Dzisiaj jest 29.03.2024 15:07

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Storczyk
Post: 19.11.2010 15:42 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.11.2010 15:32
Posty: 11
Pochwały: 0
Witam. Juz od jakiegos czasu mam w domu storczyka (mimo to nie zdąrzyłam go jeszcze przesadzic do normalnej doniczki :roll: ) Ale od paru tygodni cos dziwnego sie z nim dzieje. A mianowicie, liście (nawet te nowe) zaczynaja robic sie miękkie i takie troche pomarszczone... :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 19.11.2010 20:14 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2010 14:51
Posty: 16
Pochwały: 0
Prawdopodobnie są to objawy choroby fizjologicznej spowodowane niewłaściwą pielęgnacją. Storczyk bardzo długo może rosnąć w doniczce ,w której został kupiony i nie ma potrzeby przesadzania. Storczyk,który np.został przelany,wystawiony na bezposrednie działanie promieni słonecznych ,korzenie ma zanurzone w wodzie będzie chorował. Poszukaj trochę informacji w internecie na temat właściwej pielęgnacji storczyków i zobaczysz jakie błędy popełniłaś .Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 19.11.2010 20:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.11.2010 15:32
Posty: 11
Pochwały: 0
Szukałam informacji w internecie ale nadal nie wiem co robie źle :/ Na listkach są takie białe, twarde wgłębienia. Nie wiem czy to jakas choroba? :/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 20.11.2010 11:55 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.04.2009 07:43
Posty: 661
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 0
Według mnie coś nie tak jest z podlewaniem. Dobrze podlany Storczyk liście ma trwade i gładkie. Pomarszczone i wiotke mogą świadczyć o niedoborze wody albo o przelaniu? Przelania nie jestem pewna bo nigdy Stroczyka nie przelałam. Napisz w jaki sposób go podlewasz i jak często no i fotka by się przydała.

_________________
Flora i Fauna to nasza przyszłość. Bez niej człowiek nie będzie istniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 20.11.2010 19:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.11.2010 15:32
Posty: 11
Pochwały: 0
Szczerze to z podlewaniem kiepsko :/ jak mi sie przypomni to go podlewam... :/ Wiec o przelaniu nie ma mowy. Dodaje kilka fotek liści mojego storczyka :) Bede wdzieczna za pomoc. A tak przy okazji, to czy storczyk może sie przeziębić ? :D Bo stoi on u mnie na parapecie a ja czasem otwieram okno żeby pokój wywietrzyć więc może to od zimna mu sie tak porobiło?


Załączniki:
Komentarz: Liście
IMG_4403.JPG [220.88 KiB]
Pobrany 1071 razy
Komentarz: Liść z wierzchu
IMG_4401.JPG [248.47 KiB]
Pobrany 1066 razy
Komentarz: Liść pod spodem
IMG_4402.JPG [189.21 KiB]
Pobrany 1062 razy
Komentarz: Liście
IMG_4404.JPG [212.73 KiB]
Pobrany 1067 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 20.11.2010 21:47 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.02.2010 19:04
Posty: 68
Pochwały: 0
Jak dla mnie jest to poparzenie, storczyki lubią wschodnie okna, jeśli stoi na południowym to musisz go koniecznie zdjąć. Raz już pisałem te porady, ale je powtórzę " Podlewaj gdy korzenie na dnie zrobią się szarobiałe. Kup specjalny nawóz do storczyków. Podlewaj wodą bez chloru - raz z nawozem raz samą. Możesz go zamaczać w naczyniu lub po prostu z góry, ale obficie. Podlewaj ranem aby zapobiec chorobom grzybowym i nie zostawiaj w osłonce wody bo go to osłabi. Gdy nie ma 15 stopni na zewnątrz to nie uchylam okna, nie lubi przeciągów" Już nie uchylaj przy nim okna albo przenoś go na ten czas, bo takie szoki termiczne powodują nawet opadnięcie pąków. Na początku też miałem problemy, a teraz mam 14 okazów, są bardzo łatwe w uprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 20.11.2010 22:19 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.11.2010 15:32
Posty: 11
Pochwały: 0
Hm... Czyli to pewnie od tych przeciągów... Bo do pełnego słonca dostępu nie ma gdyz stoi na północnym oknie. Dzieki wielkie za rade. Bede o niego walczyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 21.11.2010 19:10 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.04.2009 07:43
Posty: 661
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 0
Bebo33 pisze:
Jak dla mnie jest to poparzenie


Poparzenie w grudniu już prawie?? Słońce już nie pali tak jak w wakacje więc to nie poparzenie.


dusia288 pisze:
Szczerze to z podlewaniem kiepsko :/ jak mi sie przypomni to go podlewam... :/ Wiec o przelaniu nie ma mowy.


Jak dla mnie kiepsko go podlewasz i dlatego liście są pomarszczone i zwiędłe. Podlewaj go raz na 7 - 10 dni teraz w zimie a w lecie raz na 6 dni. Jak podlewać? U mnie niezawodny sposób to - wstawić do naczynia, zalać wodą najlepiej z filtra, jeśli go nie masz to przegotowaną, i tak "moczyć" korzenie z 15 minut. Wyjąć i odstawić na parapet.

_________________
Flora i Fauna to nasza przyszłość. Bez niej człowiek nie będzie istniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 02.12.2010 16:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2009 09:02
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 0
Niedawno gdzieś wyczytałam, że podlewanie wodą zdemineralizowaną (ewentualnie destylowaną) pomaga bardziej nawilżyć liście i ogólnie dobrze robi storczykom bo jest najbardziej zbliżona do deszczówki.

Dodatkowo znalazłam też preparat do pielęgnacji storczyków w sprayu firmy Agrecol (nawilża też liście). Kupiłam go niedawno, więc trudno mi stwierdzić czy pomoże. Na pewno u jednego storczyka po pierwszym spryskaniu pobudził bardzo korzenie powietrzne, bo urosły w kilka dni po zastosowaniu, ale to może być przypadek ;) Koszt to ok. 11 zł.

_________________
Pozdrawiam,
Ewa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Storczyk
Post: 02.12.2010 18:29 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.11.2010 15:32
Posty: 11
Pochwały: 0
Dzięki wielkie za wszystkie rady :) Odstawiłam go od okna, zaczełam podlewac go wkładając na 15 min do miski z przefiltrowana wodą i przede wszystkim kupiłam ziemie z włuknem kokosowym i przesadziłam go do nowej doniczki , i jak narazie wszystko jest w porządku :) Już zaden liść mi nie więdnie :) A z tym sprayem tez sprobuje :) Dziękuje za info :) ;) mam nadzieje ze na wiosne juz wszystko z moim storczykiem będzie w porządku i będe się nim mogła pochwalic tu na forum :) :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl