Dzisiaj jest 20.04.2024 12:42

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28.12.2021 09:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.12.2021 15:43
Posty: 12
Pochwały: 1
Dzień Dobry, witam wszystkich entuzjastów ogrodów.
Ja stosunkowo niedawno dołączyłam do tej zacnej grupy, gdy 2 i pół roku temu (czerwiec 2019) zakupiliśmy 30 arów z domem i osobnym budynkiem stanowiącym garaż połączony z pomieszczeniem gospodarczym, tuż przy lesie, na końcu wsi Różanówka, w woj. lubuskim. Całość była skrzętnie obsiana trawą, a praca wymagana, żeby ten trawnik utrzymać przymusiła poprzednią właścicielkę do sprzedaży. Działka jest pięknie położona, graniczy z sosnowym lasem (Puszcza Tarnowską) od wschodu, pola pod uprawę od południa, kilka drzewek owocowych od strony zachodniej, i gesty szpaler bzów od strony wewnętrznej drogi leśnej od północy. Gleba kategorii 6 nie sprzyja oczekiwaniom na wielkie plony, ale plany przeistoczenia trawnika na łąkę kwietną wypełnioną rodzimymi gatunkami roślin, warzywnik wybudowany na bazie podniesionych grządek w sadzie i kilka grządek podwyższonych blisko kuchni przeznaczonych na zioła i zieleninę przy wyjściu z kuchni, były pierwszymi planami tworzenia ogrodu na jakich się skoncentrowaliśmy.
Najważniejszym aspektem naszego ogrodu miało być i jest jego współgranie z naturą, bez chemii, bez sztucznego utrzymywania trawnika, a zamiast tego, witając każdego nowego ogrodowego przybysza, czy to kret, nornica, wszystkie owady, mięczaki, ptaki, ssaki. Moja ogrodowa filozofia bazuje na wierze, że swoim ogrodem TO JA ingeruję w środowisko naturalne, które egzystowało z sukcesem bez moich grządek, czy wysiewanych, lub sądzonych roślin. Pragnę, by całe to życie trwało nieprzerwanie nadal, a wszystkie te żyjątka, mogły rozszerzyć swoje pole działania na nasz ogród i zgodziły się na te minimalne zmiany jakie wprowadzam.
Główne zadania więc w naszym ogrodzie koncentrują się na tworzeniu kompostu, którym przykrywam grządki raz, lub 2 razy w roku, bez przekopywania grządek (no-dig garden). Zamiast kosić trawnik, wykaszam tylko ścieżki na wschodniej stronie działki i wokół domu i w sadzie jako dojście do warzywnika. W maksymalnym stopniu pozostawiam liście jesienią na ziemi, tworząc schronienie dla tych wszystkich pszczół, gąsienic, jeży i innych. Zbieram je dopiero wiosną, kiedy większość z tych żyjątek już się obudziło. Stworzyłam też kilka rabat kwiatowych, z jeżówkami, inną z szałwiami, jeszcze inną w sadzie, zbudowaną po wykopaniu stawiku z całą tęczą kwiatową, która ma zwabiać wszystkich zapylaczy do mojego warzywnika.
Staw jest dodatkowym środowiskiem w naszym ogrodzie. Jest to "wodne oczko" w głowie mojego męża, Arta.
Zbieram też wszystkie możliwe nasiona roślin, które naturalnie prosperują w tym otoczeniu, ale sukces z ich wysiewem, to jeszcze loteria, więc próg wiedzy jest niesamowicie dla mnie wysoki, ale mam nadzieję ją sobie z czasem przyswoić.
Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was tym długim wstępem. A teraz dołączę jeszcze kilka zdjęć z tych pierwszych kilku lat naszej ogrodowej egzystencji w Różanówce.
Pozdrawiam
Gochna :flower5:

Autor postu otrzymał pochwałę


Ostatnio zmieniony 28.12.2021 10:40 przez gochnamaj, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 10:08 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5958
Pochwały: 32
Oczywiście, ze nie zanudziłaś. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia. Już Ci zazdroszczę takiej naturalnej działki.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 11:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.12.2021 15:43
Posty: 12
Pochwały: 1
nie udaje mi się dodać zdjęć.
moja procedura: wybieram zdjęcie (wielkość około 300kb), klikam dodaj plik, klikam wyślij.
nie pojawia się żadne z załączonych zdjęć.
Proszę o pomoc.
Gochna


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 13:03 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5958
Pochwały: 32
Ja robię to tak:
- klikam: "Przeglądaj". Wtedy pokazują mi się zdjęcia z mojego komputera
- klikam na zdjęcie
- klikam na: "Otwórz", wtedy pokazuje mi się obok: "Przeglądaj" cyfra, znaczy, że zdjęcie zostało wybrane.

Gdy chcesz wysłać następne, klikasz: "dodaj plik" i czynność powtarzasz. Gdy chcesz już wysłać post, klikasz w "Wyślij" to pod wstawianymi zdjęciami.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 16:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.12.2021 15:43
Posty: 12
Pochwały: 1
[img]https://drive.google.com/file/d/1pHZqbXasb2t3Jnil6E9oOX9AG2Nd4mp1/view?usp=sharing/img]

dom od zachodu


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 17:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5958
Pochwały: 32
Niestety coś poszło nie tak.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 17:06 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.12.2021 15:43
Posty: 12
Pochwały: 1
https://drive.google.com/file/d/1pHZqbXasb2t3Jnil6E9oOX9AG2Nd4mp1/view?usp=sharing

nie mogę pokazać zdjęć, działają tylko jako link url, natomiast jeśli próbuję dodać plik spoczywający na moim kompie, to otrzymuję wiadomość "Nie można określić wymiarów obrazka."

Już testuję to na każdy możliwy sposób i bez sukcesu. Jeśli ktoś ma pomysł jak zaradzić temu wyzwaniu, to proszę o kontakt.

Dzięki za cierpliwość!!!
Gochna


Ostatnio zmieniony 28.12.2021 17:28 przez gochnamaj, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 17:28 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5958
Pochwały: 32
Niestety linki nie są dostępne dla każdego. Ja nic nie widzę.
Może trzeba zmienić wielkość obrazka. Spróbuj pomniejszyć o połowę. Ja daję takie 170-180 KB.

_____________
Niestety, to nie o wielkość chodzi. Wstawiłam taki z 3 mb i mi przyjęło.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 17:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.12.2021 15:43
Posty: 12
Pochwały: 1
Zdenerwowana pisze:
Niestety linki nie są dostępne dla każdego. Ja nic nie widzę.
Może trzeba zmienić wielkość obrazka. Spróbuj pomniejszyć o połowę. Ja daję takie 170-180 KB.


dzięki jeszcze raz @zdenerwowana. Zaraz spróbuje jeszcze pomniejszyć zdjęcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2021 17:38 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Najprościej chyba jest wrzucać zdjęcia poprzez funkcję "dodaj plik" z własnego kompa. Tylko wcześniej trzeba zmniejszyć zdjęcie do rozmiaru 800x600px. Jezeli wrzucasz z dysku Google musisz sprawdzić, bo zły link wybierasz. Ten link przekierowuje do osobistego konta każdego użytkownika.
W tej chwili nie mam czasu, ale jak nie znajdziesz sama rozwiązania, to po 20 postaram się pomóc.

Cieszę się, że utworzyłaś własny wątek. Fajne miejsce tworzycie i na pewno będziemy mocno kibicować.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl