Dzisiaj jest 20.04.2024 16:04

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Truskawki
Post: 06.05.2022 13:21 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2021 11:53
Posty: 22
Pochwały: 0
Bardzo dziękuję za rady :-) Właśnie problem z tym czasem, bo dużo pracuję. Ale jakoś muszę to ogarnąć, inaczej nic nie będę miała.
Tak na przyszłość - gdyby takie zaperzone poletko przykryć czarną folią budowlaną, to po zimie perz by zginął? Czy jest dnie do zdarcia?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Truskawki
Post: 06.05.2022 18:08 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Zginie, ale nie po jednej, co najmniej po dwóch i niestety nie w całości, resztki trzeba będzie wykopać (widłami), potem poczekać znów czy nie odbija i dopiero można coś robić. Zamiast folii można dać grubą warstwę gazet, kartonów, dobrze to jeszcze z góry czymś przywalić. Natomiast muszę stwierdzić, że moja śp. mama usunęła perz z kilkuarowej działki mechanicznie, widłami. W całości. To było wiele lat temu i wiem, że nigdy już takiego wyczynu nie zobaczę...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Truskawki
Post: 06.05.2022 20:59 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2170
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Walka z perzem nie jest łatwa, ale do wykonania. Gdy objęłam działkę w ROD w 2011r. od 2 lat nie żył poprzedni użytkownik. Na 346 m2, wyłączając małą altanę był busz, rosło rozmaite zielsko, zwłaszcza perz, wysoka komosa, mniszki, dzikie maki, sumaki, mnóstwo poziomek i konwalii przemieszanych z wielkimi kamieniami na kopcu, uznanym za skalniak. Nie pryskałam niczym, lecz po trochu każdego dnia po pracy wyciągałam te paskudztwa przy pomocy szpadla i motyki. Wielkie kamienie pobrali okoliczni działkowcy, a zielsko schło na pryzmach. Porządkowanie zajęło mi kilka miesięcy, skopałam prawie całą działkę, dzikie maki wciąż się odradzają. Aktualnie mam działkę bez perzu, uprawiam rozmaite rośliny ozdobne, trochę warzyw, ale zmorą są mniszki i inne przynoszone z wiatrem utrapieńce :lol:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Truskawki
Post: 10.05.2022 06:44 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2021 11:53
Posty: 22
Pochwały: 0
Pięknie dziękuję za motywujące wpisy :-) Powoli wybieram ten perz. Ale nie jestem już tak pełna optymizmu jak na początku. Część działki przeznaczyliśmy na sad, wokół drzewek wysiejemy łąkę kwietną, może ona "zabije" nieco perz. Część przykryliśmy grubą warstwą starego siania, które było w stodole. Bo faktycznie w jednym sezonie, mając pracę, to się nie da :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl