Dzisiaj jest 28.03.2024 16:52

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28.03.2013 19:46 

Pochwały: 0
Praktyczne niby to ale z oszczędnością kasy bym polemizował :lol: :lol: :lol: umyć trzeba, wypalić dziurkę też trzeba ;) a wielodoniczka 48 szt kosztuje 2.40 zł


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.03.2013 20:12 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Floks oszczędność pieniędzy przy tym na pewno jest, tylko oszczędność czasu niekoniecznie. Wielodoniczki to chyba bardziej wersja dla leniwych. :D

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.03.2013 20:16 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Do przesadzania/flancowania można również wykorzystać butelki po napojach obcięte oczywiście i podziurkowane. :P

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.04.2013 20:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.02.2013 13:26
Posty: 43
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 0
Śnieg przez ten weekend całkowicie ustąpił. Bociany wiedziały co robią wracając ;) Miałem dziś tylko chwilę, więc wygrabiłem część trawnika ( sporo tej pleśni i jeszcze więcej śladów po kretach i nornicach ). Jeszcze sporo pracy przede mną, może uda się to wszystko zrobić do niedzieli.

Byłem dziś w punkcie sprzedaży nawozów. Sprzedawca zaproponował mi lubofoskę. Niestety ma ona tylko 4% azotu, więc dodatkowo polecił dodać saletrzaka. Czy takie połączenie ma sens?

PS. Nie myślcie, że przez te 2 tygodnie byłem nieobecny. Bywałem i czytałem co nieco porad.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.04.2013 12:35 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Saletrzak jest uniwersalnym nawozem azotowym, tak więc to ma sens. U mnie obsiewa się nim uprawy rolnicze, a więc np. rzepak. Czy nie lepiej kupić specjalny nawóz na trawnik i dostosować się do instrukcji stosowania, niż kombinować z samodzielnym mieszaniem nawozów ?

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.04.2013 19:36 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.02.2013 13:26
Posty: 43
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 0
nogros pisze:
Czy nie lepiej kupić specjalny nawóz na trawnik


Od początku myślałem o zastosowaniu azofoski. Mam tu jednak fachowca, który odradził mi ten zakup. Jego zdaniem za te same pieniądze mogę dostać worek 50 kg w składzie rolniczym. Niestety, tym nawozem okazała się lubofoska. Poza tym 50 kg wystarczyłoby mi chyba na dekadę :D
Przy okazji, jak długo taki nawóz może stać po otwarciu? A jak zachowają się nasiona trawy?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.04.2013 22:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Oczywiście, jak się ma więcej trawnika, to takie rozwiązanie jest tańsze. Lubofoska, to pewnie coś takiego jak Polifoska i zapewne występuje także w innych opcjach, a więc z wyższą dawką azotu.

Ta o której wspomniałeś ma niewiele azotu, więc wymaga uzupełnienia azotem, którego najczęściej brakuje w podłożu , a odpowiada on za masę zieloną.

Wiesz, poza saletrzakiem, stosuje się również saletrę amonową czy też mocznik. Oczywiście z azotem należy uważać, bo można zniszczyć trawnik.

Nie wiem ile może stać nawóz po otwarciu, z pewnością jak będzie w suchym miejscu, to może stać latami. Pewnie na worku jest data przydatności, ale nawóz to nie żywność :lol:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.04.2013 15:05 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.02.2013 13:26
Posty: 43
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 0
Nie będę eksperymentował - zakupiłem azofoskę. Powinna jutro dotrzeć. Ogród został wyczesany i podziurawiony ( aeracja ).
Co do pleśni, która objawiła się sporymi placami na trawniku, wydaje mi się, że nie będzie miała konsekwencji w przyszłości. Tylko tu i ówdzie trzeba sypnąć nieco nasion trawy.
Mogę dać w tym samym czasie nawóz i posiać trawę? Czy odczekać tak jak przy zakładaniu ok 2 tygodni?
No nic, zmykam na dwór pobiegać z synkiem po trawce :clapping2:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.04.2013 00:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Moim zdaniem, dosiewana trawa nie potrzebuje nawożenia :) U siebie nie nawoziłem takich miejsc, a miejsca dosiewki podczas nawożenia nakrywałem płytą :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.05.2013 09:28 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.02.2013 13:26
Posty: 43
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 0
Pergola zamontowana, trawa dosiana, koszenie i nawożenie także mam już za sobą. Jak się zmobilizuję, to wstawię zdjęcia.

Aaa, posadziłem także wierzby hakuro. Coś jednak przykuło moją uwagę. Otóż w korzeniach jednej z nich znalazłem dziwne pomarańczowe kuleczki. Średnica ok 3 mm. Po rozgnieceniu w środku było trochę, jakby "mleczka". Co to może być?
A może to coś jak w filmie - "Obcy - ósmy pasażer nostromo" :shock: ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl