Dzisiaj jest 28.03.2024 22:04

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.06.2016 10:14 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2016 18:18
Posty: 178
Pochwały: 0
Diffenbachia w ukorzenianiu kołkuje sobie chyba z półtora miesiąca już. Ostatnio zauważyłam małe kikuty po bokach. Ustawiłam je pionowo myśląc, że rozwija łodygę czy liść i ten większy chyba usechł , więc to jednak był chyba korzeń ;P

Storczyk puszcza piękne, błyszczce liście oraz zielone kikuty. Pełno ich! Pewnie wiecie co to (dorabia korzenie?), ja nie wiem , dopiero się dowiem jak mi powiecie, albo jak to coś urośnie. Wiem natomiast, że trza go przesadzić i zrobić trochę prządku w starych korzeniach. Chociaż po moich ostatnich tego typu manewrach jeden storczyk nie przeżył ;)

Na koniec coś, co jak widać się przyjęło, puszcza się, rośnie wetknięte niedbale. Nie wiem co to za roślina.

No i lecę, bo jak zwykle się spóźnię :papa2:

Co do w/w maluchów ja jestem dobrej myśli, to dobra pora na rozmnażanie. :)


Załączniki:
IMG_0707.JPG
IMG_0707.JPG [ 225.79 KiB | Przeglądany 594 razy ]
IMG_0708.JPG
IMG_0708.JPG [ 163.67 KiB | Przeglądany 594 razy ]
IMG_0709.JPG
IMG_0709.JPG [ 219.25 KiB | Przeglądany 594 razy ]
IMG_0719.JPG
IMG_0719.JPG [ 90.76 KiB | Przeglądany 594 razy ]
IMG_0720.JPG
IMG_0720.JPG [ 103.2 KiB | Przeglądany 594 razy ]
IMG_0711.JPG
IMG_0711.JPG [ 130.42 KiB | Przeglądany 594 razy ]

_________________
Pozdrawiam :flower6:
Hańa

_______________________________
Zielony bałagan :flower2:
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2016 18:59 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2012 14:21
Posty: 939
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Pochwały: 1
To nie jest jakaś peperomia?

_________________
Pozdrawiam Kasia :sun:
www.mili-vanili2.blog.pl ZAPRASZAM :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2016 20:46 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10863
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
fajnie że się przyłączyłaś widać że lubisz roślinki :) pierwsze zdjęcie super !!! trzymam kciuki za ukorzenianie

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2016 20:58 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
helga pisze:
pierwszy raz kupiłam ziemię do kaktusów, i nastąpiło rozczarowanie.
Ta ziemia w ogóle nie przesycha. Po podlaniu kulki wyskoczyły na wierzch, a z doniczki wyciekło błoto. I ciągle jest mokro.

Kto to wyprodukował :shock:
Koniecznie dosyp piasku gruboziarnistego, ja bym jej w ogóle nie dawała dla sukulentów...
Z ukorzenianiem często tak bywa, że jak nam zależy to sadzonki się nie chcą ukorzenić, a wetknięte byle jak i byle gdzie zaraz mają korzonki :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2016 21:16 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10935
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
elka pisze:
helga pisze:
Z ukorzenianiem cszęsto tak bywa, że jak nam zależy to sadzonki się nie chcą ukorzenić, a wetknięte byle jak i byle gdzie zaraz mają korzonki :rotfl2:


Oj potwierdzam, wręcz uważam, że to norma :rotfl2:

Fajny masz ten busz w domku, uwielbiam takie wnętrza - szkoda, że są tacy co na taki widok pukają się w czoło. Myślą intensywnie? :whistling:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2016 22:30 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2016 18:18
Posty: 178
Pochwały: 0
Dzięki, dzięki :flower3:

Kaśko, no faktycznie peperomiowato wygląda, masz dobre oko!
Mam jeszcze jedno "coś" w domu co też nie wiem co to, też wygląda jak chwast i tak się generalnie zachowuje. Znalazłam nawet tu na forum pytanie o tą roślinę, ale też nie było odpowiedzi, więc się nie dowiedziałam.

O.K, mam piasek do kanarków. Odkażony, z muszlami... :mysli: Do palm juk i aloesów zawsze dosypywałam... ale dokupię jeszcze żwir.
To ziemia z Mosiny P.H.U... - nie wiem czy mogę antyreklamę robić... Niby profesjonalna i ekologiczna... Na pewno nie użyję tej ziemi już jako samodzielnej, tylko w formie mieszanki i to do bardziej bagnolubnych roślin... Nie wiem czemu taka szlamiasta jest i nie przesycha nawet wierzch, wydawała się dobra na oko. Mam teraz wyrzuty sumienia.

Dziś walczyłam u dziadka na balkonie z mszycami... straszna plaga, dalie czarne, wykosiłam połowę... :sorry: Masakra. Zrobiłam na szybko miksturę, która tak śmierdziała, że myślałam, że padnę. Nie wiem czy kwiaty to przeżyją, ale mam nadzieję, że mszycom nie posmakuje. Tylko larw biedronki było mi żal bo znalazłam kilka - mam nadzieję, ze może to te azjatyckie, wolę nie myśleć, że 7-kropli bo bym się zaryczała.

Wiecie może czemu begoniom bulwiastym czernieją pąki? Sypią mi się... nie wiem czemu. Nie lałam wodą po liściach ani kwiatach, ziemia bardziej sucha niż mokra...
I czemu scindapsus pictus podwija pod spód liście, nigdzie nie mogę znaleźć o tym info. A rośnie w różnych donicach i w różnych miejscach, to zastanawiające :mysli:

eDorka! u mnie w rodzinie nikt nie podziela moich pasji, wciąż jest o to wojna lub głupie uwagi w moją stronę, że mam sie leczyć na głowę... ...

Skoro nikt nic nie mówi to pokażę Wam co jeszcze między innymi ukorzeniam.
Ten czarny listek sępolii stoi jak bagnet, jest jeszcze jeden inny, zielony, ale zrobił się flaczkowski więc nie wiem czy coś z tego będzie.

I ukorzenione już episcie. Matecznik będzie kwitł, został skrócony i również ukorzeniony od nowa bo coś niedobrego mu się z łodygą zaczęło dziać.

Fuksje w zeszłym roku po zakupie stały mi aż 2 tygodnie ;) w tym mogę mówić o sukcesie ;)


Załączniki:
IMG_0759.JPG
IMG_0759.JPG [ 116.39 KiB | Przeglądany 555 razy ]
IMG_0750.JPG
IMG_0750.JPG [ 131.81 KiB | Przeglądany 555 razy ]
IMG_0747.JPG
IMG_0747.JPG [ 132.36 KiB | Przeglądany 555 razy ]
IMG_0740.JPG
IMG_0740.JPG [ 72.57 KiB | Przeglądany 555 razy ]

_________________
Pozdrawiam :flower6:
Hańa

_______________________________
Zielony bałagan :flower2:
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.06.2016 03:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Pokaż jeszcze to coś, co wygląda jak chwast. Może coś wymyślimy... :bye:

eDorka pisze:
elka pisze:
helga pisze:
Z ukorzenianiem cszęsto tak bywa, że jak nam zależy to sadzonki się nie chcą ukorzenić, a wetknięte byle jak i byle gdzie zaraz mają korzonki :rotfl2:


Oj potwierdzam, wręcz uważam, że to norma :rotfl2:

Może roślinki do ukorzeniania potrzebują intymności, nie lubią gdy ktoś je wtedy podgląda i wywiera na nie presję, że muszą i to jak najszybciej... :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.06.2016 06:43 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
helga pisze:
To ziemia z Mosiny P.H.U... - nie wiem czy mogę antyreklamę robić...


To nie jest antyreklama, tylko ostrzeżenie dla innych wynikające z Twojego, niestety niedobrego doświadczenia ...

helga pisze:
u mnie w rodzinie nikt nie podziela moich pasji, wciąż jest o to wojna lub głupie uwagi w moją stronę, że mam sie leczyć na głowę... ...


Popatrz ilu nas jest, tych niby "chorych na głowę" :rotfl2: gdyby więcej ludzi było takich jak my to świat byłby lepszy a już na pewno zdrowszy, zieleńszy i bardziej kolorowy! :kisshug:

Bardzo mi sie podobają te ukorzeniane patyczki! :clapping2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.06.2016 07:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
No i do Twojego wątku wpisuje się kolejna zielona wariatka :rotfl2:
Zbieranina to i moja pasja, wszyscy potwierdzą. :hi:
Kaktusiki po cięciu przesusz, niech leżą i zabliźnią rany ceropegia u mnie się szybko ukorzenia daje cięte pionowo do doniczki z ziemią do kwiatów i nie podlewam nic.dopiero jak zacznie trzymać się ziemi.
Jak cudnie na pierwszym zdjęciu :yahoo: :yahoo:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.06.2016 08:51 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2016 18:18
Posty: 178
Pochwały: 0
Kasiu, bardzo dziękuję za cenne rady! :flower3: Zaraz się dostosuję, ciachnę to co zwisa i jak piszesz tak zrobię :)

Maju, chcesz patyczki, to Ci wyślę - nie ma problemu!


To taka ciekawostka jeszcze... ogólnie udało mi się zabić kilka hoi, nad którymi skakałam, nie mówiąc ile ulubieńców zabiłam zimą np. solandrę, za którą płaczę do dziś. A z półtora roku temu wetknęłam odciętą carnosę wpierw w doniczkę z fikusem, gdzie stała w totalnych ciemnościach przytrzaśnięta jego wielkimi liśćmi i się bez problemu ukorzeniła, a następnie coś tam robiłam i wyjęłam ją z fikusa, i wsadziłam w doniczkę z cytryną. Nie dość, że się od razu puściła, to jeszcze przezimowała wraz z tą cytryną w temperaturach, gdzie myślę nierzadko zdarzało się koło 0*C bo ktoś na klatce otwarł okno zimą, a stała na parapecie. Obecnie została wywieziona wraz z cytryną do dziadka na palący balkon, gdzie słońce pali od południa do zachodu, zrobiła się seledynowa, ale puściła nowe liście tam i daje radę! Wcześniej żeby było śmieszniej szynszyla zjadła jej wszystkie liście... Dodam tylko, że na tym samym balkonie w tym samym czasie zostały doszczętnie spalone przez słońce aloes, "drzewko szczęścia" i juka! Nawet listki lilaka trochę popaliło.
Tamta ma takie spartańskie warunki i rośnie, a w domu matecznik dopieszczany i nawet nie zaszczycił mnie kwiatkiem.
:flower5: [b]Remedios44[/b]Dołączam foto chwaszczaka :)


Załączniki:
IMG_0764.JPG
IMG_0764.JPG [ 117.89 KiB | Przeglądany 543 razy ]

_________________
Pozdrawiam :flower6:
Hańa

_______________________________
Zielony bałagan :flower2:
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl