Dzisiaj jest 28.03.2024 18:40

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.12.2019 23:02 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
kasia17071981 pisze:
Oj tak wymiana może być z ręki do ręki ale nie mam prawa dać sadzonki do paczki :wallbash: Ja mam egzotyki w które zainwestowałam by je odsprzedawać a lokalnie gdzie ja je sprzedam ? :wallbash: Lub moje liliowce z nasion
Kolekcjonerzy załamują ręce ale i wiele szkółkarzy Sprzedawałam dużo na OLX czy na moim koncie na fb teraz nie mogę bo się boje :sorry:
Nawet nasze nasiona z wymiany nie można już wystawić na All,,, by wesprzeć aukcje
Pomagałam nie pieniężnie ale kilka razy jak widziałam potrzebną pomoc dawałam kwiaty na licytacje, nie dałam złotówki ale szły czasami nawet po 150 zł zestawy :sorry: teraz choć być chciała nie pomogę finansowo
Zniszczyli nas jako nadwyżkowych ogrodników
Jak ktoś ma fb podam link ile osób do nich napisało na ich stronie

Kasiu, Ty po prostu załóż małą szkółkę i wystawiaj te durne paszporty, ale z tym się pewnie wiążą koszty i rośliny podrożeją.

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.12.2019 11:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Koszty są - czas (przygotowanie do egzaminu, zdawanie, jazdy do piorinu, prowadzenie całej dokumentacji roślin), pieniądze (zapłata za egzamin, inwestycje w folie do paszportów i materiały do druku - nie wolno ich drukować na papierze). Natomiast jeśli to działalność hobbystyczna - co nie ma związku z tymi paszportami - to nie trzeba zakładać DG. Inna sprawa, że fiskus ma ułatwione śledzenie sprzedaży i prędzej czy później będzie mógł zażądać jakiegoś podatku. Choć z tego co pamiętam, to do określonej kwoty rocznie można sprzedawać bez daniny.

B.

P.S. Za nerwy nikt nikomu nie zapłaci :(

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.12.2019 13:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Czy nazwy roślin nn. też będą musiały mieć paszporty? Pytam z ciekawości - bo to ułatwiło by np. handel wymienny.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.12.2019 16:01 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Cuda na kiju i paranoja :rotfl2:
Ooooo a jedna kobita za mały kawałek nieukorzeniony edithcolei chce ode mnie 50 a za ukorzeniony 100 + wysyłka.

Oczywiście nie z forum :flower3:
Oj muszę kobitkę uświadomić (notabene zrezygnowałam bo to rozbój w biały dzień) :wallbash:

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.12.2019 08:46 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
wawik pisze:
Czy nazwy roślin nn. też będą musiały mieć paszporty? Pytam z ciekawości - bo to ułatwiło by np. handel wymienny.

Zamysł tych przepisów jest taki, że powinno się umieć prześledzić pochodzenie rośliny na wypadek, gdyby była ona porażona szkodnikami czy chorobami. Podejrzewam więc, że możesz napisać "aster z mojego ogródka, przyjechał od sąsiada w latach 50." i na to uzyskać paszport :) Z zasady po prostu nie wolno roślin rozprzestrzeniać bez potwierdzenia, że są zdrowe. I tu jest ten problem, że o ile w odniesieniu do szkółek takie przepisy są nadzwyczaj sensowne, o tyle dla hobbysty chcącego wysłać koledze jedną roślinę już nie. Bezsensowne jest to, że hobbysta wręczający tę samą roślinę na spotkaniu twarzą w twarz jest zwolniony ze sprawdzania jej zdrowotności i jej potwierdzania :)

Jest szansa, że część tych regulacji zostanie jeszcze doprecyzowana przez Komisję Europejską (i mam nadzieję, że siedzi tam jakiś "wariat" roślinny!).

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.12.2019 09:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Jadziu nie opłaca się zakładać szkółki :wallbash:
Nie mam miejsca by sadzić rośliny w donicach :rotfl2: to jedna sprawa Potem płacenie składek ZUS Egzamin u nich, paszporty i kosztowna wizyta komisji by pobierać próbki ziemi i roślin Prowadzenie działalności zniszczy dużo osób na Krusie, znam takie które miały przystąpić na egzaminy ale zrezygnowały czytając prawa i obowiązki :wallbash:
Nie musimy Wacławie wypisywać np odmiany ale ważna jest nazwa np Aster czy Irys
Jeżeli dana osoba dostanie chorego kwiatka to na paszporcie jest nr osoby która go wysłała i od razu się powinno to zgłosić :sorry:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.12.2019 06:44 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
O Matko Świata, przecież to jakiś bezsens.
Oczywiście, szkółki to coś innego.

Booooże wracają czasy że tylko na ucho i do tego w lesie.
Pw i ktoś zajrzy do paczki czy koperty co tam jest?
Psy wyszkolą? Grupy antyterrorystyczne wyznaczą?

Ja tam wiele nie mam ale jak będę chciała komuś kwiatek czy badylek wysłać to wyślę i już.
Dawno temu wysyłałam $ za zakup w stanach bo jeszcze ani western union ani pay pal nie było to pomiędzy pocztówki, kartoniki i 4 arkusze kalki maszynowej czarnej :rotfl:

Do czego to dochodzi, ooo matyldo :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.12.2019 09:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Oni nie będą musieli psów szkolić :whistling: ludzie sami będą donosić :wallbash:
Iwonko ma się rozumieć że $ doszły :rotfl2:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.12.2019 13:12 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Jasne Kasiu że psów nie będzie, przecież to był sarkazm, bo ja od jakiegoś czasu nie wiem w jakim kraju żyję wrrrrrr... a kiedy wchodziliśmy do Unii z synem oglądałam tv i tak powiedziałam: zobacz, dopiero co kraje walczyły o swoją odrębność a teraz znowu jakaś Unia.
Było rwg, rwpg, najpierw się łączyli a potem walczyli o odejście.

Historia lubi się powtarzać.
Mamy limity, obostrzenia, nakazy, kryzysy gospodarcze, bieda itp itd.
W głowach bo już nie powiem gdzie im się poprzewracało.
Banda oszołomów :wallbash:
Kasiu człowiek i tak da radę.
Nie raz nie dwa starano się podzielić społeczeństwo co samoistnie tworzyło donosicieli.

Przeżyjemy i to :yahoo:
Tylko człowiek w głowę zachodzi kto taki "mądry" tworzy te zasady.
Jeśli już to niech to ma ręcę i nogi a nie uderza w amatora.
Cymbalistów było wielu...

Wszystkiego dobrego i nie ma co się martwić :hug4:

A co do $ to jasne że doszły:-)
Sama byłam ciekawa i po jakimś czasie od wysyłki zadzwoniłam do Friedy to ucieszyłam się jak potwierdziła że doszły.
Tylko syn się śmiał siedząc obok jak tłumaczyłam kobiecie dlaczego w taki "dziwny" sposób. Taka to była kiedyś partyzantka :rotfl2:
Teraz się człowiek śmieje ale kiedyś się obawiał bo cenzura, bo kradli a potem jeszcze jakiś wąglik się "wplątał"...

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.12.2019 13:38 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
babolek pisze:
Jasne Kasiu że psów nie będzie, przecież to był sarkazm, bo ja od jakiegoś czasu nie wiem w jakim kraju żyję wrrrrrr... a kiedy wchodziliśmy do Unii z synem oglądałam tv i tak powiedziałam: zobacz, dopiero co kraje walczyły o swoją odrębność a teraz znowu jakaś Unia.
Było rwg, rwpg, najpierw się łączyli a potem walczyli o odejście.

Historia lubi się powtarzać.
Mamy limity, obostrzenia, nakazy, kryzysy gospodarcze, bieda itp itd.
W głowach bo już nie powiem gdzie im się poprzewracało.
Banda oszołomów :wallbash:
Kasiu człowiek i tak da radę.
Nie raz nie dwa starano się podzielić społeczeństwo co samoistnie tworzyło donosicieli.

Przeżyjemy i to :yahoo:
Tylko człowiek w głowę zachodzi kto taki "mądry" tworzy te zasady.
Jeśli już to niech to ma ręcę i nogi a nie uderza w amatora.
Cymbalistów było wielu...

Wszystkiego dobrego i nie ma co się martwić :hug4:

A co do $ to jasne że doszły:-)
Sama byłam ciekawa i po jakimś czasie od wysyłki zadzwoniłam do Friedy to ucieszyłam się jak potwierdziła że doszły.
Tylko syn się śmiał siedząc obok jak tłumaczyłam kobiecie dlaczego w taki "dziwny" sposób. Taka to była kiedyś partyzantka :rotfl2:
Teraz się człowiek śmieje ale kiedyś się obawiał bo cenzura, bo kradli a potem jeszcze jakiś wąglik się "wplątał"...


Wiesz może i oszolomy ale to prawo ma swoje podstawy w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wszelakiego dziadostwa. Nie każdy sprzedawca dostarczy ci zdrowa roślinę. Nawet jak kupujac przez internet dostawałam rośliny z niespodzianką na lisciach i w korzeniach i reklamacja tego nie objęła. Jedynie fakt że kontrola musi objąć i nas hobbystów sprawia że obrywamy bo nikomu nie będzie się to opłacało. Rozprzestrzenianie się zarazy jakiejkolwiek na terenie kraju powinno być zminimalizowane bo ma to wpływ na przemieszczanie sie zarazy na świecie. Pamiętajmy że dociera do nas coraz więcej obcych z bardzo daleka. naturalnie ich przemieszczanie się jest bardzo ograniczone. Paczką w tydzień lub miesiąc pokona cały świat a Polskę nawet w jeden dzień. To realne zagrożenie dla naszych ogrodów.

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl