Dzisiaj jest 16.04.2024 15:10

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 07:13 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5954
Pochwały: 32
wawik pisze:
Ewa, jak długo będziesz użytkować te nierówności? Ile lat?


Trudno powiedzieć. Pracuję w stadninie i mieszkam w budynku do niej należącym. Tracę pracę= tracę dom.

Narcyz123 pisze:
Dziesięć arów można wyrównać, podsypując nierówności


Nie mogę tego zrobić, bo "polityka" zagospodarowania tych gruntów jet niewiadoma. Zmienia się wielokrotnie. Właśnie w zeszłym tygodniu postawiono mi 12 boksów dla koni. O nich nie myślano aż do tego miesiąca. Coś się zmieniło, przybywa koni i trzeba im zapewnić dach nad głową.

BasiaK pisze:
A w ogóle to lepiej byłoby posadzić coś zadarniającego i nie kosić.


Podobne tłumaczenie: uprawię ziemię, nasadzę, zadarni... i nagle trzeba tam coś stadninowego postawić (boksy, płyta obornikową, jakąś wiatę na słomę, siano...). Szkoda zachodu.

Narcyz123 pisze:
Mają do tego podkaszarki spalinowe. Czyste szaleństwo.
Straszny huk i koszą trawę trzy dni. Ja swoją kosiarką elektryczną zrobiłbym to w kilka godzin.


Teren jest naprawdę nierówny. Mam kawałek równego, kupiłam kosiarkę ręczną i sobie radzę, ale na reszcie nie da rady.

Wiecie, to takie moje przymierzanie się, bo jak do tej pory wykaszali pracownicy. Ja w tym czasie jestem w głównej stajni, więc huk mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi tylko to, że oni koszą wszystko. Mój klematis był przez trzy lata sukcesywnie skracany do 7 centymetrów. I co ciekawsze, oni tego nie robią specjalnie. Czasem dzwonią do mnie, by się upewnić: "Te kwiatki na rogu domu mamy zostawić? Tak, to topinambur. Ma zostać" Wracam i co? Topinambur ścięty do cna, a w drugim rogu domu pięknie obkoszony krzak odbijającej kaliny wciąż dumnie rośnie.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 07:19 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Jakieś słupki płotki, lub pasek skopanej gleby, ewentualnie płyty chodnikowe. Ogrodzony teren powinien być nienaruszalny.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 14:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
wawik pisze:
Jakieś słupki płotki, lub pasek skopanej gleby, ewentualnie płyty chodnikowe. Ogrodzony teren powinien być nienaruszalny.
:sun:

Popieram Wacława, bo znam problem z autopsji. Zawsze i wszędzie jednostki "niewyrobione ogrodniczo" koszą cenne rośliny. Szkoda śliny na tłumaczenia, z nich NIGDY nic nie wynika, kiwają głową i robią po swojemu, byle szybciej. Pomagają wyłącznie płotki lub inne ogrodzenia. Duże, widoczne, mogą być czerwone.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 17:57 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5954
Pochwały: 32
BasiaK pisze:
Pomagają wyłącznie płotki lub inne ogrodzenia. Duże, widoczne, mogą być czerwone.


Tak, tylko że mnie by nerwica wzięła, gdybym co kilka metrów widziała paliki, słupki czy płyty chodnikowe. To ma być wiejski ogród, nie plac opłotkowany.

wawik pisze:
pasek skopanej gleby


To jest jakieś wyjście. Jeśli czas i siły mi pozwolą spróbuję pokopać.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 18:04 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ewa, wiejskie ogrody bywały i bardzo często bywają otulone drewnianymi płotami, najczęściej ze sztachet.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 18:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5954
Pochwały: 32
Ja wiem i to mi się bardzo podoba, ale nie podobałoby mi się, gdyby co kilka metrów leżała płyta chodnikowa, czy był wbity czerwony palik dla zaznaczenia rosnącej tam rośliny.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 19.04.2016 18:37 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Zdenerwowana pisze:
BasiaK pisze:
Pomagają wyłącznie płotki lub inne ogrodzenia. Duże, widoczne, mogą być czerwone.


Tak, tylko że mnie by nerwica wzięła, gdybym co kilka metrów widziała paliki, słupki czy płyty chodnikowe. To ma być wiejski ogród, nie plac opłotkowany.

Możesz stawiać tylko na czas koszenia, chodzi po prostu o wizualną przeszkodę. Palik z czerwonymi wstążkami np.
Pasek skopanej ziemi nie zostanie zauważony, mogę się założyć, poza tym będzie zarastać w sezonie.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 20.04.2016 06:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5954
Pochwały: 32
BasiaK pisze:
Możesz stawiać tylko na czas koszenia,


Widzisz, czas koszenia jest nieprzewidywalny. Jest to drugorzędna praca w stadninie i kosiarze chodzą wtedy, gdy coś się w pracy przy koniach poplącze (miało przyjechać siano, a nie dojechało; miały być konie łączone, ale zbyt ślisko na okólniku; trzeba było wywieźć klacz do krycia, ale nie grzeje się...) więc te paliki stałyby dzień, albo tych dni dziesięć.

Jakoś przeżyłam z tym kilka lat, to może i teraz dam radę.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 11.06.2016 15:13 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5954
Pochwały: 32
Kupiłam. Już prawie miesiąc temu, ale jakoś nie było kiedy o tym napisać.
Kupiłam spalinową, bo jednak z kablem byłoby dużo więcej zachodu (Stihl FS 55 - lekka, jakieś 4,5 kilograma, taka babska). Przez dwa tygodnie wymyślałam sobie od głupich. No niestety, mimo dokładnych nauk sąsiedzkich, jak to ustrojstwo zmusić do pracy, nie dawałam rady. Sąsiadowi zapalała się, mnie nie. Nawet po przeczytaniu instrukcji i postępowaniu według niej - nic. Nie zapalała. W pracy ogłosiłam chłopakom, że albo jestem głupia i za słaba do tego szarpania, albo że zalałam świecę i nic z tego. Oni ją jednak odpalili bez problemu. Dostałam nowe instrukcje - nieco odmienne od tych sąsiadowych i od tych pisemnych... Wróciłam do domu, szarpnęłam, ZAPALIŁA. Koszę. I żyłką i nożem. Jeszcze muszę się nauczyć zmiany żyłki, ale to najmniejszy problem, bo nawet jak mnie to przerośnie, to zaniosę chłopakom "głowicę" do pracy i mi to zrobią.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podkaszarka
Post: 11.06.2016 15:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ewa, o tym że spalinówka ma bardziej rozbudowaną instrukcję obsługi pisałem na początku wątku. W zasadzie wszystko jest do opanowania, tylko że większym kosztem i bardziej rozbudowaną obsługą. Ważne że dajesz se radę.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl