Dzisiaj jest 23.04.2024 10:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14.09.2013 20:09 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
W tym roku do roślin balkonowych zastosowałam podłoże Grow Sure z formułą R+ firmy Westland: uniwersalne do warzyw, owoców i ziół oraz specjalne do kwiatów balkonowych i tarasowych. Podłoże składa się z torfu i włókien drzewnych. Jak wynika z informacji producenta, lekka porowata struktura podłoża zapewnia doskonały rozwój korzeni roślin. Podłoże utrzymuje optymalną wilgotność, zmniejsza częstotliwość podlewania i zawiera substancje odżywcze wystarczające na 6 tygodni.

Nie chciałabym być posądzona o reklamowanie tego produktu czy producenta, ale w moich warunkach sprawdziło się doskonale. Jeżeli więc w przyszłości Forumowicze byliby niezdecydowani, mogę stwierdzić po sezonie, że warto kupić.

Przede wszystkim do tej pory nie utworzyła się zbita struktura podłoża. Wszystkie inne podłoża musiałam zawsze i często traktować pazurkami i innymi narzędziami, aby zapewnić dopływ powietrza do korzeni. Nie wyrosły żadne chwasty. Istotną sprawą latem było podlewanie. Nawet przy wysokich temperaturach wilgotność podłoża była taka, że wiele kwiatów nie wymagało codziennego podlewania. Oczywiście, częstotliwość podlewania roślin zależy nie tylko od temperatury powietrza, ale również od wielkości doniczek, wielkości roślin, od tego czy promienie słońca cały dzień padają na powierzchnię podłoża. Rośliny posadzone w dużych donicach, jak bielunie i pnącza, podlewałam co 3 dni.
Rośliny domowe również przesadziłam do podłoża uniwersalnego.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.09.2013 20:07 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Ja wczoraj zakupiłam podłoże uniwersalne, najtańsze jakie było w cast... Po ostatnim razie jak dostałam najtańszą uniwersalną ziemię z supermarketu, byłam nastawiona, że i tym razem będzie to jedna wielka gruda. Ku mojemu zdziwieniu ziemia jest bardzo luźna, wydaje się być super na pierwszy rzut oka. Wsadziłam do niej roślinki, zobaczę jak na nią zareagują.
Trzeba mieć szczęście, żeby na dobrą ziemię uniwersalną trafić, jeśli kupuje się najtańsze produkty.

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl