Dzisiaj jest 29.03.2024 11:47

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11.03.2019 10:05 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.03.2019 09:25
Posty: 8
Pochwały: 0
Witam

Jestem tu nowy, opiszę swoje problemy z kwiatami, kilka miesięcy temu przeprowadziłem się do nowego mieszkania, mieszkanie ma okna od wschodniej strony i jest bardzo suche mimo że praktycznie nie ogrzewam go, kupiłem nawilżacze powietrza żeby zwiększyć wilgotność powietrza ale niewiele pomogło.

Z kaktusami i kalanchoe nie mam problemów, dracenie też mają się dobrze.

Azalia - 2 razy uschła zapewne nie pasuję jej mikroklimat przez suche powietrze, chyba że coś innego im przeszkadzało, w poprzednim mieszkaniu szczególnie latem na balkonie miała się dobrze a tutaj już druga padła

Prymulka - kupiłem jedną po około 2 tygodniach drugą efekt jest podobny, obie pogubiły kwiaty, część liści pousychała, nowe liście rosną ale zamiast na boki w kształcie owalnym to wyrastają w górę i są bardzo długi, brak światła?

Geranium - w poprzednim mieszkaniu rosła ładnie, latem na balkonie, po przeniesieniu do nowego mieszkania liście pousychały, geranium puszczało nowe pędy ale strasznie długi i wąskie z małymi liśćmi, pomogło nieco poucinanie starych pędów nowe rosną i nie są już tak wąskie, przestawiłem również bliżej okna, również brak światła

Bluszcz Pospolity - tutaj większych problemów nie mam, sporo liści usycha ale rosną nowe, pędy poprzycinałem bo zachowywała się trochę jak Geranium i rosły cieniutkie i długie pędy

kupiłem również zestawy do uprawy m. in. Mimozę Wstydliwą, za pierwszy razem wszystkie padły w sumie nawet nie wypuściły właściwych liści, za drugim podejściem wyrosły trzy, została jedna ma się chyba dobrze bo rośnie coraz więcej właściwych liści

a teraz rośliny owadożerne

Rosiczka - poddana stratyfikacji, wysiane 20 stycznia do tej pory ani jedna nie wykiełkowała, doniczka zawinięta w folie z dziurkami, podlewam ana podstawkę wodą destylowaną, podłoże jest odpowiednie, mieszanka torfu i perlitu

Muchołówka - kupiona w markecie miała sporo ładnych kielichów, przesadzona do torfu z perlitem, podlewana na podstawkę wodą destylowaną, kielichy poupadały, podejrzewam że mało światła i suche powietrze

Sarracenia - też kupiona w markecie, duże ładne kielichy, przesadzona do torfu z perlitem, podlewana na podstawkę wodą destylowaną, kielichy mają się nieźle aczkolwiek niektóre kielichy mają suche końcówki, podejrzewam że mało światła i suche powietrze dają się we znaki

zakupiłem na aliexpress podwójną lampkę LED 200

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.03.2019 18:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.03.2019 09:25
Posty: 8
Pochwały: 0
ktoś tutaj pomaga/opisuje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.03.2019 19:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
No wiesz, to nie teleturniej "Dziś pytanie- dziś odpowiedź" :)

Szczerze mówiąc, przeczytałam opis problemu i mam wrażenie, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: po prostu za suche powietrze i do tego niewiele światła. Borykam się z tym samym...Albo podniesiesz sztucznie w okresie grzewczym wilgotność powietrza do ok. 60%, albo zmienisz koncepcję upraw w sensie przerzucenia się na rośliny, które lubią/tolerują Twoje warunki. Piszesz, że kaktusy są ok, więc może warto przyjrzeć się sukulentom?

Utrzymanie kupionych teraz prymulek w domu nie jest łatwe, więc może akurat tego nie traktowałabym jako szczególny problem. Azalia - nowe mieszkanie, może więc coś z wodą do podlewania (poza suchym powietrzem)?

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.03.2019 20:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.03.2019 09:25
Posty: 8
Pochwały: 0
ok dzięki, mieszkanie nowe ale woda raczej tam sama bo wcześniej mieszkałem w tym samym budynku tylko 2 piętra wyżej i okna miałem od zachodu


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl