Dzisiaj jest 29.03.2024 12:02

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24.03.2013 14:26 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.03.2013 14:14
Posty: 8
Pochwały: 0
Kilka dni temu kupiłam tulipana i hiacynta w doniczce i chciałabym się dowiedzieć jak je pielęgnować.
Jak często je podlewać, i gdzie je podlewać, chodzi mi o to czy mam je podlewać na podstawek czy bezpośrednio ziemię gdzie jest cebulka? Słyszałam, że powinno podlewać się na podstawek ale nie mam pewności. Hiacynt już mi zakwitł a tulipany jeszcze nie, na razie są tylko liście. Proszę o pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 14:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Witaj! hiacynty wstawiam razem z doniczką do osłonki albo jakiegoś większego , szklanego wazonu i nalewam na dno wody - jak wypiją to dolewam - zawsze pięknie kwitną, a potem wysadzam je do ogrodu - dokładnie tak samo możesz zrobić z tulipanami - woda + ciepło - kwitnienie będzie piękne!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 14:35 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.03.2013 14:14
Posty: 8
Pochwały: 0
Czyli można nalać wody na podstwek też tak? czy dobrze zrozumiełam? Bo zdaje się że to jest to samo. Czyli do ziemi nie można podlewać?

A jak nie mam ogrodu i chciałabym po przekwitnięciu znów na nowo zasadzić w doniczce to nie można?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 14:41 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Witaj Myszka,
Oczywiście, tak jak pisała Maja, będą dobrze rosły w domu, najlepiej byłoby aby stały w nieco chłodniejszym miejscu (ok 20 stopni) wydłuży się wtedy ich czas kwitnienia. Najlepiej podlewać przegotowaną wodą. Więcej możesz przeczytać w naszym poradniku:
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id201.html
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id236.html

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 14:50 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.03.2013 14:14
Posty: 8
Pochwały: 0
elka pisze:
Witaj Myszka,
Oczywiście, tak jak pisała Maja, będą dobrze rosły w domu, najlepiej byłoby aby stały w nieco chłodniejszym miejscu (ok 20 stopni) wydłuży się wtedy ich czas kwitnienia. Najlepiej podlewać przegotowaną wodą. Więcej możesz przeczytać w naszym poradniku:
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id201.html
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id236.html

Czytałam już o tych kwiatach na tych stronach co mi podałaś tylko nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie czy można podlewaź ziemię czy tylko na podstawek nalewa się wody?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 14:58 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Zazwyczaj podlewam na podstawkę, co jest bezpieczniejsze, ale czasem podlewałam od góry i też nic się nie działo, chyba nie ma to większego znaczenia w przypadku tych roślin.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 15:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Możesz spokojnie podlewać na ziemię w doniczce - to są ogrodowe roślinki i nie jest dla nich ważne czy z góry, czy z dołu - ważne, żeby były podlane a Ela ma rację z temperaturą - im chłodniej, tym dłuższe kwitnienie.
Jeśli chciałabyś, aby zakwitły w przyszłym roku to musiałabyś włożyć w to trochę pracy - po przekwitnięciu trzeba by je stopniowo zasuszać tak, aby liście zniknęły, zapewnić im zimno i ciemno przez okres jesieni, a potem w zimie zapewnić światło i ciepło, żeby zakwitły mniej więcej w podobnym okresie jak teraz - powodzenia!

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 15:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.03.2013 14:14
Posty: 8
Pochwały: 0
Majanda12 pisze:
Możesz spokojnie podlewać na ziemię w doniczce - to są ogrodowe roślinki i nie jest dla nich ważne czy z góry, czy z dołu - ważne, żeby były podlane a Ela ma rację z temperaturą - im chłodniej, tym dłuższe kwitnienie.
Jeśli chciałabyś, aby zakwitły w przyszłym roku to musiałabyś włożyć w to trochę pracy - po przekwitnięciu trzeba by je stopniowo zasuszać tak, aby liście zniknęły, zapewnić im zimno i ciemno przez okres jesieni, a potem w zimie zapewnić światło i ciepło, żeby zakwitły mniej więcej w podobnym okresie jak teraz - powodzenia!


A jeśli po przekwitnieniu czy to hiacynta czy tulipanów i ich uschnięciu ususzę cebulki i wysadzę je na jesień do doniczek to nie będą rosnąć?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.03.2013 15:29 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Najpierw cebulka musi zgromadzić substancje zapasowe, więc nie można jej zasuszać zaraz po kwitnieniu. Nawet dodawałabym nawozu przy podlewaniu, w tych malutkich doniczkach podłoże nie ma składników odżywczych. W jesieni można je posadzić do doniczek lub pędzić w wodzie (hiacynty). Trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej temperatury i ciemnym miejscu (tylko w takich warunkach) możemy liczyć na ponowne kwitnienie. Sama nie próbowałam ponownie pędzić, rozrastają się spokojnie w ogrodzie, gdzie mają znacznie lepsze warunki.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.03.2013 17:32 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.03.2013 14:14
Posty: 8
Pochwały: 0
elka pisze:
Najpierw cebulka musi zgromadzić substancje zapasowe, więc nie można jej zasuszać zaraz po kwitnieniu. Nawet dodawałabym nawozu przy podlewaniu, w tych malutkich doniczkach podłoże nie ma składników odżywczych. W jesieni można je posadzić do doniczek lub pędzić w wodzie (hiacynty). Trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej temperatury i ciemnym miejscu (tylko w takich warunkach) możemy liczyć na ponowne kwitnienie. Sama nie próbowałam ponownie pędzić, rozrastają się spokojnie w ogrodzie, gdzie mają znacznie lepsze warunki.

Ale jakim nawozem podlewać?
A jeśli chodzi o podlewanie to nalazłam hiacyntowi i tulipanom na podstawek wody i zaraz "wypiły", chciałabym was zapytać jak często je podlewać? Boję się, żeby nie przelać.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl