Dzisiaj jest 26.04.2024 00:03

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.11.2017 19:05 

Pochwały: 0
Wacław na fidze nie było już liści :rotfl2: Co do róż na pniu, to liście zostały usunięte ręcznie. Ja z kolei wyczytałem, aby zabezpieczenie tych róż na zimę robić wcześniej - na przełomie października i listopada, gdy temperatury nocą będą oscylowały wokół zera. Ja to zrobiłem pod koniec listopada.
Co do chorób grzybowych to róże nawet w lecie chorują na nie, najwyżej w okresie zimowym opryskam je z dwa, trzy razy.
Od kilku dopiero lat zabezpieczam rośliny na zimę, na razie tylko przemarzały bez skutków ubocznych w postaci chorób grzybowych :rotfl2:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.11.2017 20:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Moje róże jeszcze nie są okryte i do minus 10 stopni muszą sobie z mrozem same radzić. Gdy temp. spadnie poniżej dostaną cieplejsze ubranka z tektury falistej.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.11.2017 20:32 

Pochwały: 0
Ja róż nie okrywam na zimę, robię tylko kopczyki z ziemi.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2017 17:33 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
U mnie wszystkie róże krzaczaste również mają kopczyki ok 20 cm wysokości. Chodzi o to, żeby osłonić rejon szyjki korzeniowej. Po przyjściu niskich temperatur przykryję nieco gałązkami iglastych. I tak zawsze.
W tym roku wyjątkowo długo utrzymują się u mnie liście i kwiaty, nawet nowe pąki kwiatowe. Te liście, które zdołały opaść - wygrabiłam spod krzewów zanim nasypałam ziemi, reszta tkwi na krzewach, skoro ich nie osłaniam niczym, liczę na to, ze w końcu same opadną, ręczne usuwanie jak dla mnie za dużo pracy przy takiej ilości krzewów.

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2017 18:08 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Zielone pędy krzewu jeśli je zbyt wcześnie okryjemy/opatulimy to one i tak zimą zmarzną i wiosną krzew ma szanse startować od korzeni, o ile wystartuje.
Kto się ociąga z przykrywaniem do mrozów ten ma szansę na to że roślina na skutek niskich temperatur pozwoli pędom przygotować się do zimy - to znaczy zdrewnieć, a zdrewniałych pędów z zasady już nie trzeba nawet opatulać. Natura sobie świetnie radzi bez zabezpieczania przeciw mrozom.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2017 18:13 

Pochwały: 0
Wacław nikt nie mówi o opatulaniu, tylko o kopczykach. Osłona w postaci gałązek (stroisz) nie grzeje :rotfl2:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2017 18:22 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Narcyz123 pisze:
Wacław nikt nie mówi o opatulaniu, tylko o kopczykach. Osłona w postaci gałązek (stroisz) nie grzeje :rotfl2:

Ok. tak mi się tylko wymsknęło. :rotfl2:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2017 18:44 

Pochwały: 0
Miałem już nie pisać w tym temacie, lecz nie mogę się powstrzymać :rotfl2: widząc błędne rozumowanie w twoim poście Wacławie

wawik pisze:
Zielone pędy krzewu jeśli je zbyt wcześnie okryjemy/opatulimy to one i tak zimą zmarzną i wiosną krzew ma szanse startować od korzeni, o ile wystartuje.
Kto się ociąga z przykrywaniem do mrozów ten ma szansę na to że roślina na skutek niskich temperatur pozwoli pędom przygotować się do zimy - to znaczy zdrewnieć, a zdrewniałych pędów z zasady już nie trzeba nawet opatulać. Natura sobie świetnie radzi bez zabezpieczania przeciw mrozom.


Po pierwsze - w opatulonej roślinie temperatura jest zbliżona do tej na zewnątrz, włóknina chroni roślinę tylko przed mroźnymi wiatrami.
Po drugie - zabezpieczona roślina ma większe szanse na zdrewnienie, ponieważ chronimy ją od gwałtownych przymrozków. W temp. poniżej -5 stopni jej cykl życiowy zamiera i roślina przestaje drewnieć.
Po trzecie - największy błąd w twoim rozumowaniu, że zdrewniałych pędów nie trzeba okrywać. Jest tak wiele roślin, które pomimo że mają zdrewniałe pędy to wymagają okrycia, że nie będę ich wymieniał.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2017 19:54 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
We wszystkich trzech punktach wypunktowanych przez ciebie masz rację, ale to tylko Twoja racja. Ja z dalszej polemiki w tym temacie się wycofuję.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2017 07:38 

Pochwały: 0
Szkoda :rotfl2: w te zimowe wieczory nie ma o czym pisać, być może doszlibyśmy do konsensusu.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl