Dzisiaj jest 20.04.2024 02:46

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.10.2017 18:59 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
W końcu udało się dotrzeć na działkę :sun: wczoraj sprzątałam trochę i wsadziłam do doniczek resztę roślin które chciałam uratować, sadźca też. Dzisiaj ciężkich prac akt drugi - już częściowo plan wykonany, zdradzę więc o co chodziło: udało się załatwić glebogryzarkę spalinową. Szło ciężko, uprawiona jest tylko 1/3 całości, ale bardzo przyspieszy to oczyszczanie działki :flower4: W planach mamy oczyszczenie tak 2/3 całości, reszta wiosną bo najpierw musimy się uporać ze stertą gałęzi ze ściętych drzew. Zostały również dzisiaj ścięte ostatnie drzewa z planowanych, tylko nie wszystkie pniaki są skrócone i ponacinane (do nałożenia preparatu rozkładającego drewno), bo piła znowu się zepsuła :wallbash: Jeżeli pogoda dopisze reszta ciężkich prac za tydzień, natomiast od poniedziałku porządki. Musimy usunąć chwasty, wyrównać trochę teren, wsadzić na powrót rośliny oraz zasadzić kilka cebulowych które kupiłam, na koniec wysiać poplon. To na tyle w kwestii planów i relacji z placu boju :flower5: Zdjęcia będą za trochę, chciałabym nadal zachować kolejność chronologiczną.

Obrazek

Jeszcze nie wszystko pod koniec września zmieniało kolory i opadało, jeszcze nie wszystko przekwitło i pochowało się – krople żywych kolorów można znaleźć to tu, to tam. Przez „żywych” mam na myśli nie ogniste barwy jesieni, ale zieleń i radosne kolory kwiatów. Kanna już przekwitła, nadal zdobiła jednak pięknymi, dużymi liśćmi; doceniła je również odpoczywająca osa (?), którą zresztą widziałam nie pierwszy raz. Ostatnie firletki jeszcze kwitły, małe plamki ciemnego różu były widoczne z daleka. Natomiast rudbekie i aksamitki-samosiejki nadal się nie poddają, będą zdobić działkę aż do pierwszych przymrozków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.10.2017 19:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2017 13:35 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Krótkie sprawozdanie ze spraw bieżących: praca na działce nadal wre, dopóki :sun: chce współpracować. Mniej więcej 1/3 działki została przekopana glebogryzarką - i nie jestem zadowolona z efektu :dobani: Niestety, widać, że zostało to zrobione "na odwal" są miejsca niemal zupełnie nie oczyszczone gdzie trzeba poprawiać... Z kolejnych usług tego pana zrezygnowałam... Po 2 latach walki ugięłam się, trzeba będzie wiosną zaatakować ten ch****y perz chemią. Nie mam zdrowia by przez kolejnych 10 lat czyścić to ręcznie, ani środków na takich "fachmanów" po których i tak muszę poprawiać. Jedynie w miejscu gdzie ma być warzywnik oczyścimy ziemię mechanicznie, widłami, łopatą i cierpliwością. Teraz w miejscu oczyszczonym nieszczęsną glebogryzarką wysiejemy poplon, na wiosnę potraktuję odpowiednio to co odrośnie oraz zacznę oczyszczać środek działki. Trochę przykre, ale innego rozwiązania nie widzę :sorry:

Obrazek

Zanim obrobię bieżące zdjęcia na chwilę powrócimy do sierpnia tego roku – chociaż te widoki nadal są aktualne, na pustych działkach ciągle królują wysokie trawy. Jedyne co się zmieniło to ich towarzystwo, zniknęły widoczne gdzieniegdzie plamki zieleni, zastąpione żółcią i ciemnym brązem. I o ile nikt nie zabierze się za koszenie, trawy będą trwać nadal, aż zniszczą je listopadowe deszcze lub grudniowe śniegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2017 13:37 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.10.2017 08:31 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Dzisiaj jeszcze trochę wczesnojesiennych widoków, zanim uporam się z obróbką najnowszych zdjęć. Były kolory, były suszki i trawy, pora więc na barwę chyba najbardziej kojarzącą się z jesienią – brązowy. Brązowe są zaschnięte kwiaty i nasiona, orzechy, grzyby, ziemia, nagie gałązki drzew oraz wszystkie opadłe liście po dłuższej chwili, zanim rozpadną się w pył. W tym roku specjalnie zostawiłam kwiaty jeżówek by pozyskać nasiona i w następnych latach doczekać się ładnej kępy zamiast pojedynczej rośliny. Tuż przed dojrzeniem przybrały ładny, rudawy odcień. Natomiast aksamitki wąskolistne wydały tyle nasion, że można z nich ugotować zupę :) Za to orzechów znowu mało, czy też raczej: dobrych orzechów. Winna jest antraktoza na którą cierpi drzewo, a powalczyć z nią na całego będzie można dopiero, gdy uprzątnięty zostanie kąt w którym rośnie. Leczenie polega na zapobieganiu, czyli dokładnym wygrabieniu liści jesienią i zebraniu zakażonych orzechów, a następnie ich spaleniu. W chwili obecnej niestety nie jest to możliwe… Na koniec grzyby gromadnie rosnące na działce, za kompostownikiem oraz koło domku. Te ostatnie osiągają czasem pokaźne rozmiary, szkoda tylko że nie mają atrakcyjniejszego koloru :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.10.2017 08:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.10.2017 17:54 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2016 21:43
Posty: 4059
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 12
Zdjęcia kłosów traw albo zdjęcie z 20.10.2017 09:31 pięknie wyglądałyby w formie plakatu.

_________________
Pozdrawiam Liliana

Zapraszam do moich wątków:
Świat bez roślin to pustynia: moje domowe uprawy
Coś, co mnie kręci-ogród
Coś, co mnie kręci-ogród cz.2
Coś, co mnie kręci-ogród cz.3
Opuncja ogrodowa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.10.2017 10:13 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Lilianko bardzo dziękuję :hug4:

Jestem zła - pan od glebogryzarki został odwołany, ale wczoraj miał się zjawić ten który wcześniej pomagał z wycinką, by dokończyć robotę. Wszystko umówione, czekamy, a tego dziada nie ma... Żeby chociaż zadzwonił, ale nie, komu by się chciało... Mam dość mocne podejrzenia, jaka była przyczyna :evil: A chodziło tylko o skrócenie pieńków i zabranie reszty drzewa! Teraz muszę poszukać innej osoby z piłą spalinową :wallbash: Inne pilne prace już niemal skończone, poplon wysiany z wyjątkiem małego kawałeczka który chcemy lepiej wyczyścić, przygotowuję rabaty do zimy, zabieram z domku to, co zostać tam przez zimę nie może... Tylko jeszcze ta ostatnia rzecz do której potrzebujemy osoby z zewnątrz, z resztą poradzimy sobie sami :smutny:

Obrazek

Nareszcie mamy jesień w najpiękniejszym, kolorowym wydaniu – co prawda fiolet nie należy do typowych barw tej pory roku, ale jest jeden wyjątek od tej reguły: marcinki, czyli astry bylinowe. Te piękne kwiaty mogą nam się kojarzyć z babcinym ogródkiem, ale jeśli chcemy fotografować owady ich obecność w ogrodzie jest wręcz obowiązkowa. I to koniecznie tych najbardziej klasycznych, w zimnym odcieniu fioletu – różowe i białe nie cieszą się już takim powodzeniem. W tym roku jeszcze korzystam z marcinków moich sąsiadów, ale kolejnej jesieni mam nadzieję doczekać się własnych i zobaczyć taki spektakl na Truskawkowej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.10.2017 10:13 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.10.2017 10:14 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl