?!) podobnie uspokajająco jak ziółka z melisy?

B.

Zdecydowanie nie! To było tylko pierwsze wrażenie :rotfl2: Ani nie uspokaja ani sama nie jest spokojna :rotfl2: Jest kochana ale wiadomo jak to kot ma swoje drogi i nie każdy kto się lubi głaskać :) To chyba tyle na temat melisowości Melisy:)
elka pisze:
Pomyślałam to samo co Ewa :rotfl2:
:clapping2: :clapping2: :clapping2:
To choć tyle dobrze:)
Zdenerwowana pisze:
Dla takiej Melisy, możesz kilkakrotnie się powtórzyć.
To dziękuje.

Co do kotów, czy wasze też lubią papierologię? A raczej przepisologię :rotfl2: (zeszyt z przepisami)


Załączniki:
106091088_303119740844927_7629504973544351232_n.jpg
106091088_303119740844927_7629504973544351232_n.jpg [ 52.02 KiB | Przeglądany 1656 razy ]

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.10.2020 12:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5961
Pochwały: 32
Jakoś tak mnie naszło, że przecież nie przedstawiłam nowego członka rodziny. Kotek sąsiadki. Przyłaził często na balkon i denerwował kotki. One są bardzo egoistyczne i wszystkie nowe zwierzaki traktują jako zło. Mijać z daleka, nie kumplować się, uciekać od nich. Nie zaprzyjaźniałam się z kociakiem, bo przecież dom ma, a moje kotki reagują strajkiem na nowych. Do czasu... Padało, mały na tym deszczu, na balkonie, miauczy. Głos pijaka, który nie tylko pije, ale i za dużo pali. Jednak pada... Moje nie lubią nowych, ale przecież pada... Wpuściłam. Został na zawsze. Moje przez pierwszy miesiąc nie wchodziły do domu, gdy małe w nim było, ale po tym czasie zaczęły się godzić. Może być, ale nie wolno mu się z nimi bawić. Odbywa się warczenie i uciekanie po kątach. Po następnym miesiącu Rysia już się pogodziła, a Mała sypia po różnych kątach jak najbardziej oddalonych od Zenka (takie dostał imię). Teraz już musi na zawsze być u mnie, bo jego poprzedni właściciele skazali go za niewierność na banicję i już sobie drugiego sprowadzili. Zenek bardzo lubi pisać na laptopie. Lubi też przestawiać mi tryb WI-Fi na samolotowy (może ikonka samolotu mu się podoba). Ostatnio postanowił przygotować się do wiosny i do zdobywania kotek (z moimi mu się nie udało). W tym celu pobiera nauki z romansideł. Ostatnie zdjęcie pokazuje te nauki (słyszał, że dobrze się uczy zasypiając z książką pod poduszką. On śpi na włoskich Harmony - ichnie romanse - mam nadzieję, że coś z nich zrozumie (ostatnie zdjęcie to dokumentuje).


Załączniki:
Komentarz: Pierwszy dzień Zenka w domu:
IMG_8059.JPG
IMG_8059.JPG [ 168.37 KiB | Przeglądany 1313 razy ]
Komentarz: Zenek już w bliskości z Rysią
IMG_8216.JPG
IMG_8216.JPG [ 203.7 KiB | Przeglądany 1313 razy ]
Komentarz: Nawet takie niewygodne łóżka mu niestraszne są
IMG_8235.JPG
IMG_8235.JPG [ 168.87 KiB | Przeglądany 1313 razy ]
IMG_8244.JPG
IMG_8244.JPG [ 186.97 KiB | Przeglądany 1313 razy ]

_________________
Wiedźmowata
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.10.2020 19:54 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2175
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Ciekawa opowieść, nie mniej urocza niż sam Zenek. Wróżę mu rolę amanta lub przywódcy stada, tak zaprocentuje zdobyta wiedza książkowa :thumbsup: . Dobrze trafił, niech się zdrowo chowa :kotek:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2021 17:49 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Czy łatwo jest utrzymać względny porządek mając w domu dużego psa. Chodzi mi właściwie o sytuacje, gdy idzie się z psem na spacer w deszczowy dzień, a więc błota sporo, pies szaleńczo się bawi i potem z dodatkowym balastem wraca na "salony" :mysli:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2021 19:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5961
Pochwały: 32
milacek pisze:
Zenek. Wróżę mu rolę amanta lub przywódcy stada


Jest i jedno i drugie. Przedwczoraj omal nie dostałam zawału serca, bo kociak wyszedł rano i do południa się nie pokazał (zazwyczaj uskutecznia wchodzenie i wychodzenie tak co godzinę). Poszłam szukać wzdłuż drogi, czy coś go nie potrąciło/przejechało. Nie znalazłam. Była jeszcze opcja utopienia się w stawie, ale nie mogłam się dostać, bo ogrodzenie było zamknięte. Pokazał się wieczorem - wpadł do domu, obejrzał kąty i zażądał ponownego wypuszczenia. Poszedł na jeszcze godzinkę i wrócił. Spał przez cała noc i pół dnia następnego. Obawiam się, że zaczął randkowanie.

Poza tym, Zenek jest towarzyszem moich spacerów. łazimy razem po polach i drogach polnych.
Pierwszy raz gdy poszliśmy, bardzo się kłócił, bo uważał, że po tym nieznanym mu terenie chodzić nie powinniśmy (za daleko od domu):


Załączniki:
Komentarz: Kłótliwy Zenek
IMG_8420.JPG
IMG_8420.JPG [ 246.49 KiB | Przeglądany 1145 razy ]
Komentarz: Potrafi chodzić także po dość sporym śniegu
IMG_8456.JPG
IMG_8456.JPG [ 101.7 KiB | Przeglądany 1145 razy ]
Komentarz: Lubi też płoty
IMG_8462.JPG
IMG_8462.JPG [ 224.94 KiB | Przeglądany 1145 razy ]
Komentarz: Czasami z tych płotów spada
IMG_8474.JPG
IMG_8474.JPG [ 230.11 KiB | Przeglądany 1145 razy ]
Komentarz: A po powrocie wygrzewa się na kaloryfezre
IMG_8444.JPG
IMG_8444.JPG [ 121.56 KiB | Przeglądany 1145 razy ]

_________________
Wiedźmowata
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2021 21:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
gregorius pisze:
Czy łatwo jest utrzymać względny porządek mając w domu dużego psa. Chodzi mi właściwie o sytuacje, gdy idzie się z psem na spacer w deszczowy dzień, a więc błota sporo, pies szaleńczo się bawi i potem z dodatkowym balastem wraca na "salony" :mysli:


To zależy, ile chcesz czasu poświęcić i jak rozumiesz "względny":) Ja trzymam w przedpokoju parę starych ręczników i wracając z psem najpierw wycieram mu łapy, potem podwozie, w razie potrzeby również grzbiet i resztę. Dosusza się na własnym legowisku. Z tym że generalnie mój zwierzak nie bywa okropnie brudny, tylko tak przeciętnie.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.01.2021 22:59 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
U mnie wykładziny wszędzie, poza kuchnią, stąd obecność psa, może być niezłym wyzwaniem. Pytam, gdyż ja wychowałem się na wsi, gdzie miejsce psa było w budzie, a nie w domu, więc brak mi doświadczenia :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.01.2021 11:04 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7868
Pochwały: 24
Zdenerwowana pisze:
milacek pisze:
Zenek. Wróżę mu rolę amanta lub przywódcy stada


Obawiam się, że zaczął randkowanie.

Poza tym, Zenek jest towarzyszem moich spacerów. łazimy razem po polach i drogach polnych.
Pierwszy raz gdy poszliśmy, bardzo się kłócił, bo uważał, że po tym nieznanym mu terenie chodzić nie powinniśmy (za daleko od domu):

Nie jest wykastrowany? Pomyśl o tym. Kocurze randkowanie bardzo często źle się kończy. Miałam takie kocury, jak się zaczynał sezon randkowania ciągle wracały pokiereszowane, Łatek w tym czasie przepadł bez wieści. Na charakterze taki kot nic nie traci, a jest mniej skłonny do bijatyk z innymi kotami i dalekich eskapad. Twój Zenek jest moim ulubionym kotem :) Oczywiście poza moją Buruszką i Rudą, one są poza wszelką konkurencją :)

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.01.2021 11:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5961
Pochwały: 32
jaga51 pisze:
Nie jest wykastrowany? Pomyśl o tym.


Już od dłuższego czasu nad tym myślę, i o ile wysterylizowanie kotek było dla mnie bezdyskusyjne, o tyle tu mam barierę. Dużo przemawia za tym, by to zrobić (dojdzie przecież chyba także znaczenia terenu, co miłym nie jest), ale jakoś nie umiem siebie do tej kastracji przekonać.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.01.2021 15:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Po kastracji nie będzie znaczył miejsc. Ale na swoim terenie i tak będzie "panem”.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl